Sayfa 16/984 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon
Arama sonucu : 7866 madde; 121 - 128 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    ne çıkacakki..

bol bol vaat..

içi boş vaatler..
    Bencede sözel, psikolojik rahatlatma. Gerçek elle tutulur argümanlar gerekli. Devletin kasasının dolması gerekli ama nasıl ?

Alıntı Originally Posted by Engineer34 Yazıyı Oku
    Bencede sözel, psikolojik rahatlatma. Gerçek elle tutulur argümanlar gerekli. Devletin kasasının dolması gerekli ama nasıl ?

bize çökecekler..

kendileri tasarruf etmeyeceklerine göre...

işin aslı seçimden sonra görülecek..

kim gelirse gelsin ülke ekonımik olarak duvara ha vurdu ha vuracak durumda..

bence tabi..

endeks %1 artı yaptı..

bu mendebur hala düşecem diye uğraşıyor..

demekki daha düşüşünü tamamlamamış..

ytd

4. Hisseden uzun yıllar için umudumu kestim. Ama yine de insan takip ediyor. Durum gerçekten kötü gözüküyor. Genel ekonomik durum ise ciddi sinyaller veriyor. Bu sinyallerin olumlu olmadığı muhakkak. Çeşitli forum ve sitelerdeki yorumlarda bu hisseden çok ciddi zarar rakamları okuyorum. Ciddi moral bozuklukları görüyorum. Birilerine moral olacaksa veya bizden kötüleri de varmış deyip rahatlama hissedilecekse ben yine yazıyım maliyetimi: 125,6
    Arkadaşlar, aman dikkat. Battık derken psikolojimizi de batırmayalım. Soyulduk diye düşünüp bu parayı unutalım.
    Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir!..

5.  Alıntı Originally Posted by Engineer34 Yazıyı Oku
    Hala mevcut iktidardan umudu olan varsa aklına şaşarım.
    Kasa dolu gelir kısmında sıkıntı yok. O kadar ki suriyeliler için bile 30 milyar dolar harcayabiliyoruz.
    Vergisini düzenli olarak ödeyen kurumları ve bordroluları enayi yerine koyup vergi affı adı altında vergileri siliyoruz. Emeklilere yılda 2000 lira ikramiye verebiliyoruz.
    Milyonlarca dolar harcamış bu işe yıllarını vermiş şirketi sırf muhalif diye tek kalemde silip yandaşlara milyar dolarlık ihale verebiliyoruz.
    "Benim en büyük vasfım Türk oluşumdur".
    Mustafa Kemal ATATÜRK

6. Çok klasik bir laf olacak ama; borsada elinizdeki hisseyi satmadan kar yada zarar oluşmaz. Onun için dediğiniz gibi psikolojimizi bozmayalım.

Zamanında pegasusta aynı durumu yaşadım ben aldıktan sonra hisse düştü yüklü zararda olarak 2 yıla yakın bekledim, fiyat artınca lanet olsun deyip maliyetimin biraz üstüne sattım 2 yıl sonra (döviz bazında bir miktar zarar odu tabi). Lan satmaz olaydım 21 TL den 2 yıl sonra sattığım hisse (maliyet 20 TL) 3 ay içinde 30 lu rakamları geçti . Hisseye kızmayıp az daha bekleseymişim beklediğime göre iyi bir kar ile çıkacakmışım. Nasip değilmiş

İşin özü nakite ihtiyaç yok ise takmayıp beklemek lazım.
    Lafım aramızdaki profesyonellere değil tabi. Onlar nasıl oluyorsa düşükten alıp yüksekten satıyorlar hep. Bayağıda al sat yapıyorlar. Onlar için değişen bir şey yok alıp satsınlar bol bol.

7. Bende 4 yıllık otokar yatırımcısıyım 4 yıl önceki fiyatında hisse katlanmak zor zarar çok. Satmaya niyetim yok ihtiyaç olursa para satarım

8. Dolar bazında 47 dolar zirvesinden 17 dolara inmiş fiyatı. Bize giren zaten çoktan girmiş satış yok satan satsın. Bakarsınız ii birkaç sipariş alır karlılık artar vb işler düzelir fiyat düzelir. Sıkmayın canınızı.

Sayfa 16/984 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •