Sayfa 187/538 İlkİlk ... 87137177185186187188189197237287 ... SonSon
Arama sonucu : 4298 madde; 1,489 - 1,496 arası.

Konu: MSGYO Mistral Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş

1. Ky ye uyarim hisse_man denilen adama inanmayin
    Ustune basarak soyluyorum
    O da buradaki operasyonun bi parcasi zaten

2. Ne olacak böyle bu hisse, hergün eriyo malum sitedeki uçacak kaçacak diyenler de artık ümidi kesmiş durumda. Bi ara yılsonu 15 17 arası diyenler şimdi 11 üstü demeye başlamışlar. İnşallah millete pazarlamamışlardır yüksek fiyatlardan

3. Amerikanın halkb'a operasyon yapacağı endişesi nedeniyle bütün tahtalar düştü, hangi hisse çıktı ki.
    Msgyo'nun durumu iyi, tepki verir, sabretmek lazım.

Borsa parayı sabırsızdan alıp, sabredene veren bir makinedir.

4. arkadaslar niye umutsuzsunuz bu kadar anlamadim. Fiyat düşebilir. Faaliyet raporlarini okumadiginizi dusunuyorum. mistral izmir projesinde 110 konut.1 otel.1 avm.158 adet ofis var. Konut satislarin cogunlugunun ilk 6 ayda bittigini varsaysak ki konutlar ofise göre daha ucuzken kar 165 milyon tl geldi. Zaten yoneteciler fiyat tespit raporunda 2017 yil sonu karınin 276 milyon tl gelecegini ongordulerse kismen dogru oldugunu dusunuyorum. 18 agustos 2017 de ofis kulesinin yapi kullanim izni alindigina gore satislar 2017 yili son bilancoya yansiyabilir. Kagittaki beklenti bitmiş gibi davranmanizin size faydasi ne olacak? esas yeni basliyor. ileride coşku geldiginde maliyetlenmek daha zor gelecektir.partiye gec kalan bulasiklari yikar.
    Haftalik grafiklerde 2.dalga bittigi goze carpiyor. 3.büyük dalga baslangicinda oldugumuzu dusunuyorum.haftaya cuma kendini belli eder. ytd.

5. mersinlideki arsa ve cinarlidaki arsa diger yapi ve yatirim alanlari.arazi degerleri de iyi 30-40 milyon tl arası. Çinarli arsasina otel ve hastane tesisi yapilacakmis. gecen aylarda yelken a.ş. ile anlasma karsiliklı fesh edilmis. fesh kismi hastane ile ilgili sanirsam. bu aslinda kotu. insallah en yakin zamanda buralara baslarlar da 2020 de de gelirler artar. Yoksa simdi 2020 icin bir gelir goru nmuyor. Sirketin en guzel temennisi duzenli temettü vermeyi taahhut etmesi(2017 % 70.2018 ve 2019 da % 50). Insallah bu konuda dürüstturler. Hatta FTRaporunda 3 sene icinde 175 milyon tl temmettu verme politikasi benimsenmis. aslinda biraz iyimser bir tablo sunmuşlar. Bence en kotu tarafi bankalardan aldigi kredilerin Abd doları cinsinden olmasi. Sadece is bankasından 13 milyon TL kredi gozukuyor yanlis anlamadiysam. ytd.
    Önemli olan temel analiz. Bu acidan katkisi olacak arkadasları duymak kazancimizi arttiracaktir.

6. Bist son on yilda tum kasim aylarini bir kere 2016 da artida kapatmis.digerlerinde eksi. genelde bir bahane bulunuyor.

Merhabalar,

Bu hisse de tek olumsuzluk ortak satışı niyetinin kap da açıklanmsıydı bence. Bu konuda o günden bugüne bir gelişme oldu mu ? Bilen arkadaşların bir kaç satır yazmasını rice ediyorum.

Şirket halka arzda bir yıl içerisinde halka arz fiyatı olan 4.5 tl nin aktında ortak satışı olmayacağı taahhütünde bulunmuş . Ancak yanlış hatırlamıyorsam 17 ocak 2018 bu taahhüdün süresi doluyor. Satışa çıkarılan hisseler bu tarihten sonra satışa sunulursa hissede halka arz fiyatının altıda görülebilir.

Bu nedenle bir kez daha rica ediyorum bilen arkadaşlardan bu satışa çıkarılan hisselerin durumu ne dir ?
    Asla Yatırım Tavsiyesi Olamaz.

8.  Alıntı Originally Posted by dr.kademe Yazıyı Oku
    arkadaslar niye umutsuzsunuz bu kadar anlamadim. Fiyat düşebilir. Faaliyet raporlarini okumadiginizi dusunuyorum. mistral izmir projesinde 110 konut.1 otel.1 avm.158 adet ofis var. Konut satislarin cogunlugunun ilk 6 ayda bittigini varsaysak ki konutlar ofise göre daha ucuzken kar 165 milyon tl geldi. Zaten yoneteciler fiyat tespit raporunda 2017 yil sonu karınin 276 milyon tl gelecegini ongordulerse kismen dogru oldugunu dusunuyorum. 18 agustos 2017 de ofis kulesinin yapi kullanim izni alindigina gore satislar 2017 yili son bilancoya yansiyabilir. Kagittaki beklenti bitmiş gibi davranmanizin size faydasi ne olacak? esas yeni basliyor. ileride coşku geldiginde maliyetlenmek daha zor gelecektir.partiye gec kalan bulasiklari yikar.
    Haftalik grafiklerde 2.dalga bittigi goze carpiyor. 3.büyük dalga baslangicinda oldugumuzu dusunuyorum.haftaya cuma kendini belli eder. ytd.
    Umutsuz olmak istemiyorum ama durum ortada zararımız var ve önümüzdeki günlerde de ne olacağını bilmiyoruz. Bu ortamda umutlu olmak biraz zor

Sayfa 187/538 İlkİlk ... 87137177185186187188189197237287 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •