Sayfa 14/353 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon
Arama sonucu : 2819 madde; 105 - 112 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. ALLAH her şeyin hayırlısını versin diye dua ederler bizim ihtiyarlar. Ne kadar doğru bir dua.

Ben sokakta kendi kendime mırıldanarak yürüyorum. bazı sokaklarda yanından geçtiğim hayvanlar beni göz ucuyla takip ederler ve sessizce bakarlar. Bazı sokaklarda ise daha sokağın başında nedensizce ( kendilerine göre vardır bir nedeni ) saldırırlar.

Eğitim Kalitesi yüksek insanların oturduğu sokaklardaki hayvanlarla gecekondu bölgelerindeki sokak hayvanlarının davranışları bile farklıdır. Bu durum dikkatimi çekti. Konut alırken dikkat etmek lazım.

2. Çin menşeli bazı ithal tuğla türleri için soruşturma açıldı

Ticaret Bakanlığı, Çin menşeli bazı ithal tuğla türleri için nihai gözden geçirme soruşturması açılmasına karar verdi.

https://www.sozcu.com.tr/2023/ekonom..._source=Bundle

Ebesinin Çin'inden -Maçin'inden inşaat malzemesi geliyor ve bizim yerli üreteci REKABET EDEMİYOR....

Ohhha be, çüş be...

Dolar yoksa çok mu ucuz , yoksa bizde maliyet kalemleri çok mu yüksek...

3. Memuriyetim sırasında her gittiğim şehirden bütçeme göre bir daire satın alarak kira vermemeye çalıştım. Ama bazı belirsiz dönemlerde kirada oturmayı tercih ettim. Diğer şehirlerdeki evlerin kirası zaten geliyordu.

Kıssa dan özeti ; her kiracı düşkün değildir. Her ev sahibi varlıklı değildir. Adamın oturduğu dairesi bir de kirada dairesi vardır ama emekli geliri düşüktür. ( ayda 7500 maaş ) . Bu adam memur kiracısına tepeden bakamaz. Sürekli yazdığım yazıların özetinde hep aynı vurguyu yapıyorum. İnsanlarla insan olduğu için insan gibi muhatap olmak gerekir. Sonra takındığı tavıra göre evrilmek lazım.

4. M3 para arzı:
    9 ekim 2020: 3,43 trilyon Tl 1usd=7,85TL)
    25 ağustos 2023: 12,34trilyon TL (1usd=26,7TL)
    artış %259

9 ekim 2020: 1usd=7,85TL
    25 ağustos 2023: 1usd=26,5TL
    artış %237

ekim2020-temmuz2023 abd enflasyonu %17,4

yi-üfe endeksi
    ekim 2020 533
    temmuz 2020 2511
    artış:%371

ortalama konut satış fiyatı Ankara
    ekim 2020: 2.315tl/m2
    temmuz 2021: 16.851tl/m2
    Artış: %627

ortalama konut satış fiyatı İstanbul
    ekim 2020: 4.482tl/m2
    temmuz 2021: 32.000tl/m2
    Artış: %614
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Şuan konyada ikamet ediyorum bizim şehirde metropoller ile yarışır hale geldi. Ev sahibim oğlum oturacak çık diye geldi bende ihtar çek oturacağına dair çıkayım dedim diken üstünde bekliyorum. Şehirde evler 1,8-2,5M arası seyrederken kiralar 13K-17K arasında seyrediyor bende elimdeki tüm yatırımları satıp ev almayı düşünüyorum çünkü amorti süresi 8-9 yıla düştü.
    Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda ? oturacağım evi almak en mantıklı yatırım mı olur

6. Konya gibi bir yerde oturacağın evi almak mantıklıdır bence.

7.  Alıntı Originally Posted by Project42 Yazıyı Oku
    Şuan konyada ikamet ediyorum bizim şehirde metropoller ile yarışır hale geldi. Ev sahibim oğlum oturacak çık diye geldi bende ihtar çek oturacağına dair çıkayım dedim diken üstünde bekliyorum. Şehirde evler 1,8-2,5M arası seyrederken kiralar 13K-17K arasında seyrediyor bende elimdeki tüm yatırımları satıp ev almayı düşünüyorum çünkü amorti süresi 8-9 yıla düştü.
    Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda ? oturacağım evi almak en mantıklı yatırım mı olur
    Mesleğinizi tüccarlık değilse, stres yerine kafanızın rahat olması adına ev almak gayet doğru bir harekettir.
    Bildiğiniz tanıdığınız, sosyo ekonomik olarak istikrarlı bir yerde ev almak yerinde bir karar olacaktır.
    Kiracı olduğunuz için boş ev tercih etmenizi öneririm.
    Sonuçta aslında bir ev almıyorsunuz yuva ediniyorsunuz.

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    ortalama konut satış fiyatı Ankara
    ekim 2020
    temmuz 2021
    Artış: %627

ortalama konut satış fiyatı İstanbul
    Artış: %614
    Başlangıç noktası covid döneminden (2020-21) veya emlakta arz fazlası olan 2016-2019 döneminden alınan her hesaplamada ev fiyat artışının yüksek çıkması kaçınılmaz.

Böyle bir hesap yanıltıcıdır.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 14/353 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •