Sayfa 189/568 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289 ... SonSon
Arama sonucu : 4537 madde; 1,505 - 1,512 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    DAPGM konuşuluyordu topikte.
    Mevzu ortaya çıktı.

Şirketimiz ortağı Sn.Rafet Yılmaz tarafından Şirketimize iletilen açıklamada; Sn.Rafet Yılmaz'ın nezdinde bulunan Şirket ödenmiş sermayesinin %3,19'una tekabül eden 12.284.166 TL nominal değerli DAPGM paylarının 06 Aralık 2023 tarihinde Borsa İstanbul'da satıldığı ve aracı kurum komisyonları düşüldükten sonra elde edilen 397.545.400 TL gelirin, önümüzdeki dönemde şirketimizce verilmiş taahhütler ve yasal mevzuat çerçevesinde işbu tutarın tamamının sermaye avansı olarak aktaracağını beyan etmiştir.
    desenize 56 liradan aldıkları kağıdı 32.36 liradan nerdeyse bugünün tabanına yakın vermişler. şu an 32.16 tabanda hisse. zararın neresinden dönsek kar olmuş. düşüş sürerse onu bari tutturmuş olacaklar. ben de sattım ufak bi zararla. 22 alım için ideal, gelirse.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    ağza böyle hani kekremsi bir tad gelir ya da göbek bölgende eğirme olur, helada defi hacet yaparken aklına o aldığın fon gelir , gece uyurken tavana baktığında gene o portföyündeki fon aklına takılır, arkadaşınla sohbet ederken, gözün ufuktaki asfalt yola doğru süzülür aklına o fon gelir... sat gitsin. nasıl olsa fikrini değiştirirsen geri almak kolay bir tuşla... satarsın sonra sarih kafa ile düşünürsün... tradingde de böyle bir hisse aldın huzursuzsun satarsın çıkarsın pozisyondan sonra halen o pozisyona girmek istiyor musun rahat kafayla düşünürsün... şahsım, bazı fonlardan acı kabak çekirdeği tadı dil reseptörlerime takıldığında derhal satarım.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Benzer hikaye çok aslında görmek isteyene.
    Alark hissesi NNF fonunda en büyük paya sahip.
    Kurallar gereği %10 payı geçemedikleri için FNT serbest fonu açıldı.
    Serbest fon olduğu için Pay sınırıda yok.
    Daha ilk günden toplanan parayla %15 Alark almışlar.
    FNT bist artı da kapatsa eksi de kapatsa hep yönü aşağı.
    Alark hisse son 1 yıllık değer artışı %20
    Bakalım geçen ayın porföy dağılımı geldiğinde yeni Alark payını göreceğiz merak ediyorum.
    (Bende FNT yok ilk dağılım raporu geldiğinde %15 Alark görünce hemen uyanıp satmıştım)
    FNT yeni dağılım gelmiş.
    Alark %16 ile en çok paya sahip.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    bazı portföy yönetim şirketlerini ve bazı aracı kurumları çalışanlarından dolayı zaten akın akın kompela komple hayatımdan çıkarttım. azimli taji kuşçu maraşlı falan filan şantirifinton bunlarla ilgilenmem.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

5.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    bazı portföy yönetim şirketlerini ve bazı aracı kurumları çalışanlarından dolayı zaten akın akın kompela komple hayatımdan çıkarttım. azimli taji kuşçu maraşlı falan filan şantirifinton bunlarla ilgilenmem.
    maraşlı hangisi

6.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    desenize 56 liradan aldıkları kağıdı 32.36 liradan nerdeyse bugünün tabanına yakın vermişler. şu an 32.16 tabanda hisse. zararın neresinden dönsek kar olmuş. düşüş sürerse onu bari tutturmuş olacaklar. ben de sattım ufak bi zararla. 22 alım için ideal, gelirse.
    Fonun kaçtan sattığını bilemeyiz

7.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Fonun kaçtan sattığını bilemeyiz
    sana orda yazıda pay sayısını da vermiş, elde edilen geliri de vermiş böldüğünde kaç yapar? yazının '12.284.166 TL' kısmındaki TL'yi arkadaş yanlışlıkla fazladan yazmış belliki.

8. RIK +0,18%
    RPD -0,44%

Sabaha bir 3-5 sakal daha atar belki re-pie

Sayfa 189/568 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •