Sayfa 142/563 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242 ... SonSon
Arama sonucu : 4501 madde; 1,129 - 1,136 arası.

Konu: GLRYH - Güler Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    onun konu ile alaksi yok hadi oldu diyelim yine teminat diye birsey yok

yatırım tavsiyesi değildir
    Hocam benim bildiğim bu şekilde, daha önce bazı şirketlerdeki tahsisli sermaye artırımlarında patronlar yükümlülüklerini yerine getirememişlerdi, Borsa İstanbul bütün işlemleri iptal etmek zorunda kalmıştı. Sonra bir tebliğ geldiğini duymuştum. Mevzuata bakmadım sadece başka yerlerde okuduklarımdan aklımda kalanı yazdım, detaylı bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.

tahsisli konusunu da konusuruz

detaylandiririz.

fiyat ortalamasi icinde bildigim kadari ile spk basvuru tarihi baz alinir. bu yuzden rtalb tahtasini kasiyorlar. Optimal noktaya getirip tahsisli sermaye artirimi kararini aciklayacaklardir.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Hocam benim bildiğim bu şekilde, daha önce bazı şirketlerdeki tahsisli sermaye artırımlarında patronlar yükümlülüklerini yerine getirememişlerdi, Borsa İstanbul bütün işlemleri iptal etmek zorunda kalmıştı. Sonra bir tebliğ geldiğini duymuştum. Mevzuata bakmadım sadece başka yerlerde okuduklarımdan aklımda kalanı yazdım, detaylı bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.

3. Sonuçta sayın patron oldukça yukarılardan sattığı malları geri yerine koymaya çalışıyor. Yoksa bu iştiraklerle bu şirketin bedelli sermaye ihtiyacı zerrece yok. Para basıyor hapsi, sırf A1 kârından şirketin kasasına sermayesinden fazla para girecek. Bu düzeni kurana yazıklar olsun demekten başka elimizden bir şey gelmez.

4. Zaten izahnamede yazılı olanlar da bunu söylüyor. Neymiş RTA'da tahsisli sermaye ihtiyacı varmış. Hadi oradan !...

rtalb nin tahsisli sermaye artirimina ihtiyacinin var olup olmamasi bir yana

bir sermaye artirimina kesin ihtiyaci oldugu kesin

bu tahsisli olmasa idi bedelli olacakti.

cunku hem malatya fabrikasi icin hemde a1 capital paylarindan kendine duseni a1 capital bedellisi icin odeyecek parasi yok. bu durumda ya 100 milyon kredi cekecek odeyecek (mevcut faiz oranlari ile bu anlamsiz) , ya bedelli yapacak ya da tahsisli

bana gore yine en mantiklisi tahsisli sermaye artirimi

biraz kasma olur , oldu ! ama sonucta bir kac gune bu hikaye biter hersey normale doner

biraz sakin kalmak lazim
    Zaten izahnamede yazılı olanlar da bunu söylüyor. Neymiş RTA'da tahsisli sermaye ihtiyacı varmış. Hadi oradan !...

6. cunku hem malatya fabrikasi icin hemde a1 capital paylarindan kendine duseni a1 capital bedellisi icin odeyecek parasi yok.
    Nasıl parası yok, zaten A1'den gelecek olan kâr A1'in yapacağı sermaye artışına fazlasıyla yetiyor. Yatırım için de her türlü teşvikler alınmış vaziyette, şirketin cebinden doğru dürüst para çıkmayacak. Bütün bunlar oyun, bunları görmeniz lazım hocam. RTA'nın aynî sermayeye kesinlikle ihtiyacı yok.

sn. hissedarxd

size bu son cevabim olsun

cunku hakikaten bakarak ya da bilerek konustugunuzu dusunmuyorum. A1 capital'den ne parasi gelecek sormasi ayip ?

a1 capital'e para lazim diye bedelli sermaye artirimina gidiliyor, siz neden bahsediyorsunuz.

burayi bildiginiz investing forumuna cevirdiniz

lutfen biraz bilanco inceleyelim bakalim sonra yazalim
    Nasıl parası yok, zaten A1'den gelecek olan kâr A1'in yapacağı sermaye artışına fazlasıyla yetiyor. Yatırım için de her türlü teşvikler alınmış vaziyette, şirketin cebinden doğru dürüst para çıkmayacak. Bütün bunlar oyun, bunları görmeniz lazım hocam. RTA'nın aynî sermayeye kesinlikle ihtiyacı yok.

8. cunku hakikaten bakarak ya da bilerek konustugunuzu dusunmuyorum. A1 capital'den ne parasi gelecek sormasi ayip ?
    A1 Capital, RTA'nın % 43 iştiraki veve RTA yılsonunda 80 milyon TL civarında gelecek olan kârın o miktarda ortağı. A1'in 2020 yılsonu kârını 80 milyon TL bekleyen de sizsiniz zaten ben değilim. Yani kabaca 35-40 milyon TL arası para gelecek RTA'a. Nereden gelecek A1'den. Peki A1'in yapacağı % 100 bedelliye ne kadar para vermesi lazım RTA'nın (50 milyon * % 43) 21.5 milyon TL. Yani A1'den gelecek olan paranın neredeyse yarısı zaten RTA'nın kasasında kalacak. Bu yönüyle, RTA'nın kurmayı planladığı fabrika için 1 kuruş ilave sermayeye ihtiyacı yok. Bakın RTA'nın kendi faaliyetlerinden elde edeceği kârı daha hiç yazmadım.

Yaz siz finansal verinin ne olduğundan bihabersiniz ya da bunları duymak işinize gelmiyor. Ben herkese yazıyorum bu mesajları, rahatsız oluyorsanız alıntılayıp durmayın ya da beni engelleyin gitsin.

Sayfa 142/563 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •