Sayfa 189/347 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289 ... SonSon
Arama sonucu : 2769 madde; 1,505 - 1,512 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    satılık değerine göre kirası çok düşük
    Ankarada 3 milyona alıp 20.000 e kiraya vereceğin çok ev var
    hakkaniyete uygun olsun diye en ucuz kirayla en ucuz satış rakamını aldım...

fiyata göre kira ucuz falan bilmiyorum...

Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    hakkaniyete uygun olsun diye en ucuz kirayla en ucuz satış rakamını aldım...

fiyata göre kira ucuz falan bilmiyorum...

Veri ile konuşanları severim

En ucuz değerleri almak da bir yöntem ama ben ortalamalara daha çok güvenirim. Sizden sonra merak ettim Oyakkent için hesaplama yaptım. 3+1 daire ortalama satış fiyatı: 7.750.000 TL, ortalama kira: 26.500 TL Buna göre geri dönüş: 24,37 yıl.

Ben kiraların satılıktan daha şişik olduğunu düşünüyorum ve önümüzdeki aylarda kiralıkların satılıktan fazla ''REEL'' olarak düşeceğini dolayısı ile geri dönüş süresinin artacağını iddia ediyorum. Önümüzdeki aylarda hesaplayıp görebilirsiniz.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bsmv istisnası ilk konut hariç kaldırılmış
    yazlıklar için olumsuz.

4. Cumhurbaşkanı Erdoğan: O ev sahibine sormak zorundayım. Sende vicdan var mı?

5.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    yazlıklar için olumsuz.
    gayet mantikli

Yazlik ihtiyac degldir

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Veri ile konuşanları severim

En ucuz değerleri almak da bir yöntem ama ben ortalamalara daha çok güvenirim. Sizden sonra merak ettim Oyakkent için hesaplama yaptım. 3+1 daire ortalama satış fiyatı: 7.750.000 TL, ortalama kira: 26.500 TL Buna göre geri dönüş: 24,37 yıl.

Ben kiraların satılıktan daha şişik olduğunu düşünüyorum ve önümüzdeki aylarda kiralıkların satılıktan fazla ''REEL'' olarak düşeceğini dolayısı ile geri dönüş süresinin artacağını iddia ediyorum. Önümüzdeki aylarda hesaplayıp görebilirsiniz.
    2021den sonra ev sahiplerine garezi olan bu yönetim yüzünden 300 dolardan kiralanan evlerde kiralar 50 dolara kadar düştü. Bir arkadaşım Antalya ışıklarda geçen sene 1000tl kira ödüyordu. Hadi %100 zam yapsın bu yıl2000tl. Işıklar dediğimiz yerde arsa maliyeti daire başına 3 milyon TL. Çimento çelik maliyeti eklenince 5milyon TL. 3 dairemin 1 asgari ücret bile ödemediği ortamda ev sahiplerine kurban olsunlar.
    Yaşlı ev sahiplerine; yaşlı,uğraşamaz diye 1200tl kirasina %25 zam isteyen sürüyle kiracı gördüm.
    Şuan 20000tl kiradan hesapladiginiz kira 2 yıl sonra hem reel hem dolara karşı çok geriliyor. Resmi istatistik kurumunun yalan söylediği ülkeye yabancı gelmez yerli kaçar. Başınızı sokacak eviniz varsa ammmman başka ev almayın.
    .

8. Hahahahahahha😂
    Evet çok arttı ya ne demezsin.
    Allah razı olsun reyisten 50.000 dolarım 10 yılda 50.000 dolar oldu.
    Reyis olmasa donum gözüküyordu.
    Son 2 yılda yıllık %1.5 temettü aldım yarasınnnnnn.

Sayfa 189/347 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •