Sayfa 1790/1967 İlkİlk ... 790129016901740178017881789179017911792180018401890 ... SonSon
Arama sonucu : 15733 madde; 14,313 - 14,320 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Abi JpMorgan rapor yayinlamis iste. Senin hafizan cin gibi o raporu okusan, ozetini buraya yazsan, bu basligi epey okuyan var, sevap kazansan olma mi?
    Beni niye yoruyon?
    Aywaa...!
    Raporun linkini bulamadım... paylaşabilirmisin.
    Hafızama gelince.... evde bir odaya gidiyorum... "bu odaya niye geldim" diye soruyorum kendime..
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

2. sn nurinin sayfasında birazcık ukalalık edelim müsade ederse... o cevap vermiş ama örnek vermemiş...
    Estağfurullah abi...Hoşgeldin...

benim tahminim bir yenilenme gerek çünkü sürdürülebilitesi yok bu durumun...
    Katılıyorum. Fakat bu yenileme ekonomi yönetimi tarafından yapılamaz. Dün, Cevdet Akçay bunu iki İngilizce, bir de Fasça kelimeyle anlatmaya çalıştı. Settings, link ve ihdas etmek.
    Bilerek ve isteyerek kriz çıkaracaksınız. Aynen böyle;

Kontrollü kaos. Bu hadise Akp'yi iktidara getirmekle kalmadı 22 yıldır da iktidarda tuttu. Herşey önceden hazırlanmıştı, Tayyip Erdoğan da.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

3.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Aywaa...!
    Raporun linkini bulamadım... paylaşabilirmisin.
    Hafızama gelince.... evde bir odaya gidiyorum... "bu odaya niye geldim" diye soruyorum kendime..
    Abi kocadık be ya...Sen iyisin benden. İnvesting'den kopyalamışım:

https://tr.investing.com/news/stock-...morgan-2689377

4. Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu
    @drkaanyl
    mRNA aşısında son gelişme;
    Aşıya ait mRNA ve Spike proteini, sadece aşının yapıldığı bölgede kalmıyor, kordon kanı ve plasenta 'ya da yayılıyor. mRNA fetal-plasental bariyeri aşarak intrauterin ortama ulaşabiliyor, iyi haber değil ... #mRNA
    https://ajog.org/article/S0002-9378(24)00063-2/pdf
    Yaktın bizi hocam...Nabalım?

Doç. Dr. Ferhat Arslan
    @Ferhatarslandr
    ·
    12s
    Ben bunu sizler henüz bu zıkkımı yaptırmadan ve bu ülkeye daha gelmemişken yazan çizen haykıran insanım. İşte bu nedenle beni sorgulayan sorgulatanlara karşı dava bombardımanı yapmanızı talep ettim durdum. Adresleri sanırım biliyorsunuz.

5. https://twitter.com/RasimOzan_K/stat...68427714540009

Linkte video var.
    Rasim Ozan Kütahyalı
    @RasimOzan_K
    Hahaha… İçi dışı aynı ve bu tarafıyla çocuksu bir adam Ali Koç, o yönünü severim. Riyakar değil

Baksana içinden geçeni küt diye söyledi, “Tüm Galatasaray camiası ********” demeye getirdi ve eniştesi İnan Kıraç dahil tüm Galatasaraylılara küfretti yahu. Delice bir davranış
    TARIK BİTLİS
    @TARIKBTLS

Biraz haddinizi bilseniz .
    Rasim Ozan Kütahyalı
    @RasimOzan_K
    Baban Orgeneral Eşref Bitlis’i Kürt meselesindeki özgürlükçü görüşleri yüzünden bir kaza görüntülü tezgahla öldürten “sözde silah arkadaşlarına” ekranlardan haddini ben bildirdim, bunu da unutma. Eşref Paşa adam gibi adamdı… Yaşasaydı 28 Şubat askeri darbesine de karşı çıkardı..
    TARIK BİTLİS
    @TARIKBTLS
    ·
    18s
    Ben 67 yaşındayım hitab şeklinize dikkat edin .terbiyeli olun
    Ömer Faruk YILDIZ
    @nushirevanl
    ·
    8 Şub
    Babam 93'te biriktirdiği parayla ilk defa araba alacakmış ikinci el. Gitmiş satıcıyla anlaşmış. Perşembe günü devir yapmak üzere kaparo bile vermiş. Ancak Çarşamba günü Paşa'nın uçağı tam da bu arabanın üzerine düşmüş. Kaparo yanmış, doğal olarak satış iptal olmuş.
    Tweetler akar dururlar, hiç durmadan...

6. Devlet Bahçeli:

Hedefimiz etnik köken, dil ve din farklılıklarına bakılmaksızın Türk milletinin güven içinde yaşayacağı bir Türkiye'dir.

Dil işi nasıl olacak? Yeni anayasada anlaştılar galiba.

7. Koray Pehlivanoğlu
    @korayphlvglu
    Phaistos Diski: Çözülmeyi Bekleyen Bir Gizem

1- Antik çağların gizemli nesneleri meraklıları heyecanlandırmaya devam ediyor. Bu nesnelerden biri de bu disk.

1908 yılında Girit adasındaki Phaistos antik kenti yakınlarında İtalyan arkeolog Luigi Pernier tarafından keşfedildi.
    2- Disk, bir kum yığınının içinde bulundu ve yaklaşık 15 cm çapın. MÖ 1700-1600 yıllarına ait olduğu tespit edilmiş. Yaklaşık 15 cm çapındaki diskin her iki yüzü de, kabartma kabartmalarla süslenmiş olup, üzerinde çeşitli semboller içeren 241 farklı karakter bulunmakta.

3- Bu sembollerin çoğu geometrik desenler, bitki motifleri ve insan figürleri gibi görünmektedir. Ancak, sembollerin tam anlamı ve dilbilimsel kökeni hala belirsizdir.
    Diskin kökeni ve anlamı hala bilinmemekte...

4- Yazı sistemi, bilinen diğer herhangi bir yazı sistemine benzemiyor. Bu da Phaistos Diski'ni arkeolojinin en büyük çözülmemiş gizemlerinden biri haline getirmekte.
    Diskin neyi temsil ettiği konusunda birçok teori ortaya atılmış.
    5- Bazıları bunun dini bir metin, dua, takvim veya hatta alışveriş listesi olduğuna iddia ediyor. Diskin üzerinde yapılan bazı düzeltmeler, yazının yazıldığı sırada bir dilin konuşulduğunu ve geliştiğini bize anlatıyomuş.
    6- Phaistos Diski'ni çözmek için yıllar boyunca birçok girişimde bulunulmuş. Dilbilimciler, matematikçiler ve kriptograflar, diskteki sembollerin anlamlarını çözmek için çeşitli yöntemler kullanmış ancak, bugüne kadar sonuç alınamamış.

8. Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Sayfa 1790/1967 İlkİlk ... 790129016901740178017881789179017911792180018401890 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •