Sayfa 160/595 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon
Arama sonucu : 4758 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
     Alıntı Originally Posted by aselsus Yazıyı Oku
    arkadaşlar merhaba,

hem ideali hemde matriksi kullanmış olan arkadaşlardan rica ediyorum, bir program seçmem gerekiyor, zaman kaybı da olsun istemiyorum. Mühendisim c# biliyorum, matriksin dilini de öğrenebilirim sorun olmaz.
    Tavsiyenizi artı ve eksileriyle bana bu konuda yardımcı olmanızı rica ederim.

herkese saygılar...
    kesinlikle ideal
    matriksi düşünmek bile zaman kaybı olur

2.  Alıntı Originally Posted by player2974 Yazıyı Oku
    Bir sorumda benim var.

Arkadaşlar aylık getiri performansını nasıl görebilirim ? 1 - 2 - 3 aylık getirşer değil. Ay ay görebileceğim bir şey var mı ? Performanstan tek tek bakmak yoruyor.
    var mı arkadaşlar yardımcı olabilecek ?

3.  Alıntı Originally Posted by player2974 Yazıyı Oku

Sistem.Cizgiler[0].Deger = Sistem.GetiriKZAy;

Grafiği daraltıp her ayı bir bakışta görebilirsiniz.

4.  Alıntı Originally Posted by player2974 Yazıyı Oku
    Aylık getiriyi en iyi bileşik sistem getiri eğrisi menüsünden görebilirsiniz.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

5. Teşekkürler dostlar

6.  Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    o değilde bir taş attık ama telegram kanallarında otomatik hisse paylaşan ideal-telegram robotları patlama yapabilir bundan sonra

geçenlerde test olarak açtığım fakat stratejisini daha bitirmediğim bir twitter botum var şöyle.
    https://twitter.com/TunganaBOT
    data aktarımı ile idealde çalışıp indikatörleri manuel kodluyorum

Orhan bey malesef user.dll bilgim olmadığı için formülleri Lib.cs yaptım ama beceremedim. Bunun yerine görüntüyü Yandex.disk e alıp kullanmaya başladım. Görüntüyü mail den almaktan daha kolay bir yöntem. Ama söylediğiniz gibi ekran görüntüsü almak gereksiz geldi bana. Server ve Evde robot çalıştıran arkadaşların işini görebilir. Çalışmalarınızda başarılar güzel bir çalışma olmuş.

//Ekran YandexDisk
    var t1 = "09:50" ;
    var t2 = "18:10" ;
    string kaydet = "C:\\Xxxx\\Xxxx\\YandexDisk\\Test.jpg";

if (Sistem.SaatAraligi(t1, t2) == true && Sistem.ZamanKontrolDakika("KAYIT") >= 30)
    {
    Sistem.ZamanKontrolGuncelle("KAYIT");
    Sistem.GoruntuKaydet(kaydet);
    }

7. herkese merhaba,
    öncelikle değerli paylaşımlarda bulunan herkese sonsuz teşekkürler.Sayenizde bir çok şey öğrendim ve umarım öğrenmeye devam ederim.Üyelik ile ilgili ufak bir sorunum vardı, çözülünce yazabildim.Giriş yapamadığım dönemde burda paylaşılan bütün formüllerin kaydı paylaşılmıştı.Şimdi aradım bulamadım.Acaba elinde olan var mı,paylaşabilirse sevinirim.

8.  Alıntı Originally Posted by alekss Yazıyı Oku
    a1 diye bir sistemim var

a1 sistemim 1 dakikalık grafik üğzerinde çalışırken aynı sistemin 5 - 15-60 dakikalık alsa ve sat konumlarını ana ekran üzerinde saaat kaçta hangi fiyattan al ve sat vefrdiğini yazdırabilirmiyim

örneğin ana ekran kösesinde

yon zaman fiyat
    5 dak al - 10,55 - 109,000
    15 dak sat -09,45 - 108,700
    60 dak al -10,00 - 108,000

gibi
    Basit. a1 sistemi içindeki AL ve SAT koşullarını atadığınız yerlerde o anın fiyatını, tarihini ve yönünü bir yere yazdırın (mesela parametrelere) sonra a1 kenarda dursun, a2 diye ayrı bir kod içinden a1'i SİSTEM GETİR ile her periyot için çağırın, a1'de yazdırdığınız bilgileri çekip zemine yazdırın.

a1
    Kod:
       if (AL KOŞULU)
       {
          Sistem.Yon[i] = "A";
          SonYon = "A";
          Sistem.Parametreler[0]= V[i].Date.ToString("dd.MM.yyyy - HH:mm"); //sistemgetir ile okutabilmek için
          Sistem.Parametreler[1]= C[i].ToString(); //sistemgetir ile okutabilmek için
          Sistem.Parametreler[2] = SonYon; //sistemgetir ile okutabilmek için
       }
       else if (SAT KOŞULU)
       {
          Sistem.Yon[i] = "S";
          SonYon = "S";
          Sistem.Parametreler[0]= V[i].Date.ToString("dd.MM.yyyy - HH:mm"); //sistemgetir ile okutabilmek için
          Sistem.Parametreler[1]= C[i].ToString(); //sistemgetir ile okutabilmek için
          Sistem.Parametreler[2] = SonYon; //sistemgetir ile okutabilmek için
       }

a2 ise şöyle:

Kod:
    //1 dklık sistemi getir (a1'in sinyallerini ekranda görmek için)
    var A1_1 = Sistem.SistemGetir("_a1",Sistem.Sembol, "1");
    Sistem.Yon = A1_1.Yon;

//5 dklık sistemi getir
    var A1_5 = Sistem.SistemGetir("_a1",Sistem.Sembol, "5");
    var zaman_5 = A1_5.Parametreler[0];
    var fiyat_5 = Convert.ToSingle(A1_5.Parametreler[1]);
    var SonYon_5 = A1_5.Parametreler[2];
    //15 dklık sistemi getir
    var A1_15 = Sistem.SistemGetir("_a1",Sistem.Sembol, "15");
    var zaman_15 = A1_15.Parametreler[0];
    var fiyat_15 = Convert.ToSingle(A1_15.Parametreler[1]);
    var SonYon_15 = A1_15.Parametreler[2];
    //60 dklık sistemi getir
    var A1_60 = Sistem.SistemGetir("_a1",Sistem.Sembol, "60");
    var zaman_60 = A1_60.Parametreler[0];
    var fiyat_60 = Convert.ToSingle(A1_60.Parametreler[1]);
    var SonYon_60 = A1_60.Parametreler[2];

//5 dk sonuçlarınız yazdır
     Sistem.ZeminYazisiEkle("5 Dakikalık", 1, 180, 60, Color.White, "Tahoma", 10);
     Sistem.ZeminYazisiEkle("Yön =" + SonYon_5 , 1, 180, 80, Color.Pink, "Tahoma", 10);
     Sistem.ZeminYazisiEkle("Saat = " + zaman_5.ToString(), 1, 180, 100, Color.Pink, "Tahoma", 10);
     Sistem.ZeminYazisiEkle("Fiyat = " + fiyat_5.ToString(), 1, 180, 120, Color.Pink, "Tahoma", 10);
    //15 dk sonuçlarınız yazdır
     Sistem.ZeminYazisiEkle("15 Dakikalık", 1, 380, 60, Color.White, "Tahoma", 10);
     Sistem.ZeminYazisiEkle("Yön =" + SonYon_15 , 1, 380, 80, Color.Pink, "Tahoma", 10);
     Sistem.ZeminYazisiEkle("Saat = " + zaman_15.ToString(), 1, 380, 100, Color.Pink, "Tahoma", 10);
     Sistem.ZeminYazisiEkle("Fiyat = " + fiyat_15.ToString(), 1, 380, 120, Color.Pink, "Tahoma", 10);
    //60 dk sonuçlarınız yazdır
     Sistem.ZeminYazisiEkle("60 Dakikalık", 1, 580, 60, Color.White, "Tahoma", 10);
     Sistem.ZeminYazisiEkle("Yön =" + SonYon_60 , 1, 580, 80, Color.Pink, "Tahoma", 10);
     Sistem.ZeminYazisiEkle("Saat = " + zaman_60.ToString(), 1, 580, 100, Color.Pink, "Tahoma", 10);
     Sistem.ZeminYazisiEkle("Fiyat = " + fiyat_60.ToString(), 1, 580, 120, Color.Pink, "Tahoma", 10)

Sayfa 160/595 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •