Sayfa 181/211 İlkİlk ... 81131171179180181182183191 ... SonSon
Arama sonucu : 1688 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: SOKM - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by moza80 Yazıyı Oku
    nutella ve eti şokta mevcut .rafları yeterince incelemiyorsunuz sanırım.şok ürün çeşidi bakımından bim ve 101den çok daha fazla kalem ile çalışıyor.pastavilla yok ama daha kalitelisi barilla var.
    ürün politikaları en az 1 private label ve 1 adet ülke çapında bilinen bir marka.bunu da çok iyi uyguladıkları kanaatindeyim.
    popüler marka olarak rakibi migrostur o konuda bim ve a101in tırı vırı markaları eline su dökemez.
    Düzeltmemiz için teşekkür ederim. Bugün ayrıntılı inceledim. Nutella ve barilla mevcut çikolata tarafında eti den bir çeşit vardı Dediğiniz gibi her çeşitten bilinen bir marka mevcut. (Raf yerleştirmeleri yeniden dizayn edilmeli.)Fakat bunun müşteriler çok farkında değil, bu konuda bir tanıtım gerekli. Düzeltiyorum Şok getir için bulunmaz Hint kumaşıdır başka alternatifi yoktur.

2. Herkes marketlere yükleniyor, gerekirse zararına satın diyorlar. 3 harfliler olmasa gıda enflasyonunun çok daha yüksek olacağı aşikar. Bunlar uygulanması imkansız boş tribünlere oynamaktır. He bir market çıkar stoğuna güvenir şu 3 ürüne 6 ay, 1 yıl zam yapmama kararı aldık milletimizin yanındayız der yapar reklamını alır puanını geçer o ayrı.
    İçinde bulunduğumuz durum kar marjı düşük fiyatı belli marketlerin tercih edilmesini zorlamakta.

Alıntı Originally Posted by berat118 Yazıyı Oku
    Düzeltmemiz için teşekkür ederim. Bugün ayrıntılı inceledim. Nutella ve barilla mevcut çikolata tarafında eti den bir çeşit vardı Dediğiniz gibi her çeşitten bilinen bir marka mevcut. (Raf yerleştirmeleri yeniden dizayn edilmeli.)Fakat bunun müşteriler çok farkında değil, bu konuda bir tanıtım gerekli. Düzeltiyorum Şok getir için bulunmaz Hint kumaşıdır başka alternatifi yoktur.
    atıştırmalık grubunda epey eti var ancak çikolata grubunda godiva da ülkerin olduğu için eti pek yok.ama kalite olarak 101 ve bimden kaliteli ürünler var.dediğiniz gibi müşteride o algı oluşturulamadı bu bir eksiklik.
    ancak discount üzerinden gittikleri için sürekli fiyat odaklı paylaşım yapıyorlar belki de bilerek yapılan bir politika
    migrosta da kalite ve pahalı algısı oluşmuş millette ama money club ve indirimlerle bazen en ucuz oluyor.

getir bence iyi bir proje her iki taraf için umarım nihayete erer

4. 07.12.2021 günkü AKD ve işlemlerin T+2'si

Alıntı Originally Posted by emin Yazıyı Oku

elinize sağlık, getirden bir haber yok herhalde daha

6. Rica ederim. Hepimiz aynı gemideyiz, ortağız. İmkanı olan bilgisi olan paylaşsın bildiklerini..

Bugün birçoğumuzun malumu hisse 15,21 - 15,22 lerde işlem görüyorken birden 15,90 dan 350bin lot işlem olduğunu derinlikte gördük.. Hepimiz merak ediyoruz elbette bunun neden yapıldığı ile ilgili.
    Twitter de Getir le alakalı bir durum olduğu yazılmış ama ben buna katılmıyorum; 15,90* 350bin lot=5,565,000,00 bir işlem yani bir yatırımcı bir fon satışı gibi duruyor. Getir olmuş olsa mutlaka açıklama olmalı yoksa sağlam bir ceza daha alırlar. Zaten ey stokçular, karteller diye yine marketlere gözü diktiler, sağlam dikerler yani. Bu işlemi iki gün sonra T+2 günü görürüz bakalım..

Benim şahsi kanaatim:
    Yılsonu geldi bazı fonlar, aracılar portföy ayarlaması yaparlar. Yıllık bazda bir fonun ne kazandırıp ne kazandırmadığına bakılır vs. vs. kurumlar yılın son günlerinde bir ayar çekerler.

Haklı olarak soruluyor, 350bin lot 15,90 dan yani 15,21 de işlem görüyorken neden daha pahalı aldınız, normal piyasadan işlem geçseydi ya.. Bu bir alıcı satıcı arasında tercih meselesi. Belli ki satıcı tarafa bu hisseyi alırken belli bir getiri, fiyat garantisi verilmiş, olabilir o nedenle bu fiyattan işlem yapılmıştır. Borsada hisse 15,21 de işlem görüyorken tahta 15,90 a kadar elbet çekilirdi ve o fiyatı hep birlikte görürdük ama başta ben o fiyatlarda portföyümüzü boşaltırdık, zaten birkaç günden bu yana tahtanın artık satışa döndüğünü düşünenlerdenim hatta bugün bir miktar satıcı oldum her neyse..
    Tahtacı mal yememek için bu işlemi özel emirle yapmak istemesinin en büyük sebebi budur. Kafasına mal yememek. Peki bu fiyattan kim niye alır bu pahalı malı, genellikle yatırım fonları, emeklilik fonlarına devrederler. SOK takasında da bu fonlar mevcut, muhtemelen bu iki fondan birine belki de bugünlerde aktif olan Akbank Portföy saklama fonuna geçti bu 350bin lot. Bizi çok da alakadar etmiyor.
    Yeni yılda bu hisse tekrar eski sahibine iade edilecektir ya da artık her neyse fon tarafından satılacaktır vs.vs.
    Ben hisseyi sattıktan sonra bu işlemi gördüm sattığım hisseyi fazlası ile yerine koydum ama sanki alt destekleri çalıştıracaklar gibi bir his var ben de.. Bist bugün tam gaz yukarı giderken üstelik baba hisseler tavan tavan oluyorken MİGROS pek etkilenmedi amma ŞOK'a özellikle BİMAŞ'a mal çakılması, bugünkü ortamda 14,86 yı gören ŞOK'un endeksin 2000 - 1900 e doğru gelmesi halinde nerede destek bulacağını kimbilir.
    Allah hepimizin hakkımızda hayırlısını versin, amin, diyorum.

YTDeğildir!

Sayfa 181/211 İlkİlk ... 81131171179180181182183191 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •