Sayfa 147/607 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247 ... SonSon
Arama sonucu : 4852 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

Alıntı Originally Posted by supheci_kimse Yazıyı Oku
    Yıllık 60 Milyon TL'lik kar 300 Milyon TL borç %20 faiz ödemesi düşündüğümüzde 2020 yılında sıfıra iniyor dikkatinize. Yaşar Holding bir şeyler satmak zorunda.
    Bu alternatifte potansiyel müthiş olur,,,ayni olayı 2009 yılında ben netaş da yaşadım,,şirket zor durumda,şöyle böyle derken,hisse kelepir seviyelere kadar düştü,,tabii o zaman krizin taban yaptığı yıl idi,,,,,şirketten yabancıya satış kararı bir alındı,hisse başladı yükselmeye,,0.56 dan 4.80 lere kadar çıktı,,daha sonra arsa satışı ve bedelsiz beklentisi ile hisse 26 lara yükselmişti.

Dolayısı ile bu şirkette 5 veya 5 in altında fonların radarına girebilir.
    Hisse toplamak isteyen fonların,bardağın boş tarafından bakmak istemeleri doğal olacaktır.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

2.  Alıntı Originally Posted by supheci_kimse Yazıyı Oku
    Yıllık 60 Milyon TL'lik kar 300 Milyon TL borç %20 faiz ödemesi düşündüğümüzde 2020 yılında sıfıra iniyor dikkatinize. Yaşar Holding bir şeyler satmak zorunda.
    Ne 300 borcu ...
    Kısa Vadeli:138 milyon
    Uzun Vadeli:44 milyon...
    Toplam:182 milyon...
    Geçmiş Yıl Karımız:178 milyon (Petun sadece)

Şüpheci şüphe duyulacak yanlış hissedesin biz topluyoruz sen sat...Sağlıcakla Kal

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Şirket öz sermaye kaybına girecekse düşmesi normal ..borç ödemesi zaten özsermaye hesabında var..öyleyse ya oyun var ya da bilmediğimiz görünmeyen bir gerçeklik.. 3.bir ihtimal ise teknik göstergeleri mükemmelleştirme operasyonu

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by metamorfoz100 Yazıyı Oku
    Ne 300 borcu ...
    Kısa Vadeli:138 milyon
    Uzun Vadeli:44 milyon...
    Toplam:182 milyon...
    Geçmiş Yıl Karımız:178 milyon (Petun sadece)

Şüpheci şüphe duyulacak yanlış hissedesin biz topluyoruz sen sat...Sağlıcakla Kal

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Pınar Et'in Yasar Holding'in kendine dusen borcunu odemesi durumunda olusacak ekstra borc 300 Milyon TL.

Gecmis yil degil yillar.

Hicbir Yasar Holding istirak hissem yok.

5. Önemli bilgi veriliyor. Alın değerlendirin. Her bilgi lazım.

6.  Alıntı Originally Posted by supheci_kimse Yazıyı Oku
    Pınar Et'in Yasar Holding'in kendine dusen borcunu odemesi durumunda olusacak ekstra borc 300 Milyon TL.

Gecmis yil degil yillar.

Yaşar holdingin borcunu neden PETUN odesinki. Eğer bir garantörlük var ise, bu garantörlük sadece Yaşar holdingin payını ilgilendirmesi gerekmezmi. Halka açık kısım nasıl bu borçtan sorumlu olabilir? Böyle bir şeye SPK nasıl izin verebilir? Eğer hukuken böyle birşey mümkünse bu nasıl adelettir? O zaman benim borçlarımıda PETUN odesin, sonuçta bizde ufakta olsa şirketin ortağı değilmiyiz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by hakan.firat.1848 Yazıyı Oku
    Yaşar holdingin borcunu neden PETUN odesinki. Eğer bir garantörlük var ise, bu garantörlük sadece Yaşar holdingin payını ilgilendirmesi gerekmezmi. Halka açık kısım nasıl bu borçtan sorumlu olabilir? Böyle bir şeye SPK nasıl izin verebilir? Eğer hukuken böyle birşey mümkünse bu nasıl adelettir? O zaman benim borçlarımıda PETUN odesin, sonuçta bizde ufakta olsa şirketin ortağı değilmiyiz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Burası Türkiye
    Petun garantör olmuş
    yani borca kefil
    olmuş.
    Yaşar Bank in borcu
    yaşar Bank Battı .
    Borçlar bunlara kaldı.
    Basiretsiz yönetim var.
    işler iyi ken para ederken
    sat birşeyler kapat borcunu
    Bunlar gerçekten basiretsiz
    ler
    Nasıl olsa cepleri dolu.
    Bu şirketlerde her ay tirliyon
    lar indiriyorlar
    Basiretsizler
    Y.T.D İRONİ bu yazı
    bu benim yorumum kimseyi bağlamaz

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by supheci_kimse Yazıyı Oku

Gecmis yil degil yillar.

Analizlerinizi beğenereke okuyorum. Bu konuda birkaç soru sormak isterim. Yaşar holding borcun firmalara kalması durumunda bile geri ödemeyi taahhüt ediyor. Dolayısıyla bu borcun PETUN'a kalması durumunda firmanın bilançosunda alacak hanesinde yazacak diye düşünüyorum. Ayrıca analizlerinizde Pınar markasının isim değerini koymamışsınız. Sizde bunun hiçbir değeri yok mu? Yeni bir firma kurulduğunda Pınar gibi bir isme kavuşmak için yapacağı reklam, vb.. yatırımının değeri yok mudur?

Ayrıca 300 Milyon TL'nin PETUN'a kaldığını düşünelim ve bu borcun Holding tarafından da ödenmeyeceğini varsayalım. Bu durumda bile sizce aşırı fiyatlanmadı mı? Firmanın bu borcu üstlenmesi durumunda bile Piyasa Değeri/Defter Değeri oranı bir olmuyor ki bu defansif sektörde ucuz olabilir mi?

Firmanın karlılığı ve finansalları bozulmadığı sürece ben çok büyük bir sorun görmüyorum.

Sayfa 147/607 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •