Sayfa 160/181 İlkİlk ... 60110150158159160161162170 ... SonSon
Arama sonucu : 1441 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: IZMDC - İzmir Demir Çelik

1. Özel Durum Açıklaması (Genel)

İlgili Şirketler
    []
    İlgili Fonlar
    []
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Evet (Yes)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    11.02.2021

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar
    11.02.2021 tarihinde yapmış olduğumuz özel durum açıklamamızda İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.'nin halka arzına ilişkin çalışmaların devam etmekte olduğu, henüz bağlayıcı karar alınmamasına karşın, çalışmaların hızlandırılması adına İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.'nin,Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) ile "Halka Arz Aracılık ve Danışmanlık Hizmetleri Verilmesine İlişkin Yetkilendirme Sözleşmesi" imzaladığı belirtilmişti.

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu'nun 25.06.2021 tarihli toplantısında; danışman aracı kurum olan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB)'nın değerlendirmesi de dikkate alınarak, İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. finansal tabloları ve güncellenen mevzuat çerçevesinde yapılan değerlendirmeler ile halka arza ilişkin mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.'nin halka arzı için gerekli şartların oluşmadığına ve bu sebeple söz konusu halka arz'dan şartların daha uygun olduğu bir dönemde yapılmak üzere şu an için vazgeçilmesine karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu‘nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

2. 9 TL den 2 TL ye düşmüş kağıtta hiç bir iyi haber satın alınmamış. En diplerde kötü haberler gelmeye başlamış. Üstelik sadece 3 iş günü sonra alt pazardan Yıldız Pazar'a geçerek yabancı kurumların radarına girecek olan Türkiye'nin 47 nci büyük şirketinde ?!. Gayet manidar..

3. Sanırım millete kitledikleri malı geri alamadılar bu kıvırmalar onun karın agrısı

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku

9 TL den 2 TL ye düşmüş kağıtta hiç bir iyi haber satın alınmamış. En diplerde kötü haberler gelmeye başlamış. Üstelik sadece 3 iş günü sonra alt pazardan Yıldız Pazar'a geçerek yabancı kurumların radarına girecek olan Türkiye'nin 47 nci büyük şirketinde ?!. Gayet manidar..

4. Arz beklentisiyle 300 bedelliyi yedirdiler arzı yapacakları zaman yine bedelli acıklayıp yine yedirirler.son zamanda erteleme işi moda oldu.sanki borsa çöktü bu zamanda arz yapamayacaksan ne zaman yapacaksın

SM-G980F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Şirket % 100 kapasite artışı kararı aldı ve son olarak 27.05.2021 tarihindeki açıklamasında yatırıma başlandığı haberi geldi. Seans içerisinde saat:16.56'da gelen haber sırasında 2.22 den işlem görüyordu, haberle birlikte bir ara 2.33 yaptı kapanışta yine 2.22 den kapattı. O gün yapılan işlemler ve o günün grafiği aşağıda:

#IZMDC #matriks http://share.matriksdata.com/share.a...06271205126387

Görüldüğü gibi A1 Capital tek alıcı. Öyle yazıldığı gibi kimseye mal kitlendiği felan da yok çünkü A1'in aldığı mallar halen duruyor.

Bunu neden yazdım, şirket siparişlerine yetiştiremiyor ve kapasitesini 2 katına çıkarıyor ancak bu bile artık bir haber değeri taşımıyor yatırımcılar için. Herkes teslim olmuş durumda.

İzdemir Enerji'nin halka arzı önemliydi ancak son dönemde halka arzlarda yaşananlar ortada. PENTA halka arzına başka hiç bir kurumdan tek 1 lot talep gelmediği yazıldı. Ha keza son dönemde bir çok halka arzdan vazgeçildi. Olsaydı güzel olurdu. Ha, adamlar tamamen vazgeçtik de dememişler, bir bakmışsın çekerler kağıdı 5-6 TL lere, şak diye halka arz haberi gelir mi, gelir. Her şey ellerinde.

Bana göre bu şirketin en önemli beklentisi Yıldız Pazar'a geçmesi ve 6 aylık bilançosu. Bedelli'den gelen para nerede ve nasıl kullanılmış, şirketin borçluluğu nasıl etkilenmiş bunları göreceğimiz ilk bilanço bu olacak. Birileri tarafından patrona verilmiş olan sermaye avansının mal alımında kullanıldığı görülmekte. Stoklarda 1.340 milyar TL lik ürün var ve 31 Mart'ta 1.600 seviyesinde olan Çelik endeksi bu Cuma 1.770'den kapandı. Şirket sadece bu stok değer artışından 6 aylıkta 140 milyon TL kâr yazacak.

Hisse Perşembe günü Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayacak, brüt takas sıkıntısı olmadığı için ha keza aynı gün yatırımcı hesaplarına kredi teminatları tanımlanacağı için (yani isteyen elinde para olmayan da alıp satabilecek) volatilitenin artacağını söylemek yanlış olmaz. Sonuçta Türkiye'nin en büyük şirketlerinden biri ve bu değişiklikle birlikte yabancı kurumların ilgisi de başlayacaktır.

Hakkımızda hayırlısı, Allah mahçup etmesin bizi. Şahsen ben çok güveniyorum bu şirkete, umarım yanıltmaz.

6. Sonuç odaklı bakıldığında;
    Yatırımcıların zararını kim telafi edecek. %300 bedelli yapılırken enerji hikayesi ile yatırım yapan yatırımcıların zararı ne olacak.

Şimdi şartlar uygun değildir haberi bir beklenti de bir umutta yok edildi.

Bedelli yaparken verilen sözler, bedellinin 2-2,5 ay sürmesi ve hissenin tepeden dibe düşmesindeki zararı kim-kimler karşılayacak.

7. 1.5 katrilyon sermaye
    376 milyon zarar.
    Bedelli yapmasına rağmen hala bedelli yapacak gibi batık şirket battı balık yan gider �zmir Çelik veremden beter.

8. Daha nasıl mal kitleyecek adam
    2 TL den 28 e yükselt
    Ordan halka arz yalanı çıkart
    Bedelli yap düşür geri 2 ye

İyi haberi mal kitlemek için kullan

Kötüleride kitledigini geri almak için

Bana göre yapılan bu

Sayfa 160/181 İlkİlk ... 60110150158159160161162170 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız