Sayfa 194/1001 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294694 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 1,545 - 1,552 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Hazır oradayken, şu vw’nin emisyon skandalı ve made in germany markasına verdiği zararı paylaşımısınız. Almanların neden gözü döndü

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Almanlarin her zaman gözü dünüktü. Ticaret isinde "yahudilere" kök söktürürler.
    Duygusal olmadiklari icin acimasizdirlar ayni zamanda.
    VW olayi managerlerin gerzekligi (ac gözlülügü) aslinda. Emisyon degerleri sahtekarlik yapmasalar da diger otomobillere nazaran daha iyiyken isi b.k ettiler. Ama aslinda zarardan cok faydasi oldu VW'ye. Bu sayede elektrikli otomobile gecis hikayesi baslamis oldu GER'de. Almanya (devlet olarak) bir türlü elektrikli otomobil isine yanasmiyordu dogru dürüst. Bu sayede hizlandi bu konudaki yasal düzenlemeler.

Şimdi bbht izliyorum. Gülümsüyorum. Adam Türk borsası ile Amerikan borsanın hikayesi aynı diyor. Getiri alternatifi olmayanlar borsaya girecek diyor.
    Hikaye güzelde sorun şu, yabancı finanse etmezse, yerli finanse etmezse devlet kimden borçlanarak kaynak bulacak.

O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Almanlarin her zaman gözü dünüktü. Ticaret isinde "yahudilere" kök söktürürler.
    Duygusal olmadiklari icin acimasizdirlar ayni zamanda.
    VW olayi managerlerin gerzekligi (ac gözlülügü) aslinda. Emisyon degerleri sahtekarlik yapmasalar da diger otomobillere nazaran daha iyiyken isi b.k ettiler. Ama aslinda zarardan cok faydasi oldu VW'ye. Bu sayede elektrikli otomobile gecis hikayesi baslamis oldu GER'de. Almanya (devlet olarak) bir türlü elektrikli otomobil isine yanasmiyordu dogru dürüst. Bu sayede hizlandi bu konudaki yasal düzenlemeler.
    Geçen bir belgesel izledimde vw elektriğe geçmeyi net olarak istemiyor. Uzun süredir geliştirdiği dieselden vazgeçmek istemiyor. Bütün sistemin çekirdeği bu teknoloji. Bu çekirdekten vazgeçip diğer teknolojide lider olmazsa işinin biteceğini düşünüyor.
    vw’nin elektrikli araçlarını bilmiyorum. Ama apple yaklaşımını göremezsem net bir şekilde başarılı olamaz diyorum.
    Apple yaklaşımı derken, basit, kullanışlı, sade şıklık. Ne kadar ekstra koyarlarsa mevcut ürünün üstüne ürünlerine ne kadar güvenmediklerini gösterecekler

O egeli ben değilim

4. Yok arkadaş benden başka sarışın hikayesine sahip çıkan yok... dolares biraz düşmüş...6.77

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Geçen bir belgesel izledimde vw elektriğe geçmeyi net olarak istemiyor. Uzun süredir geliştirdiği dieselden vazgeçmek istemiyor. Bütün sistemin çekirdeği bu teknoloji. Bu çekirdekten vazgeçip diğer teknolojide lider olmazsa işinin biteceğini düşünüyor.
    vw’nin elektrikli araçlarını bilmiyorum. Ama apple yaklaşımını göremezsem net bir şekilde başarılı olamaz diyorum.
    Apple yaklaşımı derken, basit, kullanışlı, sade şıklık. Ne kadar ekstra koyarlarsa mevcut ürünün üstüne ürünlerine ne kadar güvenmediklerini gösterecekler

Alman sirketleri 1999/2000 yillarinda elektrikli araba ürettiler (akülü ve hidrojen yakit hücreli). Prototipleri bayagi gezdi GER'de. Hatta Daimler otobüs bile üretti hidrojen yakitiyla calisan. Münih belediyesi 2000'lerin basinda 3-5 tane otobüsü kullanima bile sokmustu.
    Ama tutulmadi ve dizele yöneldiler onlarda.
    Tesla'nin üretim parcalarinin %50'si GER'den gidiyor ABD'ye. Dünyadaki elektrikli arac patentlerinin %50'side almanlarin. Kisaca üretirlerdi ama islerine gelmiyordu. Sahip olduklari yatirimlari ne kadar cok kullanirsak o kadar iyi mantigindalar. Bu almanlarin genel sorunu. Sirketleri vizyonsuz olur (teknoloji gelistiriler, ama kullanima cikaramazlar) biraz. Risk yatirim yapmasi pek islerine gelmiyor. Yeni nesil yöneticilere ihtiyaclari var, ama onlar da ABD'ye gidiyor. Ya eskisi gibi (her zaman oldugu gibi) fazla caliisarak ve yatirim yaprak becerecekler, ya da gercekten otomobil de bayagi geri kalcaklar. Ama geri kalacaklarini sanmiyorum acikcasi.

Made in germany aslinda ingilizlerin 2. dünya savasindan sonra alman mallarina, o zamanlar adi mal ürettikleri icin, yazilmasini zorunlu kildigi bir kavramdi. Ingilizler icin sonunda ters tepti sadece. Almanlar icin ise kalite yerine gecti.

“Erdoğan, şunları söyledi: “Tesis edilecek karma model ile işçilerin kazanılmış hakları korunacak. Tamamlayıcı emeklilik sigortası ile aynı zamanda ilave emeklilik desteği alınabilmesini de sağlayacağız. Bu kapsamda oluşacak fon ile Türkiye’nin istihdam kalkanını sürekli hale getirmeyi hedefliyoruz”

http://m.patronlardunyasi.com/haber/...nusuyor/236538

O egeli ben değilim

Brezilya'nın Sao Paulo eyaletinde, Kovid-19 salgınında 340 ölümle en çok can kaybının yaşandığı gün ekonomi açıldı, halk sokaklara çıktı

https://m.bloomberght.com/kovid-19-u...i-acti-2257643

O egeli ben değilim

8. Borsaya son 6 ayda 312 bin yeni yatırımcı gelmiş. Yabancı son 6 ayda 3,95 milyar dolarlık net satış yaptı.

Benim merak ettiğim şey bu 312 bin yeni yatırımcı inanılması zor bir rakam. Bunları kim ikna eti? Sosyal medya mı?
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 194/1001 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294694 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •