Sayfa 147/247 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197 ... SonSon
Arama sonucu : 1972 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

1.  Alıntı Originally Posted by acosar Yazıyı Oku
    Ben bilançoda 4.çeyreğin 3. çeyreğe göre yüksek geleceğini tahmin ediyorum.
    2023 1.çeyrek için ise;
    2022 1.çeyrek PTF ortalaması 1420 TL bu dönemde AUF yok ve şirketin FAVÖK rakamı 564 milyon TL dönem karı 387 milyon TL ve üretilen elektriğin iki anlaşma ile sadece %3'ü satılmış ve santral ortalama %84 civarı KKO ile çalışmış
    2023 1.çeyrek PTF ve ikili anlaşma ile değil AUF üzerinden satış yapsak ve bu tutarın 2023 1.çeyrek ortalamasını 2050 TL civarı alsak yine aynı KKO ile Özbekistan santralinin muhtemel olumlu etkilerini görmeye başlarsak net nakit pozisyonunda olan bir ODAŞ 2023 1.çeyrek FAVÖK ve net kar rakamı ne olur? bence sorunun cevabı şirketin ederinin hesaplanmasında en kilit nokta olacaktır. Ben her halükarda 15-20 TL arası fiyatların seçim öncesi görülebileceğini tahmin ediyorum. YTD.
    Dolar bazlı bakın, geçen sene ilk çeyrekte Cante’nin 101 dolar olan satış fiyatı bu sene ilk çeyrek 110 dolar olsun diyelim. Dolar bazlı geçen sene ilk çeyrek 36 milyon dolar faaliyet karı vardı, bu sene ilk çeyrekte hem %9’a yakın dolar bazlı artışla hem de Özbekistan etkisiyle bu rakam artacak. (Favökü bulmak için faaliyet karına amortisman ekleniyor.) Yıllık 190 milyon dolar civarı favök desek kasada da sene sonunda 50 milyon dolar olsa 5 FD/Favök ile bile 1 milyar dolarlık piyasa değeri olmalı. (Sektörün cari ağırlıklı ortalaması 12.) Şu an 690 milyon dolar civarı. İkili anlaşma bitti diye satıyor olsalar da basit matematik ve değerleme gereği bir yerde almalılar. Şirket kendini 3-4 yılda amorti edecek noktaya geldi.

Odas ın fiyatlamasına katkısı olan Cante yi görmezden gelin bakalım,ve mükerrer fiyatlamaya devam edin.,analistler her şeyi biliyor.Şu anda piyasa değerleri toplamı 2.77 milyar dolar.(bunun da sebebi altın-kömür rezervi,özbekistan santrali dahil)
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by azaz Yazıyı Oku
    düşme konusunda çok iyiler....
    Böyle işin....

4. Bence bu enerji isi bitti kisa vade..
    Dikkatli olmak da fayda var..

Adamlar 4500 5500 kadae kamu kagitkari ile cikardilar bisti

O arada yan kagitlar ederi olan olmayan hepsi ya dusmeye basladi yada yataya sardi

Su an ederi olan olmayan butun yan kacgitlar nerdeyse bist 4000 seviyesini fiyatliyoar

Adamlar isin piri karincanin belini incitmeden islerini goruyor..

Herkes akilli secim den 1 ay once cikarim dedi ben dahil..ama en azindan %30 yakin tepeden ciktim

Aralik ayi zaten odas yuzunden Karsiz da gecti butun kacitlar yerinde saydi benim..

Kasimin karinin da %30 zunu yedik ocak 1 den bugune..

Odas 11.12 de satip glyho gectim

Oda baya selale oldu bunun gibi

Borsa zor is eskiden ne alsak gisiyordu simdi ne alsak dusuyor

Portfoyde bir mavi cok dusmuyor onun disinda ne varsa selale oglu selale

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by acosar Yazıyı Oku
    Özbekistan santralinin katkısını mali tablolarda hangi kalemlerde gördünüz ben bulamadım
    özbekistanın kar rakamı değer artış kalemindedir.oranın cirosu karı vesairesi konsolide edilmez

6. malınıza sahip çıkın derim. ben bu silkelemeleri bezdirmeleri,nene sövüp kızıp satanları,ben bu işi biliyorum 12.50 den verdim çıktım diyenleri..... daha çoook gazel atanları bu arenada çok gördüm. 32 yıllık borsacıyım...hep bu tip sallayanların sonradan hisse 3e 4 e katlayınca nasıl dizlerini dövdüklerini,ben ne yaptım ellerim kırılsaydı da vermeseydim,bendeki malı aldılar sonra verdiler gazı diyenleri.... say da say... hep bunları gördüm. Benim hisse sayım düşmedikten sonra sorun yok hisse isterse 3 liraya insin. malıma güveniyorum. 2022 yılı karı 3.900 milyar civarı gelsin o zaman farklı şeyler konuşacağız.
    hele hele altın madenine kazmayı vuruyoruz dediklerinde,165 milyon lot cante hissesini sattıklarında kimse bu tahtadan 20 gün mal alamayacak. velhasıl arkasından bakacaklar. 2 yıl içerisinde bu hisseler satılır diye bekliyorum. isterse 5 yıl olsun ben bu hisseden 25 kat kazanmadan satmıcam. maliyetim 2.10 tl. onu da bu yıl temettüden alırım.maliyeti sıfırlarım olur biter

7.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    özbekistanın kar rakamı değer artış kalemindedir.oranın cirosu karı vesairesi konsolide edilmez
    ÖZKAYNAK.jpg

Özkaynakta değerlenen rakamda mı diye baktım orada da yok mali tabloda tam yerini paylaşabilir misiniz?

8.  Alıntı Originally Posted by unsali Yazıyı Oku
    Altın çıkabilirler mi acaba...
    Şirket daha 2018 yılında 2020 yılında çok ciddi altın işinden para kazanacağını yazmıştı zaten

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/690932

Sayfa 147/247 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •