Sayfa 154/997 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: Viop XXXIII

1.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Diyelim CHP, IYI Parti, HDP, Saadet, DEVA gibi birbirlerine zit goruslu partilerle bir ittifak kuruldu ve bu ittifak secimi girip kazandi.

Aslinda bu cok partili bir bir koalisyon hukumeti oluyor...... Bundan dolayi bir koalisyon hukumeti icin esas zorluklar iktidara gelince yasanacak.... Bu kadar cok ortakla ic ve dis politikada, ekonomi ve finans alaninda, hukuk ve yargida, egitim ve saglikta burokrasi ve atamalarda ve daha bir suru alanda gerekli ve elzem olan her karari almak, her adimi atmak mumkun olamiyacaktir.

Muhalefet partilerin iktidara karsi simdilik ayni soylem ve tavri ortaya koymasi bizi sasirtmasin.
    Cok ortakli muhalefet iktidara geldiginde bir kac ay sonra aralarindaki birlik catirdama belirtileri gostermeye basliyor. Bundan dolayi Koalisyon hukumetlerin cogunun akibetleri erken secim karari ile noktalanmistir.
    Biz bunu koalisyon hukumetleri doneminde cok yasadik.

Ozetle bu ulkede kac tane iktidar gittiyse o kadarda muhalefet basa geldi. Degisen hic bir sey olmadi bu ulkede. Yukari tukursen biyik, asagi tukursen sakal misali.
    Ben tabandaki bireysel ittifaktan bahsediyorum. Önce onlardan oy almalı 1.2. turda bunun için basın yayın ve bireysel söylemlere dikkat. RTE nin tuzağına düşmeyin.

2. Mansur Yavaş kazanınca meclis hariç sorun oldu mu.

3. CHP nin yeni kazandı bütün büyükşehirlerde HDP saadet iyi deva ve gelecek partisi sosyalist partilere oy verenler verebilecek olanlar vardı.

4. Büyükşehirler nasıl alındıysa öyle davranılmalıdır. Cami Cemevi kilise
    saç sakal türban takke şort mini etek dekolteye takılmamali.

5. Muhteşem Abdullah Gül Kılıçdaroğlu Akşener Karsmollaoglu görüştü kadro ve yönetim konusunda anlaştılar. Tepe adayı bilmiyorum ama bakanlıklar konusu çok kolay olmuştur. Mesela Meral Akşener İçişleri bakanınida kapsayacak şekilde Babacan ekonomiden sorumlu Cumhurbaşkanı yardımcısı, Ömer Faruk Gergeroglu gibi ortak inançlı bir vizyon ortaya koyulabilir.

6. Cumhurbaşkanı adayı konuşun bir çok isimli anketler neticesinde ortak aday çıkabilir. Mansur Yavaş, İmamoğlu, Abdullah Gül yada ortak bir aday ama bu anketler ile halkın ortak ittifak edeceği bir isim. Bu kılıçtaroglu ve Akşener değil üçünden biri de olabilir farklı bir isim de. Bildiğim gül ile hepsi görüşüyor.

7. Mevcut ekonomik kriz çözümü için global ekonominin ülkemize güveni için Babacan gibi bir isim ittifakın içinde başında yer almalı.

8.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Cumhurbaşkanı adayı konuşun bir çok isimli anketler neticesinde ortak aday çıkabilir. Mansur Yavaş, İmamoğlu, Abdullah Gül yada ortak bir aday ama bu anketler ile halkın ortak ittifak edeceği bir isim. Bu kılıçtaroglu ve Akşener değil üçünden biri de olabilir farklı bir isim de. Bildiğim gül ile hepsi görüşüyor.

çok uzak değil yakın zamanda Gül cumhur başkanı olmasın diye yapmadığınız kalmamıştı ,

şimdi gül e bel bağladınız , çok omurgasızsınız çok

hdp yi ne yapacaksınız malum bikaç bakanlık vermeden olmaz

içişleri bakanlığı olmadı savunma bakanlığı onlara verilmeli

bakanda siha Sezgin olmalı

reis boşuna demiyor topunuz gelin topunuz

Sayfa 154/997 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz