Sayfa 174/681 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274674 ... SonSon
Arama sonucu : 5448 madde; 1,385 - 1,392 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

1. munzam sandığı devretmek zor iş.çalışanlarına ait.bizim de üzerinde çalıştığımız fikir yürüttüğümüz hisselerin geri alımı için izlenecek en iyi yol kurucu hisseleri işctr ye dönüştürüp halka arzı bir şekilde kapatmaları.

2. bu imtiyazlı hisseler bankanın başına bela oldu.1991 de ki temettü kısıtlaması ile bunu bir şekilde çözdüler.ama bu durum şimdi çözülmesi gereken acil bir zorunluluk haline geldi.iş bankası akp nin hazineye devri ile ilgili açıklamalarından sonra sessizliğe bürünmesi düşündürücü.acaba bu yüzde 28 lik kamburdan kurtulmak mı istiyor diye düşünüyorum...

3.  Alıntı Originally Posted by silvanxx Yazıyı Oku
    Yatırımcı şunu istiyor; Dokuz ayda doğacak çocuk için zaman kaybı yerine dokuz ayrı kadını hamile bırakarak bir ayda çocuk sahibi olmak istiyor.Olurmu olmaz tabiki
     Alıntı Originally Posted by selman Yazıyı Oku
    Simdi devlet burada ne yapmak istiyor ? Kardan pay almak istiyor. Bunu isctr uzerinden yapamazlar, cunku bunu yaparsa halka acik kismina da dagitmak zorundalar, iskur da alabilecegi %10 diyelim ama baskan diyor ki sisecamdan da buraya gelmesi gereken bir pay var, burada hem yonetimi hem de temettuyu elde etmek istiyorlarsa yapabilecekleri en makul ve kolay yol isatr ve isbtr de sermaye artirimina gitmektir cunku bu iki hissedeki yatirimci sayisi cok az ve iyi bir yukseliste butun mal toplanabilir ve yonetimde ki soz hakki isctr den isatr ve isbtr sahiplerine gecer. Temettu oranlarini da degistirirseniz bir anda aslan payini isatr isbtr alir. Ya da isatr ve isbtr sahiplerine yuklu miktarda isctr verilip sermaye artirimini bu sekilde de yapabilirler. Burada amac halka acik kismi sabit tutarak devletin payini artirmak...
    [QUOTE=aydın özen;2845683]bu imtiyazlı hisseler bankanın başına bela oldu.1991 de ki temettü kısıtlaması ile bunu bir şekilde çözdüler.ama bu durum şimdi çözülmesi gereken acil bir zorunluluk haline geldi.iş bankası akp nin hazineye devri ile ilgili açıklamalarından sonra sessizliğe bürünmesi düşündürücü.acaba bu yüzde 28 lik kamburdan kurtulmak mı istiyor diye düşünüyorum...[/QUOTE en guzeli holdinglesme yoluna gitmesi degil mi

4. Daha düşük nominal değere sahip olmalarına rağmen, A grubu için sayılan hususlarda C Grubu paylar ile aynı haklara sahiptir. Ayrıca, kar dağıtımında da imtiyazları bulunmaktadır. peki isa ve isb yi farklı kılan nedir bilen bi arkadaşımız var mı

5. Olağanüstü yedek akçelerden veya yasalara göre yapılacak değerlendirmelerden oluşacak kaynaklardan verilecek bedelsiz pay alımında 20 kat pay alımı, rüçhan hakkı kullanımında 20 kat hak kullanımı ve tasfiye işlemlerine ilişkin imtiyazı mevcuttur. Ayrıca, kar dağıtımında da imtiyazları bulunmaktadır.

6. anladığım kısım şu cumhurbaşkanı iştiraklerden gelmesi gereken bir kar payı olduğunu söylüyor şişecam sadece bir örnek bunun olması için işbankın artık holdingleşmesi lazım bence asıl konu bu işbank hisselerinin önce hazineye devrini sağlayıp arkasından bir holdingleşme sürecini başlatmaktır tabi bunun için yönetim kurulunu ikna etmek veya yönetimde çoğunluğu sağlamak gerekir iş a ve iş b nin toplam oyları is c nin toplam oyları karşısında devede kulak bile değil isa ve isb 1 oy hakkı varken isc 4 oy hakkına sahip yönetim is c den geçiyor yanılmazsam farklı düşününen arkadaşlar varsa düzeltme yaparsa sevinirim

7. Ana Sözleşme'nin 62. maddesi gereğince A Grubu payların tasfiye işlemlerine ilişkin imtiyazı da mevcuttur. Her biri 1 Kuruş nominal değerde B Grubu paylar ise, daha düşük nominal değere sahip olmalarına rağmen, yukarıda sıralanan hususlarda her biri 4 Kuruş nominal değerde C Grubu paylar ile aynı haklara sahiptir. Ayrıca, Ana Sözleşme’nin 58. maddesi çerçevesinde, her biri 1 Kuruş nominal değerde A ve B Grubu payların kar dağıtımında da imtiyazları bulunmaktadır.

8. evet işb 50 kuruş kar payından imtiyazı var ben öyle anladım

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 174/681 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274674 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •