Sayfa 142/967 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242642 ... SonSon
Arama sonucu : 7731 madde; 1,129 - 1,136 arası.

Konu: ISGSY - İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,379
     Alıntı Originally Posted by ÇELEBİOĞLU Yazıyı Oku
    Bigborsa bu hisseye gelmişse vay halinize gerelde,arenada tokadı yedi burda okkalısını almaz umarım...
    Ne tokat ama Akif, tam bi Osmanli tokati gibi oldu bu Is tokati
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2. Geçen yıl karşılaştırma sonrasında vazgeçtiğim şirketleri siralarsam; tekfen, yataş, dyo, karel, glyho, rygo, anele...iclerinden Tekfen ve Karel de üst düzey yönetici arkadaşlarım var. Fiyatlar en dipteyken hiçbir alım iştahları yoktu bir tavsiye de vermediler. Endekste genel bir yükseliş beklemediğim için portföyü de fazla yaymadim. Bundan sonraki günler pozisyonları konsolide etmeye ve/veya sat/al aktivitesine daha uygun. Isgsy bu dönemde karlarını realize etmek isteyip de borsadan tümüyle çıkmayı düşünmeyenler için uygun. Sanıyorum kervanin son arabası olarak ilgi görecektir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,888
    Öküzgözü her daim Chardonnay 'den iyidir .
    Çünkü tatlıdır ...

Alıntı Originally Posted by pala Yazıyı Oku
    aylık grafiğe bakmışım haftalık diye paylaşmışım, öküzgözünü çok kaçırınca böyle oluyor perşembe kapanışı ve gelecek ay için geçerlidir yorumlarım
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

4.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Geçen yıl karşılaştırma sonrasında vazgeçtiğim şirketleri siralarsam; tekfen, yataş, dyo, karel, glyho, rygo, anele...iclerinden Tekfen ve Karel de üst düzey yönetici arkadaşlarım var. Fiyatlar en dipteyken hiçbir alım iştahları yoktu bir tavsiye de vermediler. Endekste genel bir yükseliş beklemediğim için portföyü de fazla yaymadim. Bundan sonraki günler pozisyonları konsolide etmeye ve/veya sat/al aktivitesine daha uygun. Isgsy bu dönemde karlarını realize etmek isteyip de borsadan tümüyle çıkmayı düşünmeyenler için uygun. Sanıyorum kervanin son arabası olarak ilgi görecektir.
    Karel deme içim acıyor . 1.30 maliyetli Karellerimi 2.30 a sattım şubat ayı civarında şu lanet kağıttan alayım diye. Temmuzda 6.50 leri gördü. Bu işler nasip işi, sabır işi. Elbet bizimde yüzümüz gülecektir sonunda.

5.  Alıntı Originally Posted by makifkara Yazıyı Oku
    Karel deme içim acıyor . 1.30 maliyetli Karellerimi 2.30 a sattım şubat ayı civarında şu lanet kağıttan alayım diye. Temmuzda 6.50 leri gördü. Bu işler nasip işi, sabır işi. Elbet bizimde yüzümüz gülecektir sonunda.
    Yalniz değilmişim 1 liraydi KRONT maliyetim sonra satip bu mendebura gitmiştim...

SM-J200F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by makifkara Yazıyı Oku
    Bir yıl öncesinin bilgisiyle söylüyorum, fiyatın 1,60 larda olduğu dönemde Karel yöneticisi dostumla bir görüşme yapmıştım. Onu zorlamamak adına özel bilgiler sormadım , o da bana açıklamadı.

Konuşmadan edindiğim izlenimler ise bende kaldı.

Patronların dürüst kişiler olduklarını ve borsa fiayatıyla ilgilenmediklerini not ettim.

Gerçek anlamda bir AR-GE şirketi olduğunu düşünmüyorum.
    Nevotek ile ortak yönleri olduğunu, çoktan ölmüş olan bir teknoloji alanında üretimler yaptıklarını ve yaşamak için ürün geliştirmek zorunda olduklarını anlıyorum.
    Nevotek'in farkı Cisco çözüm partneri olması ve uluslararası pazarda Cisco ile birlikte hareket etmesidir.

Ben o günkü konuşmadan sonra elimdeki az miktardaki Karel'i de sattım.
    Son dönemde Arçelik ve Aselsan'dan aldıkları nitelikli işler varsa bilemem. Savunma sanayinde yerliye dönüşten bir miktar olumlu etkilendiği bellidir.

Basit bir soru, teknolojik katma değer sağlayan işler adına 100 mio usd Karel yatırımı mı? 4 mio usd Nevotek mi?

Madem ki bu işlerden anlamıyorum, nitelikli işler yapan ve fiyatı ucuz olanı tercih ederim.

Sayın noreply yorumlar on numara teşekkürler
    Oğlun güder,hatun sağarsa koyun olur...Türk atasözü

8.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Bir yıl öncesinin bilgisiyle söylüyorum, fiyatın 1,60 larda olduğu dönemde Karel yöneticisi dostumla bir görüşme yapmıştım. Onu zorlamamak adına özel bilgiler sormadım , o da bana açıklamadı.

Konuşmadan edindiğim izlenimler ise bende kaldı.

Patronların dürüst kişiler olduklarını ve borsa fiayatıyla ilgilenmediklerini not ettim.

Gerçek anlamda bir AR-GE şirketi olduğunu düşünmüyorum.
    Nevotek ile ortak yönleri olduğunu, çoktan ölmüş olan bir teknoloji alanında üretimler yaptıklarını ve yaşamak için ürün geliştirmek zorunda olduklarını anlıyorum.
    Nevotek'in farkı Cisco çözüm partneri olması ve uluslararası pazarda Cisco ile birlikte hareket etmesidir.

Ben o günkü konuşmadan sonra elimdeki az miktardaki Karel'i de sattım.
    Son dönemde Arçelik ve Aselsan'dan aldıkları nitelikli işler varsa bilemem. Savunma sanayinde yerliye dönüşten bir miktar olumlu etkilendiği bellidir.

Basit bir soru, teknolojik katma değer sağlayan işler adına 100 mio usd Karel yatırımı mı? 4 mio usd Nevotek mi?

Madem ki bu işlerden anlamıyorum, nitelikli işler yapan ve fiyatı ucuz olanı tercih ederim.
    sayın noreply bildiğim kadarıyla nevotekin satışlarının % 90 nı ihracat satış miktarı nedir biliyormusunuz karelin satışları nedir karşılaştırmak için
    birde nevotek kolayca satılabilir ancak 14 yıldır satılmamış bunun nedeni ne olabilir

Sayfa 142/967 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242642 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •