Sayfa 147/1000 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247647 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Günün en yüksek değeri 6,4788 olmuş ama dolarcıların topic sessiz.

Çok kişi silkelenmiş galiba...
    sallama bu

finance yahoo da soylemiyor boyle br sey

Day's Range 6.135 - 6.326

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    İnvesting de 6.47 yazıyor
    evet ama neden fark var finance yahoo ile?

Day's Range: 6.1532 - 6.4788

3. Zaten söylenmiş; yaşananlar bir kırılım çizgisinde. Normal değil yaşananlar, Erdoğan başarılı olacak ya da olamayacak çok yakın zamanda görülecek. Türkiye ekonomisi Arjantin’e ya da Venezuela’ya benzemez; ülkenin dışarıdan beslenmesi lazım.

Bu sabah yaptığı yorum gereksizdi, biraz daha böyle devam ederse kendi kendine darbe yapacak ve yanında bizleri de batıracak. Köşesinde dinlenmesi lazım artık...

Alıntı Originally Posted by Jackkkkk Yazıyı Oku
    Zaten söylenmiş; yaşananlar bir kırılım çizgisinde. Normal değil yaşananlar, Erdoğan başarılı olacak ya da olamayacak çok yakın zamanda görülecek. Türkiye ekonomisi Arjantin’e ya da Venezuela’ya benzemez; ülkenin dışarıdan beslenmesi lazım.

Bu sabah yaptığı yorum gereksizdi, biraz daha böyle devam ederse kendi kendine darbe yapacak ve yanında bizleri de batıracak. Köşesinde dinlenmesi lazım artık...
    Erdoğan`ın başarılı olma sansı tabi Türkiye için sıfır ama kendisi için hala mümkün.

5. Kendisi de başarılı olamaz, cahil söylemleri bunlar...

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Erdoğan`ın başarılı olma sansı tabi Türkiye için sıfır ama kendisi için hala mümkün.

6.  Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    Çok güzel düşünüyorsunuz da;

Diyelim benim bir sürü firmam var. Bir de misal Uganda'da bankam var. Oraya 1000 USD sermaye gömdüm,
    Uganda vatandaşlarından 10000 USD topladım,
    sonra bu paranın 8000 USD sini kredi olarak verdim.
    Kriz çıktı verdiğim kredileri toplayamadım.
    Uganda devleti el koydu ve mevduat sahiplerine garanti kapsamında 10000 USD lerini ödedi.

Benim de 1000 USD param gitti. Peki 8000 USD nerde? Burası çook önemli.
    8000 $ Uganda alacaklılardan alabilirse alır zaten siz alamadığınız için battınız...asıl sorun o 8000 $ Ugandaya yani Ugandalı ya girmiş oldu...

Son 7-8 yılın modası Devletin Borcu Yok Özel Sektörün var hikayesinde bunu tartışırım arkadaşlarla...

Kriz olunca önce borcu alan şirketler batar,sonra bu borcu dışırdan alan Bankalar...buda döner Devlete yani biz millete girer...

Neyse...IMF ye 100-150 M$ borcu ödedik diye göbek atarken o esnada 500 M$ borcu yapmalarında üç maymunu oynadılar...

Özelleştirme adı altında kitler peşkeş çekilirken ...arkadaş adam kazandığı kârı nereye götürecek dediğimde yine üç maymunu oynadılar....

Neyse yazacak şey çok sinirleniyorum durduk yere

7. swap limitine gevşeme geldi. 90 gün 360 gün arası %75 sermaye limiti ile hesaplanacak.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by Jackkkkk Yazıyı Oku
    Kendisi de başarılı olamaz, cahil söylemleri bunlar...
    Bakın ben mi cahilim siz mi cahilsiniz yada bunları söyleyenler mi cahil iyice düşünün sonra bana cahilce sözler bunlar diye atıfta bulunun.

İktidarın seçmen algısına oynadığını söylüyorsunuz ama vatandaşın en temel ihtiyaçlarına zamlar yağıyor. Seçmen bu hayat pahalılığı karşısında ne yapar?

Normalde ekonomik durum seçmen davranışını çok etkiler. Fakat Türkiye`de ilginç bir durum var... Mesela KONDA`nın 24 Haziran seçiminden önce yaptığı ankette, AKP seçmenlerine `ekonomik durumlarının nasıl olduğu` soruluyor. ``Kötü``diyorlar. Ardından `Türkiye`nin ekonomik durumu nasıl` sorusu geliyor. Seçmen bu defa ``İyi`` diyor.

O halde seçmen oyunu neye göre veriyor?

Bakın, burada hükümetin algı yönetiminde başarılı olmasının çok büyük rolü var. Cumhurbaşkanının MB`ye yönelik konuşmaları ya da ``Domatesin fiyatı şu kadar oldu`|, ``Ah şu esnaflar``, ``Bunlar hep Trump`ın yüzünden``gibi sözler... Bu algıyı yaratmak için Türkiye`de 24 saat yayın yapılıyor.

Bu bize neyi gösteriyor?

Kendi ekonomik durumu kötüyken Türkiye ekonomisinin iyi olduğunu düşünen seçmen davranışını çok doğru okumalıyız. Muhalefet partileri, ``bu krizde giderler işte`` kolaycılığına düşmemeli. Gitmiyorlar. En azından bu sebeple gitmiyorlar. ``Marta kadar enflasyon, dolar şöyle olur, Ayşe hanım teyze de sandığa ona göre gider`` demesinler. Seçmen maalesef böyle davranmıyor.

http://www.patronlardunyasi.com/habe...-riskli/210355

Sayfa 147/1000 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247647 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •