Sayfa 177/312 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon
Arama sonucu : 2494 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: DITAS - Ditaş Doğan

1.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Doğan Gurubu bu işi ne kadar becerebiliyor?
    Ortada bir gariplik var.
    şöyke ki;Şirket 87.223 Milyon TL ciro yapmış.gelen kara göre net kar marjı %5,4. Çok düşük.
    Yılda yaklaşık 4 milyon yedek parça yapıyor ve buna göre ortalama herbir parçayı 21,8 TL'ye mi satıyor?
    Rusya,Çin ve ABD de kurulan pazarlama şirketlerinde çalışanlar kebap mı yapıyorlar?
    Bu koskoca arazi ve fabrika sadece 4,7 milyon TL ,yani Caddebostan'da bir daire parasına mı çalışıyor?
    İşte şimdi aklıma doğru dürüst kar edemeyen,hatta zarar eden SASA,BANVİT vb.geliyor.El değiştirdikten sonra ise kar patlamaları yaşandı.Oysa fabrikalar aynı...
    Gelelim Doğan Medya Gurubu satış haberi gelmeden CELHA,DİTAŞ ve MİLPA hisselerinin komedi şeklinde borsada satışına.Ne kadar ayıp aslında.Yani sen kalkıp küçük yatırımcıya elindeki hisseleri satsın diye numara çekiyorsun.Yakışır mı?
    Ama iyi de oldu.Şahsen bu nambırı anladığım için dikkati Ditaş'a daha çok verdim.
    Speklerin yapmış oldukları haraketleri anlamlandırmadaki isabet konusunda kendime çok güvenirim.Temel bir tarafa ama teknikten ziyade yapılan haraketlerin senedi hangi yöne sürükleyebileceği konusunda çok az yanılırım.
    Ditaş'ın speki kadar acemisine ilk kez rastladım.Adam malı 7.08'lere kaptırıp,dönüp 7.70'e benden geri alıyor ve sonra o malı tekrar bana 7.20'ye veriyor.Baya bir bocalama var.Sanki aceleleri var da elleri ayaklarına dolanıyor gibi...

Bu gece yarısına doğru bunları düşündüm.Ama doğru ama yanlış...
    Asla bir yönlendirme ve yatırım tavsiyem yoktur.
    Tamamına katılıyorum.

2. Otomotiv sektöründe rekabet yoğun özellikle yedek parça üreticilerinde nerden biliyorum iki kuzenim bu sektörde birisi dünyanın en buyuk otomotiv sektör Türkiye fabrika genel müdürü diğeri rakip firmada direktör dolayısı ile sektörü az çok yakın takip ederim kar marjları düşük çalışıyorlar otomotiv fabrikalarından iş alabilmek adına fiyat kırıyorlar ama Ditaş yatırım veya ortak alırsa o Zaman kopar diye düşünüyorum doğan ailesi Ditaş nerde görmek istiyorsa orda olacaktır

Yazdıklarım hayal ürünüdür yatırım tavsiyesi değildir

3. yatrıım finasman ditaşda 20 bin lot alıcılı 30 bin 7,19 ortalama alıcı ,10 bin lot 7,60 satıcı,,tahtanın kopmasını frenlemiş...

aynı zamanda uzun süre doğan holdingde alıcılı bir kurum,bir yerlere virmanlıyor, takasda fazla payı yok...

pazartesi daha hareketli olabilir,tüm doğan tahtaları...lokomotif tabiki doğan holding......

4. medya grubu satış hikayesinde yüzde 35 gibi tepki vermişti .100 milyonluk grubuna girebilir.önü açıldı staratejik bir sirket bura ile ilgili bir sürü söylenti var ,birileri hisseyi yukarı çekmeye çalışıyor gibi.birilerinin ayağı frende 8 psikolojik sınırı geçerse orada kalırsa yeni fiyatlar görülmesi mümkün gibi.ytd

Haftalık Hisse Yarışmamıza Kurallara uygun 3 hisse seçin
    Bir hafta yarışalım.
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...89#post1985989
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by Andromed Yazıyı Oku
    Bugün 7.60 falan tuşa basayım ve alttan yerine koyayım dedim elim varmadı çünkü ozdrgyo da 10000 kötü 1.53 alıp bir gün sonra patron hisse satıyor haberinden dolayı sattım ve 85.000 tl bir aylık kaçan fırsat.Böyle tecrübe sonrası gelde şans dene beklemek en iyi duruş bence.
    İyi hissede alsat yapmayacaksın, küçük yatırımcı bunu beceremiyor

7. Yıllarca süren ve üzerinden kalkmayan kara bulutlardan nihayet kurtuldun, zincirlerini kırmış bir kaplan gibi yırtıcı hamlelerini bekliyoruz artık.

8.  Alıntı Originally Posted by leybold Yazıyı Oku
    10 ay önce yazmışım,sanırım yarısı gerçekleşti.diğer yarısıda kısmen gerçekleşir belki.
    Olabilir diye düşünmekteyim.pazartesi hersey olur

Sayfa 177/312 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •