Sayfa 1290/2134 İlkİlk ... 290790119012401280128812891290129112921300134013901790 ... SonSon
Arama sonucu : 17070 madde; 10,313 - 10,320 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Borsadaki para başka hiç bir enstrumanda yok. 70 liraya tupras aldım, 1.5 yılda 250 ile kapattım pozu.

Enflasyonu bile yenersiniz doğru pozisyonlarda. Ama çok zor bir iş, adeta bir meslek. Ve bu başarılı pozum kadar mesela başarısız pozlanmam da olabiliyor. Zirvede 2 sent üstü 1 kere düşüşe yakalandigin zaman aylarca emeğin boşa gidiyor. Genel olarak çok zor bir mecra ve işi çok iyi biliyorum diyenler ( özellikle onlar, yani bizler ) para ve risk yönetimi konusunda ayarı kaçırıp hırsa kapıldığı anda çok yüksek zararlar ile yuzlesebiliyor.

Bütün bunları bir kenara koyarak, bana göre, bu yaz olabilecek düşüşlerde borsada mal almak için çok uygun bir zaman ve fırsat.

İktidar değişir veya mevcut sorunlar çözülür gibi olursa zaten mal alamazsınız 3 dolar / 500 bin endeksi göz açıp kapayıncaya kadar görür.

Nasıl mal alacağım derseniz, benim çok beğendiğim iki fon var, birisi Sn. Haydar Acun tarafından yönetilen MAC fonu birisi de NNF fonu. Bırakın profesyoneller sizin adınıza işlemleri yapsın. Her ikisini de çok çok beğeniyorum. Paramı vereyim sen yönet diyen babama bu iki fonu aldırdım. Ben babamın parası ile sorumluluk almak istemem, kendim günde 100 bini masada bırakıp kalkmaya alışığım ama babamın parası ile bu olduğu zaman çok ağır gelir.

Tavsiye değildir kendiniz bakın düşünün araştırın. Ama illa borsa derseniz, bu fonlar olur başka fonlar olur bence profesyonellerden şaşmayın.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu fonlar da iyi hoş da hocam bunları da dipte almak lazım. Primliyken alırsan yine zarar yine zarar.

Sen onu bırak da bizim AEFES'ten yüzümüz gülecek mi onu söyle
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

2. Viop XLI başlığı var, neden orayı kullanmıyorsunuz

Tuesday May 31 2022 Actual Previous Consensus
    04:30 AM
    CN
    NBS Manufacturing PMI MAY 49.6
    47.4
    CN
    NBS Non Manufacturing PMI MAY 47.
    8 41.9
    CN
    NBS General PMI MAY 48.4
    42.7

https://www.reuters.com/world/europe...ns-2022-05-30/

EU, resolving a deadlock, in deal to cut most Russia oil imports

Avrupa Birliği,liderler toplantısında rus petrolüne ambargo uygulanmasında anlaştılar.AB tarafından ithal edilen Rus petrolünün üçte ikisi tanker, üçte biri ise Druzhba boru hattı ile geliyor. Bu nedenle, deniz yoluyla petrol ithalatına uygulanan ambargo, Rusya'dan ithal edilen tüm petrolün 2/3'üne uygulanacak.Ambargo, boru hattına bağlı Polonya ve Almanya'nın yıl sonuna kadar boru hattından satın almayı bırakmasıyla Rusya'dan yapılan tüm ithalatın %90'ını kapsayacak.Kalan %10'luk ithalat kısmı geçici olarak ambargodan muaf tutulacak, böylece bir anlaşma için ana engel olan karayla çevrili Macaristan, boru hattının güney ayağına bağlı olan Slovakya ve Çek Cumhuriyeti ile birlikte ayrı tutulacak.

Anlaşmasının duyurulmasından sonra Brent petrolü şu anda 122.6 usd/varil fiyatına yükselmiş durumda.Fiyatın yükselmeye devam ederek 140 usd/varil civarında dengelenmesi sürpriz olmayacaktır.

Diplomats said the agreement would clear the way for other elements of a sixth package of EU sanctions on Russia to take effect, including cutting Russia's biggest bank, Sberbank (SBMX.MM), from the SWIFT messaging system.

Diplomatlar, anlaşmanın Rusya'nın en büyük bankası Sberbank'ın (SBMX.MM) SWIFT mesajlaşma sisteminden çıkarılması da dahil olmak üzere Rusya'ya yönelik altıncı AB yaptırım paketinin diğer unsurlarının yürürlüğe girmesinin önünü açacağını söylediler.

AB Liderler toplantısında alınan kararlar:

https://www.consilium.europa.eu/en/p...e-30-may-2022/

European Council conclusions on Ukraine, 30 May 2022
    Son düzenleme : deniz43; 31-05-2022 saat: 06:47.

https://www.cnbc.com/2022/05/31/chin...o-fill-it.html

China faces a nearly $1 trillion funding gap. It will need more debt to fill it.

Çin, yaklaşık 1 trilyon dolarlık bir fonlama açığıyla karşı karşıya.Açığı kapatmak için daha fazla borçlanmaya ihtiyacı olacak.

https://www.paraanaliz.com/2022/dovi...rsiya-g-31206/

Reuters: Türkiye kur çıkmazıyla yeniden karşı karşıya

Borsa için çok nadir tahminde bulunuyorum.VİOP şu anda %53 artıda.Kişisel tahminim bugün borsamızın günü ekside kapatacağı yönünde.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Borsa için çok nadir tahminde bulunuyorum.VİOP şu anda %53 artıda.Kişisel tahminim bugün borsamızın günü ekside kapatacağı yönünde.
    tuprs eregl sahol ve thyao ya bağlı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 1290/2134 İlkİlk ... 290790119012401280128812891290129112921300134013901790 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •