Sayfa 129/319 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229 ... SonSon
Arama sonucu : 2551 madde; 1,025 - 1,032 arası.

Konu: KAREL - Karel Elektronik

bu şirketin genel yönetim, satış-pazarlama-arge giderleri, kaçınılmaz yatırımlar ile finansman giderleri çok fazla...bu brüt kar marjı ile para kazanma ihtimali çok zayıf...nitekim kazanamıyor da

2.  Alıntı Originally Posted by KANYON Yazıyı Oku
    Evett haklısınız oldukça ketum. Belkide ticari bir strateji ancak bu durum yatırımcısını ikilemde bırakıyor.

SM-G991B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    geçen yıl 6 aylıkta ihracat 58 milyon bu yıl 806 milyon....ihracata yönelik çalışmaları jetonun geçte olsa düştüğünü gösteriyor...finansman gideri ile ihracat yaparak çözüm üretmeye çalışıyorlar sanki bence doğru yol bu...ne kadar global düşünürseler o kadar ses gelir...nokia bu şirkete ayrı değer katacak...

3.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    bu şirketin genel yönetim, satış-pazarlama-arge giderleri, kaçınılmaz yatırımlar ile finansman giderleri çok fazla...bu brüt kar marjı ile para kazanma ihtimali çok zayıf...nitekim kazanamıyor da
    Hasılat ve brüt rakamının üstüne koydukça olumlu benim için, bu kur oynaklığından dolayı kar marjındaki düşüşler kaçınılmazdı.
    Dediğiniz kalemlerden giderler de çok fazla.
    3 veya son çeyrekte düze çıkmasını umut ediyorum yani bu sene düze çıkmazsa şahsen gözümden düşer.

4.  Alıntı Originally Posted by mico Yazıyı Oku
    Firmanın 14.12.2022 tarihinde yaptığı yatırımcı sunumda 2023 yılı beklentilerinin
    Gelir: 300 milyon USD
    FAVÖK Marjı:%16-18 olması hedeflenmiştir.
    Gelir anlamındaki ilk işaret 2023/3 bilançosunda gelmiştir.
    Dolar kurunu 20 TL olarak baz alırsak 2023 yıllık gelirde 6 milyar TL , 2023 yıllık favök rakamında da 960 milyon-1.080 milyon TL arasında bir beklenti ortaya çıkar.
    2023/6 bilançosunda rakamlar daha da netleşecektir.
    Firmanın hedeflerine ulaşması dileği ile…
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    3.275 mio gelir 651 mio brüt 526 mio favök
    Döviz kuru 2024 yerel seçimlere kadar bu seviyelerde kalır ise 3 ve 4. çeyrek bilançolar daha güçlü gelecektir.
    Yatırım tavsiyesi değilidr.

5.  Alıntı Originally Posted by mico Yazıyı Oku
    Sayın Yaman TUNAOĞLU verdiği son röportajda
    “2023 sonunda Karel farklı bir boyuta yavaş yavaş geçmiş olacak” diye bir cümle kurmuştu.
    2023/6 bilançosu kur artışından kaynaklı zayıf gelse dahi yılın geri kalanında borsada “beklentiler satın alınır gerçekler satılır” klasik teorisi ile geçen yıl eylül itibari ile başlattığı yükselişin aynısı yapacağını düşünüyorum (Daiichi süper bir iştirak,Nokia ile 5G işbirliği,GSM şirketleri BÇO,Savunma sanayi,Elektronik kart üretimi ve Telekom).
    Tabi ki böyle bir yükselişten önce mümkün olan en çok hisse senedi ve az sayıdaki yatırımcı istendiğinden gün içinde -5 leri görebiliyoruz.
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Beklentiler ile 2024 yılının hissesi olabilir. Son dönemdeki yatırım fonu alışları dikkat çekici.
    Yatırım tavsiyesi değilidr.

6. nokia ile 5g baz istasyonu işi ne durumda bilgisi olan var mı...

7. Karel daichinin %75'ini 2022'de 335M TL'ye almıştı, İlk 6 ayda oradan gelen gelir 265M olmuş, daichi baya iyi satın alma olmuş görünüyor borca rağmen. Önceden de zarar açıkladığında herkes düşüş beklerken 20 den 40 çıkmıştı

Sayfa 129/319 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •