Sayfa 129/563 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229 ... SonSon
Arama sonucu : 4501 madde; 1,025 - 1,032 arası.

Konu: GLRYH - Güler Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku

bofa'ya bak sen ? yabancilar sesimizi duydu ve bu bedavaya islem goren sirket hisselerinde islem yapmaya basladi ))))))))
    ulkeri 50 yaptın bu seferde gulerde şansı dene bakalım
    ama ulkerden çok daha iyi firma şansın çok daha yüksek doğru yerdesin

seni görmek ne hoş

hoşgeldin
     Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    ulkeri 50 yaptın bu seferde gulerde şansı dene bakalım
    ama ulkerden çok daha iyi firma şansın çok daha yüksek doğru yerdesin

rtalb'ye kullandirilan kabataslak 50 milyon ile oradan alimacak 2 milyon hisse karsiligi (tahsisli artirim kars.) rtalb'de payimiz %30 (dolayli + dogrudan) civarina yukselmis olacak.

bunu not edelim

4.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    rtalb'ye kullandirilan kabataslak 50 milyon ile oradan alimacak 2 milyon hisse karsiligi (tahsisli artirim kars.) rtalb'de payimiz %30 (dolayli + dogrudan) civarina yukselmis olacak.

bunu not edelim
    merhaba bu yorumu investing.com ve ya twitter de yazsan bilği mahiyetinde karşılığı sıfır adamlar yorum yazarken mangalda kül bırakmıyorlar curcuna kepazelik çok biliyor gibi görünüp arkasından akıl ve mantıgın bittiği yerdeki apuk supuk soru ve yorumlar bu payla ilğili 0/0.30 yazmışsın hisse 30 çıkaçak mı diye olumsuz yorum +sevinenler 30 olaçak diye kısaca yaz yaz bitmez bilği için teş.ler

5. sermaye artırımında genelde çeşitli sebeplerden dolayı alınmayan r oluyor bunlara 2 çeşit işlem yapılıyor 1 alınmıyan r iptal ediliyor tutarı kadar fiyatta sermayeden düşürülüyor kısaca sermaye eksık yapılmış oluyor 2. patron alınmıyanları serbest piyasada satıyor parada sermayeye ekleniyor sermaye artırımı tamamlanmış oluyor bir de garanti kapsamı var patron ben alacagım diyor. örnek 1.r alınmadı hissedde 10 1l bölündü diyelim 1 lot 2.50 1.r 7.50 patron bu 7.50 satıyor parayı da kasaya koyuyor. öyle degil bu 1.r ben alacagım diyor 1 r ye 3 tl ödüyor şirket adına satmış olsa kasada sadeçe para var kendi adına alınca elinde 3 lot oluyor birde bunu binlerce r olarak düşün demek ki patronun hisseye ihtiyacı var bu hisseler üzerinde de bir planı var yazdıklarım yatırım amaçlı al sat tavsiyesi taşımaz adamın ne zaman ne yapacagı belli degil kar ve zarar marjı çok olabilir borsada sadeçe beklemesini bilen kazanır

Cahilligime verin lutfen. Ilk defa bedelli ile karsilasiyorum. Genelde bu tur konulara pek girmeden hisseden cikardim. Ama glryh de zarar cok oldugu icin oyle bir sansim yok.
    Konuyu kisa ve anlasilir sekilde anlatabilecek var mi?
    Ruchan almak mi mantikli?
    Alirsak ne zaman alinmasi gerekiyor?
    Ruchan degeri de normal deger gibi borsada islem gorup degeri degisiyor mu?
    Istedigimizde satabiliyor muyuz yoksa gercek hisseyle birlesmesini mi beklemek lazim?
    Vs vs vs ???

SM-N980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazdığım hiçbir şeyi önemseyip dikkate almayın. Kafam iyidir

7.  Alıntı Originally Posted by xhalukx Yazıyı Oku
    Cahilligime verin lutfen. Ilk defa bedelli ile karsilasiyorum. Genelde bu tur konulara pek girmeden hisseden cikardim. Ama glryh de zarar cok oldugu icin oyle bir sansim yok.
    Konuyu kisa ve anlasilir sekilde anlatabilecek var mi?
    Ruchan almak mi mantikli?
    Alirsak ne zaman alinmasi gerekiyor?
    Ruchan degeri de normal deger gibi borsada islem gorup degeri degisiyor mu?
    Istedigimizde satabiliyor muyuz yoksa gercek hisseyle birlesmesini mi beklemek lazim?
    Vs vs vs ???

SM-N980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    işin aslına bakılırsa kim ne yazıp çiziyorsa kendi fikridir...bedelli yatırımcı için faydalı değil hissede bedelliye yakalandın yapılacak tek işlem ortama göre işlem yapacaksın katılırsanda ufak bir maliyet düşürmekten başka faydası yok örnek 10 tl bölündü maliyetin bu fiyatın altında ise kardasın üstünde ise zarardasin 10 tl bölünen hisse 3.25 tl açar karşılıgında da 1 r verir o da 6.75 işlem görür 3.25+6.75=10.tl yapar kısaca 1 lot 1 r ye sahipsin bu r yi satıp hisse alırsan al sat dışından başka maliyeti yok r ye katkı payı olarak 3 tl ödersen 1.lot +1.r =4.lot eder 1 lot 3.25 işlem gördüğüne göre 4 lot =13 tl eder senin yatırdıgın parada 13.tl ne oldu lotun çogaldı para aynı çeşitli nedenlerle r yi son güne kadar almak için ve ya satmak için işlem yapamazsan r yanar elinde sadeçe 1 lot olur para olarakta 3.25 krş hesap 1 lot üzerinden yapılmıştır selemler.

guler yatirim holding icin bu bedelli sermaye artiriminin cok faydali olacagi kanaatindeyim.

ayni zamanda bizim gibi yatirimcilar icinde cok faydali olacak.

niye derseniz ? yukaridaki satirlarda uzun uzun anlatmistim ama kisaca yine ozetleyeyim.

1- A1 Capital sermaye artirimi yapacak bu en onemlisi. a1 capital bizim en kiymetlimiz. Bu sirketin piyasa degerine tekrar bir bakacagiz 21-22 subat mali tablolar gelince

2- Rtalb hicbir finansman maliyetine girmeden fabrika yatirimini tamamlayacak, yeni is iliskileri kuracak. Ciro ve karliligi artacak.

3- Rtalb'deki payimiz %30 gibi olacak. soyle dusunun karliligi artan rtalb 50 lira olsa hisse basi piyasa değeri 2 milyar olur. bizim paylarimiz sadece 600 milyon olacak.(şu anki gulerin piyasa degerinin 330 milyon oldugunu unutmayalim)

4- Girisim sermayesi sirketi kurulacak. yeni yatirimlar yapilacak. Genz gibi sirketlere ? daha sonra buradan halka arzlar gelebilir. Borsada islem goren Hedef, Vertu, Hubvc gibi sirketler ve bunlarin yatirimlarina bir bakin

Kisacasi bu para gelmese bunlar olmayacak, bu para bu sebeple onemli. Bence bu bedelli sermaye artirimi guler icin bir milat olacak diye dusunuyorum.

yatırım tavsiyesi değildir
    Son düzenleme : hayek; 13-02-2021 saat: 15:07.

Sayfa 129/563 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •