Sayfa 152/836 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 6688 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Millet ne derse desin hissettiklerini gozlemlerini cekincemelerini yaz.

2.  Alıntı Originally Posted by Ferrero Yazıyı Oku
    Çok saçma diyaloglar olmuş ..Bir o kadar yorucu...bazı arkadaşları anlamak çok zor..ne isterler belli değil..sürekli sorgu..surekli şüphe..surekli yargılama...bu insanların gerçek hayatta da sevildiklerini düşünmek çok zor...biraz ortama uyum sağlar insan..katkı sağlar...Burada ya faydalanır sunulan bilgilerden...ya da yüzsuzlük yapmadan çeker gider...
    Sn Keko 5 aydır okuyorum seni...gesan tercihimde etkili olduğunu söyleyebilirim...İyi ki de seni dikkate almışım çünkü güzel döneme denk gelip kazandım..Lütfen çoluk çocuğun seni kusturmesine izin verme...54 yaşında ve 22 yıllık bir borsacı olarak ricamdir...
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...=50715&page=19

Bu başlığı şu anda 1 kişi okumaktadır. (1 üye ve 0 ziyaretçi)

keko

şimdilik kendi kendimize konuşuyoruz..bu biraz garip oluyor...ama vakti geldiğinde burası seyirciler ile dolup taşacak....

bir zamanlar tek başıma yazar tek başıma okur ve tek başıma gülerdim...

https://www.hisse.net/topluluk/showt...=50715&page=42

Hoş gelmişsin dostum...geçen ay ben burada tek başıma kendi kendime konuşuyordum...
    Ama o sırada bir gün gelecek burası hindistan trenlerine benzeyecek de demiştim...o gün gelecek hatta o sırada yeni gelenler keko sende kim oluyorsun diyerek beni vagonun disina bile atmaya çalışacaklardır..

daha 23 mayıs tarihinde gesan henüz 23 tl iken yukarıdaki yorumu yazmıştım.... bir gün gelecek yeni gelenler keko sende kim oluyorsun diyecekler ve beni dışlayacaklar demiştim...şu anda bu öngörülerim de gerçekleşiyor dostum...geçmişte sasada çok inanmama rağmen forumun genel havasında bana karşı bir rüzgarın esmesi nedeniyle hisseyi de satmış forumu da terk etmiştim...şu anda gesanda öyle genel bir hava yok...bu hava genele yayılırsa ?? burada kalamam arkadaşlar...ben 2010 yılından beridir forumlarda yazarım..yazmak borsa hayatımın bir parçası...hissesi elimde olmayan forumlara genelde yazmam...forumun tadı da kaçtığında da hissesini satar giderim genelde...bir süre sadece seyirci kalmak istiyorum..çok yazmak istemiyorum...gesandaki pozisyonum hala devam ediyor daha da devam etmek istiyorum...gerisi de nasiptir diyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. https://www.hisse.net/topluluk/showt...=50715&page=42

geçen ay tahta yapıcıyı uyarmıştım...her gün atılan kaplar temelcileri çeker diye...temelciler de genelde orta ve uzun vade tutarlar ..buda tahtaya baskı yapmak isteyenlerin işini bozar...

aklın yolu birdir..kar eden büyüyen bir şirkete herkes ortak olmak ister...gelen ilk çeyrek bilançosunda doğrusu ben ciroyu 500 milyon civarı bekliyordum...740 milyonluk ciro beklentilerimi de aştı...bu ciro 2021 yılı en iyi bilançodaki 900 milyonluk ciroya çok yakın...
    son çeyrekte 900 milyonluk ciroya karşılık 200 milyonluk bir kar gelmişti net kar marjı %21 idi...gelen ilk çeyrekteki 740 milyonluk ciroya karşılık 70 milyon kar yaptı ve net kar marjı %9,5 oldu...ben bunu ilk çeyrekte iş yapıp , maliyetlerine katlanmasına rağmen henüz ödemelerin gerçekleşmemesine bağlıyorum...zaten geçen gün de paylaştım şirketin realize olmamış alacağı 790 milyon tl dir diye...

son iki çeyrekte bu ödemeler gerçekleşecek ve böylece net kar marjı yükselmiş olacaktır...ilk iki çeyreğin kar marjı nisbeten az iken son iki çeyreğin ise ödemelerin gerçekleşecek olmasından dolayı yüksek olacaktır...sonuçta ortalamada bir denge tutturulacaktır..

ben yıl sonunda 3,5-4,00 milyar tl ciro ve 500-600 milyon net kar bekliyorum...bakalım bu beklentilerim gerçekleşecek mi ?? ben de merakla takip ediyor olacağım...tabi ömrümüz yeterse ??

son 7-8 ayda yorum yaptığım hisselerde beklentilerimin büyük çoğunluğu gerçekleşmiş idi ( alka, konka,gesan ) çok geçmişte de gedza...

şimdi geçmişe bakarken bu yorumum dikkatimi çekti..mayıs aylarında bu yıl için 3-4 milyar ciro ,500-600 milyon tl de net kar beklemişim.... geçen gün patron da ciroyu açıkladığında ciroyu bu aralıkta söyledi...tahminen net kar da o aralıkta olacak görünüyor...çok ilginç olmuş...mayıs ayında tüm yılın tahminini söylemişiz...galiba o vakitler henüz çok aşık değildim gesana... sonradan biliyorsunuz ki kap miktarları çok arttı...bizim de beklentilerimiz çok arttı... ama atılan kaplar bir yere kayıp olmaz..ileride sonraki çeyreklere yansıyacaktır..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. bu günlük bu kadar yorum yeter arkadaşlar...artık tribünlere çekileyim...bu aralar sadece izleyici olacağım...kafayı da dinlemiş olurum bu şekilde...ben tüm ky dostlarıma başarılar diliyorum....

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bu günlük bu kadar yorum yeter arkadaşlar...artık tribünlere çekileyim...bu aralar sadece izleyici olacağım...kafayı da dinlemiş olurum bu şekilde...ben tüm ky dostlarıma başarılar diliyorum....
    Çekeriz son çeyrek ciro ve net kar beklentim de bir değişiklik var mı

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bu günlük bu kadar yorum yeter arkadaşlar...artık tribünlere çekileyim...bu aralar sadece izleyici olacağım...kafayı da dinlemiş olurum bu şekilde...ben tüm ky dostlarıma başarılar diliyorum....
    Sn.Keko
    Teknosayı boş bırakmayın.Orası çok sessiz.
    Hayırlı günler

7. Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Yazışmalar olmuş. Ben geneli itibariyle kimsede art niyet olduğunu düşünmüyorum. Arada sırada gelip Rex, Baddog vb. gibi yazıp gidenlerde belki vardır.

Herşey çok hızlı olsun sabırsızlığı sezinliyorum.

Sakin olup plana güvenin.

Sayfa 152/836 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •