Sayfa 177/1019 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277677 ... SonSon
Arama sonucu : 8151 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: Viop XLV

1. Bence bankalar faizler daha da düşmeden TL para toplyor TL kredi vermek istiyor. TL kredi ve TL mevduat oranını artırmak istiyor.

Al krediyi TL mevduat yap diyenler de olabilir.

KMH ve Kredi kartı faizinden yüksek oran buna işaret ediyor.

Kredi katına fazla ödeme yapmıştım, onu alıp vadesize koymuş banka, daha önce o şekilde olmıyordu. Hesap işletim ücreti çekmesinler diye sıfırlıyordum vadesizi.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bence bankalar faizler daha da düşmeden TL para toplyıo TL kredi vermek istiyor. TL kredi ve TL mevduat oranını artırmak istiyor.
    Yılbaşınan itibaren 50-60 tl mevduat bilmem ne kuralı getirildi.
    Detayları okumadım idi..(sen daha iyi bilirsin detayı)

Elinde döviz mevduat fazlası olan bankalar ayarlamaya gitmeye çalışıyor gibi geldi bana..

3.  Alıntı Originally Posted by dva glaza Yazıyı Oku
    Buna göre bankalar, yeni ticari kredilerden yüzde 22,85 ile yüzde 29,4 arasında faiz uygulamaları durumunda kredi tutarının yüzde 20'si kadar devlet tahvilini karşılık olarak tesis edecek. Ticari kredi faizinin yüzde 29,4'ten fazla uygulanması durumunda ise DİBS tesis zorunluluğu kredi miktarının yüzde 90'ına çıkacak.22 Ağu 2022

https://www.bloomberght.com/tcmb-nin...%A7%C4%B1kacak.
     Alıntı Originally Posted by dva glaza Yazıyı Oku
    Peki bankalar güncelde bu kuralı nasıl katakulli ederler.?

Katakulli ne demek: TDK ye göre katakulli kelimesi ise şu anlama gelmektedir:

- Yalan dolan, oyun, tuzak, düzen

YTD
     Alıntı Originally Posted by Marluk Yazıyı Oku
    Akbank %29 faiz teklif ediyor 32-35 güne.

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bence bankalar faizler daha da düşmeden TL para toplyıo TL kredi vermek istiyor. TL kredi ve TL mevduat oranını artırmak istiyor.

Al krediyi TL mevduat yap diyenler de olabilir.
    Geçen gün bu konuya değindim.!

YTD

4.  Alıntı Originally Posted by deepfish Yazıyı Oku
    Katılamıyorum...

Tam tersi... Devlet borsaya uzun vadeli yatırım sokmak için BES 'i icat etti. BES yatırımının default halinde dahi minimum %5 borsa fonu var. İçeride toplam 350 milyar para olduğunu düşündüğümüzde 15-20 milyar dolar borsaya uzun yatırım girmiş oluyor ki katılımcıların çoğu default fonda da durmuyor. Hisse senedi ağırlıklı fonlar son yıllarda daha fazla rağbet görmeye başladı. Eğer doğru fonlar seçilirse cazip kazançlar elde edilebiliyor. Bu sene birikimi 3 'e katlayan fonlar var mesela... Üzerine de %30 devlet katkısı eklendiğinde güvenli ve uzun vadeli bir ek yatırım bence.

Yapılacak düzenleme muhtemelen emeklilikteki ödemelerle ilgili. çünkü orada bazı soru işaretleri var. eğer enflasyonist ortam devam ederse düzenli gelir sigortası vs. gibi seçenekler pek de cazip olmaz. Bir şekilde emekliliği hak edenlerin birikimleri kendi seçeceği fonlarda değerlenmeye devam etmeli diye düşünüyorum...
    haklısınız ben de aynı şeyi söylüyorum. fonları sistemdekiler doğru şekilde seçmeyi beceremiyor. bu sene enflasyon kapattığı için göremiyoruz fakat geçen seneye kadar devlet katkısı çıktığında eksi yazan bir sürü fon vardı. ayrıca bire gram et bin ayıp örter demişler. İşsizlik fonunu nasıl işçiye kullanmayıp, hazine borçlanmasına kullandılarsa, Bu BES adındaki emeklilik içermeyen sistemi de emeklilik ambalajıyla insanları kandırıp borsaya, altına, dövize kendileri girmesinler diye yaptılar. Sonuç olarak kasa her zaman kazanır.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,275
    SSK yok (1,5 yıl )
    BES yok
    kredi kartı yok
    KMH yok
    KKM yok
    TAPU yok

köyün bir delisi ben miyim ?
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

6.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    SSK yok (1,5 yıl )
    BES yok
    kredi kartı yok
    KMH yok
    KKM yok
    TAPU yok

köyün bir delisi ben miyim ?
    paranız varsa %10 faiz ile hazine eurobondu sizi anapara geri dönüşlü ve döviz garantili emekli eder. Diğerlerine gerek yok.

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Yılbaşınan itibaren 50-60 tl mevduat bilmem ne kuralı getirildi.
    Detayları okumadım idi..(sen daha iyi bilirsin detayı)

Elinde döviz mevduat fazlası olan bankalar ayarlamaya gitmeye çalışıyor gibi geldi bana..
    Benim bildiğim bir şey yok, çelişkilerden bir şey çıkarmaya çalışıyorum.

Yanlış bir şey olur ise birisi düzeltiyor öğrenmiş oluyoruz.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

8. sp diplemişti zaten ... orası yukselir bura düşer tersi falanda olabilir .. ... korelasyona inanmıyorum .. vardıda artık yok .. belki ilerde yine olabilir ..
    yatırım tavsiyesi değildir ..

Sayfa 177/1019 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277677 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •