Sayfa 191/1030 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 1,521 - 1,528 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,312
     Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Bunu yapamaz, yaparsa altinda kalir. Sermaye kontrolu Turkiye nin yapabilecegi bir sey degil. Dogal kaynaklarimiz yok ve disa acik bir ekonomiyiz.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kesinlikle bunu yapamaz diye dusunuyorum ben de...
    Boyle bir sey kendi kendini dunya finansal sisteminden ampute etmek demektir..
    Intihar ile esdegerdir.
    Bu durumda ne yapar??
    Bir kac ay medya ordusu ile beyin yikayarak IMF anlasmasini pazarlar...
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,312
     Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Suan vadeliye uzun sure girmek daha mantikli bence...uzun sure derken gunluk uzun sure. Cunku faizler tahminime gore daha da yukselecek. Dolari baskilamak icin gerekiyorsa yuzde 50 lere cikar gibi...
    Ben ozel tertip bir bono bekliyorum bu krizin ikinci asamasinda.
    Kisa vadeli ve cok yuksek faizli.
    Tipki 1994 de Ciller'in yaptigi gibi bir bono olmadan ve TL ye sinirsiz mevduat garantisi getirmeden bu is olmaz.
    100K TL mevduat garantisi cok dusuktur bu ortamda.
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,312
     Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku
    Evet belki çıkar da fazla uzun sürmez. Bu arada dolar hem 7ustu, hem faiz 50 leri görünce düşünün felaketin boyutunu. Ben her zaman birikim yapan, kazandigini mantıklı kullanan bir insan oldum. Ama son 10 yilda olusan para bolluğu tasarruf edeni, mevduatta kalip birikim yapabileni bin pisman etti. Milletin 200 e aldigi ev 600 oldu, bizim para mevduatta 350 yi bulmadi.
    O donemi cok cok iyi hatirliyorum.
    Mevduatci tasarruf yapti diye bi kufur yemedigi kaldi.
    Milleti resmen betona yonlendirdiler.
    Haftasonlari proje gezmek milli eglence oldu.
    Millet maketten ev secip bir kac ay sonra devreder olmustu.
    Syg,

Özcan KADIOĞLU ����
    Özcan KADIOĞLU
    @okadioglu
    Vatandaşın
    Bankalara Olan Borcu

2002 : 4,4 Milyar $
    2018 88,1 Milyar $

Şirketlerin
    Bankalara Olan Borcu

2002 : 37,5 Milyar $
    2018 330.1 Milyar $
    7:24 p.m. · 15 sept. 2018
    Uyuyanlar için ibretlik uyanma tablosu.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku
    Evet belki çıkar da fazla uzun sürmez. Bu arada dolar hem 7ustu, hem faiz 50 leri görünce düşünün felaketin boyutunu. Ben her zaman birikim yapan, kazandigini mantıklı kullanan bir insan oldum. Ama son 10 yilda olusan para bolluğu tasarruf edeni, mevduatta kalip birikim yapabileni bin pisman etti. Milletin 200 e aldigi ev 600 oldu, bizim para mevduatta 350 yi bulmadi.
    Kimin cebinde 350 bin tl para var??...bence kendine haksizlik etme....bugun 350 bin tl yi biriktirmek icin ayda 7000 tl maas alan biri bunun 2000 tl sini yese vede her ay 5000 tl sini duzenli biriktirmeye baslasa kafadan 6 sene demek...buda imkansiz...para biriktirmek artik cok zor...350 bin tl degil milletin cebinde 3000 tl kenarda parasi yok....bizler mutlu sansli azinligiz....sana tavsiyem emeklilik icin gelecegine birikim yapmaya devam etmendir..hayat lay lay lom gibi durur ama aslinda acimasizdir...bir evin varsada bak keyfine...

Chucky...............birleşik yoldaslar cadde cephesi

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    O donemi cok cok iyi hatirliyorum.
    Mevduatci tasarruf yapti diye bi kufur yemedigi kaldi.
    Milleti resmen betona yonlendirdiler.
    Haftasonlari proje gezmek milli eglence oldu.
    Millet maketten ev secip bir kac ay sonra devreder olmustu.
    Syg,
    Faiz hassasiyeti olan bir kesim var. Devletin bu insanları ikna etmesi gerekiyor. Faizi ne kadar yükseltirseniz yükseltin bu kesim dolarından veya altınından vazgeçmiyor. Zira TL’ye dönerse enflasyona yenilecek.
    Faizin veya stopajın düşüp yükselmesi umrunda değil zira direk faizle işi yok.
    Bu kesimin boyutu küçükte olabilir büyükte bilemem ama faizin kararlarına etki etmediğini söyleyebilirim.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

Arkadaslar bildiginiz gibi stopaj indirimi kasim sonunda bitiyor. Bu indirim normal faizde yaklasik yuzde 3 e denk geliyor ki biz bankalarla yuzde 1 fazla icin mucadele ediyoruz. Sunu sormak istiyorum bu stopaj orani indirimi bitince aklinda parlak bir fikri olan var mi yoksa cimere yazarak uzatma talep etsek sizce fayda edermi

Dolar......lakabı benjamin...kucuk yasta tacize ugradigi icin halen psikolojik terapi goruyor...arada ofke nobetleri geciriyor..arkadas gibi durur ama ilelebet guven olunmaz...

Euro.....lakabi kraliçe....benjaminin uvey kardesi....surekli kavga ederler...birbirlerinin kuyusunu kazarlar..

Faiz.......tamirci ciragidir...ezilenlerin hakli platformudur....lakabi faiz lobisidir....damgasi haramdir....dusmani coktur...en buyuk dusmani oturan boganin damadi nami diger reistir...surekli ayakta durmak icin receteyle merkez bankasindan antibiyotik yutar durur...

Trump.......lakabi kazikli voyvodadir....benjaminin fikir babasidir...rivayete gore kucukken benjamine tacizde bulunan kisinin trump oldugu vede benjaminin bu yuzden intikam icin ofke kustugu soylenir..

Turkiye merkez bankasi....lakabi blair cadisidir....ne zaman ne yapacagi belli olmaz...Tl nin jandarmasidir...genelde hep uyur...ama uyandigindada cabuk sarhos olur dagitir....

Chucky..........yeşil parkali cadde bebegi

Sayfa 191/1030 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •