Sayfa 152/579 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: HALK Cafe - III

1. Swap hayatımıza çok girdi. Swap da çevirme oranı %50 çıkarıldı. Ama hala dolar cinsinden swap gelmiyor. Trump ile telefonda görüşmüyoruz. İngiliz ve Japon swapları Cuma’ya kadar gelmeli. Katar’dan gelen swap değil. Dostluk anlaşması. Ortada dolar yok. Dolar alacağı geliri yada borcu önemli değil. Dolar işlemleri önemli. Örneğin 300 bin dolar stok beni iki gündür boğdu, bugün 78 bin dolar yeni işin peşinatını aldım dolar döngüsü iki gün sonra tekrar başladı. Malasef bu meret önemli ve dünya bunun ekseninde dönüyor. Haziran ayında kademeli olarak banka doları yerine fiziki dolara döneceğim. Ereğli’nin hareketleri de benim için gösterge olacak. İthal hurda 30 dolar artış sağladı.

2. Dolara 0,25 yıllık faiz veriyoruz. Fed ile aynı. 😊 daha önce söyledim, swap falan hikaye, dolara yıllık %6 gibi deli bir faiz oranı verdiğinde dünya para vermek için sıraya girer. 1-2 değil 100 milyar doları 3 günde toplarsın. Sonra bu parayı TL ye çevirirsin ve dolar 5 liraya düşer. Bu yıllık %6 faizi kazanacak devlet imkanları fazlası ile var. 3 milyon koyun alsa, 1 yıl beklese kurbana yada ete satsa %30 kazanır. Devlet bunu yapmalı, ben bile devletin bu işine bırak paralı gönüllü çoban olurum. Bu nesil kurtuluş savaşını okumuyor.

3. Bankalardaki yabancı oranı , tüm yabancı oranının yüzde kaçına tekabül ediyor?yorum atabilecek var mı veri ile?

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Abi hayvancılığı da bitirdiler.gelen para ile 10 şerit özel otoban yapılsın.el mecbur o yollardan geçeceğiz.20 senede amorti de olur.
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Dolara 0,25 yıllık faiz veriyoruz. Fed ile aynı. daha önce söyledim, swap falan hikaye, dolara yıllık %6 gibi deli bir faiz oranı verdiğinde dünya para vermek için sıraya girer. 1-2 değil 100 milyar doları 3 günde toplarsın. Sonra bu parayı TL ye çevirirsin ve dolar 5 liraya düşer. Bu yıllık %6 faizi kazanacak devlet imkanları fazlası ile var. 3 milyon koyun alsa, 1 yıl beklese kurbana yada ete satsa %30 kazanır. Devlet bunu yapmalı, ben bile devletin bu işine bırak paralı gönüllü çoban olurum. Bu nesil kurtuluş savaşını okumuyor.

5.  Alıntı Originally Posted by enigma72 Yazıyı Oku
    Abi hayvancılığı da bitirdiler.gelen para ile 10 şerit özel otoban yapılsın.el mecbur o yollardan geçeceğiz.20 senede amorti de olur.

Devlet ilk kurulduğu döneme geri dönmeli, çay fabrikasını yeniden açmalı, örneğin ben 6 liraya motorin alıyorum, devlet bunu kendine 3 liraya almalı, 1 kg çay 30 lira devlet bunu 10 liraya mal edecek 20 liraya satacak. Rize’de ki çay tüccarları üçüncü evlerini Uzungöl’ün kenarında yaptı. Devlet sadece Uzungöl’e giden aracların park yerinden para alıyor. Şahıs devletten çok zenginleşemez. Parayı devlet kazanmalı. Eskisi gibi değil, rekabet korkutmaz, ihracat yaparız. Bir Fırın gördüm tam otomotik, İşci yok, ekmeği 1 liranın altında satıyor, belediye sanırım. İşde devlet bu olmalı. Füze roket Ucak zaten yapamıyoruz, çevremizde 250 milyonluk tüketen pazar var, bu pazara gıda üretsek ihya oluruz.

6. Bankaların kendilerine özgü sorunları olsada bu işin kralı garan. Ve garana ait iki Farklı grafik yorumsuz şekilde aşağıda.

7. Kırmızı bankalar, sarı BİST 100 hariç küçükler eski seviyeye gelmiş, doydumu doymadımı, mavi ise tüm endeks. Sarı satışa gececek kırmızı dengeleyecek, yada kırmızıyı alacak 124 bin üstüne gidecek. Bence buna swap ve vob pozisyonları karar verecek.

8.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Devlet ilk kurulduğu döneme geri dönmeli, çay fabrikasını yeniden açmalı, örneğin ben 6 liraya motorin alıyorum, devlet bunu kendine 3 liraya almalı, 1 kg çay 30 lira devlet bunu 10 liraya mal edecek 20 liraya satacak. Rize’de ki çay tüccarları üçüncü evlerini Uzungöl’ün kenarında yaptı. Devlet sadece Uzungöl’e giden aracların park yerinden para alıyor. Şahıs devletten çok zenginleşemez. Parayı devlet kazanmalı. Eskisi gibi değil, rekabet korkutmaz, ihracat yaparız. Bir Fırın gördüm tam otomotik, İşci yok, ekmeği 1 liranın altında satıyor, belediye sanırım. İşde devlet bu olmalı. Füze roket Ucak zaten yapamıyoruz, çevremizde 250 milyonluk tüketen pazar var, bu pazara gıda üretsek ihya oluruz.
    Sn KIzildag, benim ilgilendigim isci gerektirmeyen firin. Biraz aciklama yapabilirmisiniz? Bu isin maliyeti, sistemi uretenleri an azindan uretici linkini koyabilirmisiniz? Internetden arastirdim ama kafam karisti. Simdiden tesekkurler.

Sayfa 152/579 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •