Sayfa 201/201 İlkİlk ... 101151191199200201
Arama sonucu : 1606 madde; 1,601 - 1,606 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1. Geçtiğimiz ay satılan elektrikli araç sayısı aylıkta 6 bini geçti. Bu araçların aylık ortalama tüketimini 100 KWh saat olarak mütevazi tahminle yapsak aylıkta 600MWh enerji tüketimi getiriyor şebekeye. Bu da günlükte 20 MWh ek tüketim demek.

Şu anda günlükte havalar ılık gitmesine rağmen 900 MWh'lerde dolaşıyor tüketimler, depremin etkisi tamamen kaybolmaya başladı. Elektrikli araçlar kendini hissettiriyor. Önümüzdeki dönemde elektrikli araç satışlarının aylıkta 100binlere çıkması bekleniyor. Daha önceleri de ifade ettiğim gibi enerjide 2.altın çağı başlıyor. Önümüzdeki dönemin Tüpraşı olarak Sabancı ne zaman nam salacak bakalım.

2. Lanet okutup elimizdekini topladılar artık götürürler.
    Biz de mal mal bakarız.
    Yok bende kaç bin lot vardı, dursaydı şimdi köşeydim, eğer satmasaydım sayılı zenginler arasına girerdim vs. Vs.
    Hep aynı hikaye.
    Bu kaçıncı hikaye?
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

bankaların sevilmediği bir ülkede, iktidarın popülist politikalara her daim dönmesi mevcut iken bizimkilerin de akbank ı satmayı gündeme almalarını beklerim. zaten reel olarak banka kar etmiyor. ortamda banka satmaya müsait gibi görünüyor.

4. ömer sabancı nın borsada işlem gören tipe dönüşüm son başvurusu: 2,5 milyon ile ve bu yıl toplamda 6,5 lota ulaştı. bu satış hisseyi nasıl etkiler sizce.

5.  Alıntı Originally Posted by paradox42 Yazıyı Oku
    ömer sabancı nın borsada işlem gören tipe dönüşüm son başvurusu: 2,5 milyon ile ve bu yıl toplamda 6,5 lota ulaştı. bu satış hisseyi nasıl etkiler sizce.
    Hisseyi nasıl etkiler bilmiyorum ama benim motivasyonu mu ve moralimi bozduğu kesin. Ne bitmez hisse varmış arkadaş adamlarda ya
    Ben 2019-2020 de bu hisseyi alırken fiili dolaşım yüzde 48 lardaydi
    Üstüne exsadan bir 65 milyon daha mal çakıp tahsisli hisse verdiler
    Toplamda 2.040.000 sermayeyi 2100 000 na çıkardılar
    Son kertede şu anda fiili dolaşım 52.59 olmuş
    Ben ilk aldığımda dolaşımdaki hisse 978 milyon Muş şimdi 1 milyar 94 milyonu bulmuş
    Yani son dört yılda şirketin sahipleri 116 milyonluk halka arz yapmış
    Ha bu satanların çoğu hisseyi 1-2 dolar aralığında sattı
    Hisse şu anda 3-3.5 dolara geldi temettü hariç
    O satanlara da bir iki çift lafım var hangi işi yaptınız da satıp aldığınız paraya dolar bazında yüzde 100-200 para kazandınız akılsızlar.
    2.5 milyon yada toplamda 6.5 milyon hissenin satılması hisse performansini çok etkilemez sadece biraz yükselişi yavaşlatır

G700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5 haziran 1. çeyrek bilanço gelecek. büyük ihtimal kötü gelecek. ve piyasa bunu satın alıyor. beklenti bitince dönüş başlar. eğer ülke notu artacak, yabancı gelecekse çok da alternatifi yok.

Sayfa 201/201 İlkİlk ... 101151191199200201

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •