Sayfa 154/1078 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,985

merhaba, iyi akşamlar üstad.
    Yorum için bir şey diyeyim mi ? siz zaten söylemiştiniz. endeksle göstergelerin arasında uyumsuzluğunu, bu patlayan olay aslında sizin bahsettiğiniz olay değil. değil mi? asıl heyecana fırtınaya bir alt yapı hazırlığı.
    Ben pozisyon bile bozmadım
    ilk haberi duyunca bir afalladım. sonra bi bizim siteye bi haberlere baktım. bir çay içtim. titremedim değil hani. ilk defa yapıyormuş gibi
    Aramızda kalsın abi hakikaten sen çok muhterem bir adamsın. Umarım herşey gönlünce olur. Allah seninde yüzünü güldürür.

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    merhaba, iyi akşamlar üstad.
    Yorum için bir şey diyeyim mi ? siz zaten söylemiştiniz. endeksle göstergelerin arasında uyumsuzluğunu, bu patlayan olay aslında sizin bahsettiğiniz olay değil. değil mi? asıl heyecana fırtınaya bir alt yapı hazırlığı.
    Ben pozisyon bile bozmadım
    ilk haberi duyunca bir afalladım. sonra bi bizim siteye bi haberlere baktım. bir çay içtim. titremedim değil hani. ilk defa yapıyormuş gibi
    Aramızda kalsın abi hakikaten sen çok muhterem bir adamsın. Umarım herşey gönlünce olur. Allah seninde yüzünü güldürür.
    Allah razı olsun. Teşekkür ederim...

Dediğin gibi asıl aksiyon daha sonra olacak. Döngü prensibine göre 2018 daha hareketli olacaktır...

İnşaAllah benim pozisyonlar da kâr üstüne kâr yazar. Fakat benim işim sizden zor. Yüksek lotlarda işlem çok zor. Ben de uğraşmamak için uzuncu ve temettücü oldum...

E6853 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim.

Sabah ki yazdığım yoruma ilk cevap yazan olduğunuzdan dolayı da özellikle memnuniyetimi sunuyorum. Kimseden ses çıkmayınca yorumların devamı gelmedi.

İsabetli tahminler yanında,(bu kadar ders çalıştıktan sonra yanılgı da anlayışla karşılanabilir)

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Bizim kullandığımız Sisteme göre incelediğimizde de durum pek farklı değil...

Yine Sisteme harfiyyen uyan birisi için şu anki durumda stres yapacak birşey yoktur. Ne olabilşr peki:

- Başkaları için fırsat olarak düşünülen ve dipten alıp, tepeden satma (tepkilerde bile!!!) hayalini yapamamaış olursunuz. Bu zaten bir hayâldir. Belki 1-2 defa tutturursunuz ama daha sonra bunun acısını sizden fazlasıyla çıkarırlar.

Genelde bu işi bildiğini söyleyenler her ne hikmetse hep "tepeden satıp, dipten almayı" başarırlar. Ben bunun sırrını bulamadım. Bulsaydım köşeyi çok kere dönmüş olurdum...

Benim ne yaptığıma siz bakmayın. Ben uzun vade Temettü ve beklenti için işlem yapıyorum. Yeri geliyor yılarca zaararda bekliyorum. O nedenle benim gibi olmak zordur. Ben de bu hâle çok zor ve bir nevi de mecburen döndüm. Sistemi uygulamak kolay olsa da yine de düzenli olarak zaman ayırmak ve incelemk gerekiyor. Buna yer yer sağlık, yer yer zaman problemi ile imkân bulamıyorum. O nedenle şimdi kafam rahat bekliyorum.

Temettü işi güzel ama lot az ise bir işe yaramaz. Bakalım bu yıl benim beklentimi karşılayabilecek mi? Bir de vergi olayı var elbette!!

Bu çerçevede birebir kendimi buldum. Yeniler ve belli büyüklük üzeri bireyseller için reçete gibi olmuş.

4. Sayın T/A öncelikle emeğinize sağlık.
    Ben bu uzun vade ve temettü olayını uzun bir süre uyguladım.Fakat getirisini pek fazla olamadığını gördüm.Bence önemli olan trend başlangıcı ve bitişidir.Elinizde bir sistem var buradan,trend başlangıcını tespit ettiğinizde,seçtiğiniz kağıtlardan bir portföy yapıp,trend bitiminde bunları elden çıkarıp,diğer enstirümanlarda değerlendirmek daha doğru diye düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by 06Ank Yazıyı Oku
    İsabetli tahminler yanında,(bu kadar ders çalıştıktan sonra yanılgı da anlayışla karşılanabilir)

Bu bölümü anlayamadım?

Bu çerçevede birebir kendimi buldum. Yeniler ve belli büyüklük üzeri bireyseller için reçete gibi olmuş.
    Yazarken yazmış olmak için yazmıyorum. Faydalı olmak istiyorum. Olabiliyorsam ne mutlu bana...

Grafikler Güncellenmiştir...

http://teknikanaliz.site/grafiklinkleri.html

7.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim.

Sabah ki yazdığım yoruma ilk cevap yazan olduğunuzdan dolayı da özellikle memnuniyetimi sunuyorum. Kimseden ses çıkmayınca yorumların devamı gelmedi.

Sn. T/A ben sabah sizin yazıyı gördüğümde ve yine daha önce hisse.nette yazan Sn. Casoubon un Twitter'da yazdıklarını görünce rahatladım, ama iyi yada kötü bir şey yazmadım çünkü bu teknik konularda yorum yapacak düzeye sahip değilim, ama ben eskiden grafiğe ve tekniğe hiç inanmaz sürekli haberleri takip etmeye çalışırdım şimdi mümkün olduğunca haber izlememeye çalışıyorum, aslında herşey paranın yönüyle alakalıymış onu gördüm,

Bu konuda siz ve Sn Casoubon yorumları gerçekten paha biçilemez, önemli olan bu teknik birikimi değerlendirip duygusuz yatırım yapmak, benim şuanki sıkıntım hala duygusal davranmak bunu halledersem kendi adıma sorunum çözülmüş olacak

Burada paylaştığınız tüm değerli bilgiler ve sistem garifkleri için ne kadar teşekkür etsek azdır, Allah sizden razı olsun, iyi akşamlar.
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Sayın T/A öncelikle emeğinize sağlık.
    Ben bu uzun vade ve temettü olayını uzun bir süre uyguladım.Fakat getirisini pek fazla olamadığını gördüm.Bence önemli olan trend başlangıcı ve bitişidir.Elinizde bir sistem var buradan,trend başlangıcını tespit ettiğinizde,seçtiğiniz kağıtlardan bir portföy yapıp,trend bitiminde bunları elden çıkarıp,diğer enstirümanlarda değerlendirmek daha doğru diye düşünüyorum.
    Elbette en güzel getiri dediğiniz şekilde elde edilir. Fakat ana trendleri tam olarak isabetle belirlemek çok kolay değil. Bazen ana trend denen; tepki olabiliyor. Bu durumda yüklü miktarda alım yapılmışsa, satana kadar iş işten geçiyor ve zarar artıyor...

Eğer ana trende zamanında binilirse mükemmel kâr bırakıyor. Bunun için de Sistem çok işe yarıyor. Fakat yüksek lotlar işin içine girince işin rengi değişiyor. Sistem de bir yere kadar lot miktarını destekliyor. Bu oran ortalama günlük hacmin %1-3 civarı ile ortalama kademedeki lotlar miktarıdır...

Şimdi bir örnek vermek gerekirse:

MRDIN hissesi benim temettü hissemdir. Rahmetli babamın en sevdiği hissedir. Ben de aynı şekilde devam etmeye çalışıyorum.

Takip eden varsa kademelerdeki ortalama lotların 2-3bin olduğunu görmüşdür. Ortalama işlem hacmi; meselâ bugün için 111.890 'dır. Genelde 100bin diyebiliriz.

İyi bir temettü için elinizde yüklüce olması lâzım. Bu da uzun bir zaman alabilir. Diyelim ki elinizde ortalama 100bin lot var. İşlerin kötüye gittiğini anladınız ve satacaksınız. "Hadi satayım!" deyince satamazsınız. Siz daha yarısını satmadan taban olur. Siz sattıktan sonra belki toparlar. Yavaş yavaş da satamazsınız. Bu durumda da iş işten çoktan geçecektir. Tek yol sizin de dediğiniz gibi tredi yakalamak lâzım.

MRDIN için trendi sonu geldiğinde eğer yakalayabilirsem ben de üçe beşe bakmam elbette boşaltırım. Fakat uzun bir trend olması lâzım. Bu arada MRDIN için daha trend başlamadı. Sınırdaki sorunlar devam ettiği sürece nasıl başlayacak ben de bilmiyorum. O nedenle şimdilik temettü versin yeterli... Kesinlikle hisse tavsiyesi değildir. Alıp zarar edebilirsiniz. Ben temettü olayını anlatmak için örnek verdim...

Sayfa 154/1078 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •