Sayfa 152/881 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 7044 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by lonely_trader Yazıyı Oku
    110 milyon sermayesi olan şirkette faliyet karıyla 110 milyon kar geliyorsa , o senet orda 3.80 de durmaz.... Tek seferlik satış karıyla gelen karları kimse umursamaz.... Tabi spek kafasında başka şeyler hayal ediyorda ,skora giderse o iş ayrı.....

Hisse nin adını yazmadın ? Demek ki paylaşımcı değilsin. Yazarsan incelerim . O zaman sana yorumumu söylerim.... Aksini ispat etmediğin sürece , senin yazdığın havada palavra kalır.... Spek adamı orda espri bazında..... Malum kaç gündür mal almaya çalışan zavallı bir spekin hallerini bekliyoruz.
    --------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir....
    Anele faaliyet karıdır tek seferlik değil , sadece taahütlük firması olduğu için elinde 2018 ve sonrası için yeterli işi şimdilik yok, onunda sıkıntı olacağını düşünmüyorum , pazar oldukça geniş ve refereranları oldukça kuvvetli, yaptıkları yapacaklarının teminatı diyebilirim, BU FİYATTA DURMAYACAK ZATEN ONUN İÇİN ORADAYIM...

Şuna YTD diyeyimde başım ağırmasın sonra

2.  Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    anele faaliyet karıdır tek seferlik değil , sadece taahütlük firması olduğu için elinde 2018 ve sonrası için yeterli işi şimdilik yok, onunda sıkıntı olacağını düşünmüyorum , pazar oldukça geniş ve refereranları oldukça kuvvetli, yaptıkları yapacaklarının teminatı diyebilirim, BU FİYATTA DURMAYACAK ZATEN ONUN İÇİN ORADAYIM...

Bu arada az önce araştırdım ANELe den bahsettiğini tahmin ettim . 3 seviyelerindeyken almıştm.... ama aşağı 2.70 düşmeden verdim stoplamıştım.... Bir arkadaşım yıllarca Anele de süründü..... hatta geçen maaliyetinden kaçtı 3 yıl sonra ama . Tek seferlik inşaat taahüt firmasının getireceği tek seferli 110 milyon tl kar umrumda değil açıkcası , borsada beklenti satın alınır.... Yurtdışında inşaat alamadıktan sonra , iç piyasa zaten benim fikrime göre zirveyi gördü kim alabilecek bu fahiş fiyatlardan daireleri , ben 2-3 sene durgunluk hatta bir kriz bekliyorum. bu durumda ANELe ile beklenti olamaz.... ama şu anda anele de pozisyon almışlar. teknik olarakda olumlu. şu an yukarı trendde devam ediyor , edebilirde.... dediğin gibi teslimler olduysa kar 110 gelirse 6-7- 8 bile yapabilirler ama çakarlar , sonuçta devamlılık önemlidir !!!! VESBE %70-75 ihracat bazlı şirket.... içerde satışlar düşsede , dışarda bunu kolayca telafi eder, döviz artışıda her zaman olumlu yansır..... o yüzden zaten VESBE yi kendime sigorta ettim..... yinede bilgiler için teşekkürler...

-----------------------------

3.  Alıntı Originally Posted by Lonely_Trader Yazıyı Oku
    Bu arada az önce araştırdım ANELe den bahsettiğini tahmin ettim . 3 seviyelerindeyken almıştm.... ama aşağı 2.70 düşmeden verdim stoplamıştım.... Bir arkadaşım yıllarca Anele de süründü..... hatta geçen maaliyetinden kaçtı 3 yıl sonra ama . Tek seferlik inşaat taahüt firmasının getireceği tek seferli 110 milyon tl kar umrumda değil açıkcası , borsada beklenti satın alınır.... Yurtdışında inşaat alamadıktan sonra , iç piyasa zaten benim fikrime göre zirveyi gördü kim alabilecek bu fahiş fiyatlardan daireleri , ben 2-3 sene durgunluk hatta bir kriz bekliyorum. bu durumda ANELe ile beklenti olamaz.... ama şu anda anele de pozisyon almışlar. teknik olarakda olumlu. şu an yukarı trendde devam ediyor , edebilirde.... dediğin gibi teslimler olduysa kar 110 gelirse 6-7- 8 bile yapabilirler ama çakarlar , sonuçta devamlılık önemlidir !!!! VESBE %70-75 ihracat bazlı şirket.... içerde satışlar düşsede , dışarda bunu kolayca telafi eder, döviz artışıda her zaman olumlu yansır..... o yüzden zaten VESBE yi kendime sigorta ettim..... yinede bilgiler için teşekkürler...

Bu arada bende yıllı hisse yarışmasına vesbe'yi yazdım endekse göre ucuz kaldığı için, sizde doğru yerdesiniz diye düşünüyorum

-----------------------------
    Bak dostum oldukça donanımlı birisiniz diye düşünüyorum . Ancak aneleyi hiç araştırmadığınızda çok belli , anelenin işlerinin %98 i yurt dışında ve inşaatçı değil elektrik işleri yapıyor. Yalnız bünyesinde anelt telekom diye firma var onunla birleşmeye çalışıyor ,şirketi kelepire getirmeye çalışıyor , yani patrona yerli yatırmcı pek güvenmiyor, yabancı ilgisi oldukça yoğun, bir saatini ayırmaya değer araştırısanız dediğiniz rakamları bile az bulacaksınız....

4.  Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    Bak dostum oldukça donanımlı birisiniz diye düşünüyorum . Ancak aneleyi hiç araştırmadığınızda çok belli , anelenin işlerinin %98 i yurt dışında ve inşaatçı değil elektrik işleri yapıyor. Yalnız bünyesinde anelt telekom diye firma var onunla birleşmeye çalışıyor ,şirketi kelepire getirmeye çalışıyor , yani patrona yerli yatırmcı pek güvenmiyor, yabancı ilgisi oldukça yoğun, bir saatini ayırmaya değer araştırısanız dediğiniz rakamları bile az bulacaksınız....

Söylediğiniz gibi detaylı oturup incelemedim. kabaca göz attım. faaliyet raporlarını okumam lazım.... Biten inşaatların elektrik işlerini yaptıklarını biliyorum .... %98 i yurtdışında ise bu olumlu , 3-4 ay öncesinde 3 ü kırdığı anlarda takipteydim.... zaten şu an teknik olarak 3.90-4 kırılmalı .... burası kırılırsa rally yukarı hız kazanıcaktır..... olası düzeltmede pozisyon alabilirim.... Yıl sonu teslimleri yapıldımı son 3 aylıkta? 110 milyon kar beklentin olduğuna göre biten ve teslimler olmalı , bunun için haberleri okumam araştırmam lazım... şu an seansı takip ettiğimden , 2 tl maaliyetli SILVR larımda malum hareket var.... birde DURDO .... bunlarda benim güvendiğim büyüyen şirketlerim..... DURDO yu incelemeni tavsiye ederim.... oda gelecek vaad ediyor bence....

--------------------------------

5.  Alıntı Originally Posted by lonely_trader Yazıyı Oku
    söylediğiniz gibi detaylı oturup incelemedim. Kabaca göz attım. Faaliyet raporlarını okumam lazım.... Biten inşaatların elektrik işlerini yaptıklarını biliyorum .... %98 i yurtdışında ise bu olumlu , 3-4 ay öncesinde 3 ü kırdığı anlarda takipteydim.... Zaten şu an teknik olarak 3.90-4 kırılmalı .... Burası kırılırsa rally yukarı hız kazanıcaktır..... Olası düzeltmede pozisyon alabilirim.... Yıl sonu teslimleri yapıldımı son 3 aylıkta? 110 milyon kar beklentin olduğuna göre biten ve teslimler olmalı , bunun için haberleri okumam araştırmam lazım... şu an seansı takip ettiğimden , 2 tl maaliyetli sılvr larımda malum hareket var.... Birde durdo .... Bunlarda benim güvendiğim büyüyen şirketlerim..... Durdo yu incelemeni tavsiye ederim.... Oda gelecek vaad ediyor bence....

--------------------------------
    aydın doğana bulaşmamayı tercih ediyorum sn. Lonely , diğerlerine bakarım, yalnız şu aneleden meyveleri toplamam lazım. şimdilik hisse araşatırma aşamasında değilim, dediğim gibi vesbe yakın takibimde birde pnsut..

Saygılar

6.  Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    aydın doğana bulaşmamayı tercih ediyorum sn. Lonely , diğerlerine bakarım, yalnız şu aneleden meyveleri toplamam lazım. şimdilik hisse araşatırma aşamasında değilim, dediğim gibi vesbe yakın takibimde birde pnsut..

Saygılar
    DURDO , DOĞAN la alakası yok. yani sadece ismi Duran Doğan ..... senetlerini yıllar önce sattılar... şu an hakim ortak Fransız şirketlerden biri ve hissedarlar , Ermeni kökenli vatandaşlar.... yani işlerini bilen adamlar LGR denen fransız şirket %23 üne 8 milyon euro ödeyerek almış 2013 de Ülkerden ..... bugünkü piyasa değeri ile %23 3.5 milyon euro yapıyor , bilmem anlatabildimmi.... Açıp incele göreceksin..... 3.30 dan aldım ben , 10 gün oldu alalı.... 4.17 gösterdiler. sığ senet toplanmış..... ve karı tümüyle faaliyet karı ve devamlılığı var.... müşterileri global dünya markaları ve Ülker ve Godiva .... yani ambalajlar..... yatırımlarla büyümüşler ve büyüyorlar.... finansallar ışık saçıyor...bana kalırsa gidecek yolun başında gibiyiz.... Pozisyon artırmak istiyorum , ama tahminimden hızlı yükseldi , artıramadım....

bende PNsUt değil PETUN var ama pnsut de iyi , oda listemde

Portföyümün %56 i VESBE de... ve burada uzun vadeli temettü ortağı olmayı planlıyorum(nedeni şu an senedi yapanların baskısıyla prim yapamıyor olması) .... yakın zamanda 16 ların üstüne çıkmadığı sürece..... Şu piyasada beklenti olarak DAEWOO ya teklif olayı.... şayet olumlu olursa , senette güzel bir hareket olacaktır..... Aksi olurda kazanamazsa , ben 1 tane bile satış yapmıcam , çünkü ben buraya DAEWOO alacağız diye girmedim ve zaten fiyatı puştluğuna düşürüp ucuzlatan pislikle karşı karşıyayız..... VESBE endeksle kıyaslandığında göreceli en kötü performe eden negatif senetlerden.... Yani PİSLİĞİN büyüklüğü apaçık görülüyor..... şöyle diyebiliriz.... 3 tl lerden 17 ya çıkışın düzeltmesi yapılıyor ve neredeyse 3 yıl oldu.... yani düzeltmenin sonlarında olabiliriz..... DAEWOO olumsuz olursa , olası SPEK pisliğinde aşağıdan bir lot bile satmatıp , portföyümü %75 VESBE ye çıkaracağım..... ondan sonra ekilen hasatımın karşılığını en kötü 1 yıl sonra alacağımı umuyorum .... Sonuçda VESBE nin DAEWOO ya ihtiyacı yok ..... ve de zaten bunun beklentisi bile alınmadı fiyatlanmadı..... burada 12-14 arasından çakanların pozisyonlarını geri almaya çalışan pisliklerin keyfini bekliyoruz....

-----------------------
    yatırım tavsiyesi değildir...

7. durdo'nun doğanla hiç mi ilgisi yok sn. lonely bunu bilmiyordum , eminsiniz değilmi ? duran ofset vardı, Aydın doğan aldı ve duran doğan oldu olarak biliyordum , kaçırmışım arada olanları...

8.  Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    durdo'nun doğanla hiç mi ilgisi yok sn. lonely bunu bilmiyordum , eminsiniz değilmi ? duran ofset vardı, Aydın doğan aldı ve duran doğan oldu olarak biliyordum , kaçırmışım arada olanları...

benimde ilgilendiğim bir senet değildi.... eskiden DOğan zamanlarında iken sürekli yükselik ve düşüşler yapardı ismen bilirdim.... 2013 yılında ÜLKER sattığı zamanlarda yine baktımdı ... pek beğenmemiştim.... ama sene 2013 dü.... 10 gün önce aklıma geldi , senet bakınırken inceledim, finansallar dikkatimi çekti ve de inceledim... inceleyin değecek. yaptığı yatırımlara bakın. şirket bence fiyatı çok uygun....DOğanla 0 alaka.... bence şirketin ölüsü 6-7 tl eder.... Ayrıca Birikmiş amortisman giderleri ve ödediği faiz giderlerine rağmen ortada güzel bir kar var..... ve bence her sene güçlenecek gibi duruyor.... faaliyet raporlarını ve finansal dipnotları iyi inceleyin , parlayan ışıltıyı göreceksiniz..... bak elimde pozisyon var , ama senet yükseliyor ben üzülüyorum , çünkü istediğim pozisyonu alamadım

bu arada sizin ANELE de mini yükselen kama oluşuyor kısa vadede 3.40-3.50 geri çekilmesi düzeltmesi görülebilir.... oralara düzeltirlerse pozisyon alabilirim.... bakalım faaliyet raporlarını okucam seans arası....
    ----------------------------------------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 152/881 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •