Sayfa 202/301 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252 ... SonSon
Arama sonucu : 2406 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1. Niye satsin adam uzun vade yatırımcı delimi

2. Tedbir Yetkisi ve Tedbir Uygulanabilecek Durumlar
    Tedbir Yetkisi
    MADDE 5- (1) Genel Müdür; ihlallerin engellenmesini, yatırım araçlarının serbest rekabet
    şartları altında kolay ve güvenli bir şekilde alınıp satılabilmesini, piyasalarda adil işlem ilkeleri
    geliştirilmesini, makul bir ekonomik veya finansal gerekçeyle açıklanamayan, piyasaların güven,
    açıklık ve istikrar içinde çalışmasını bozacak nitelikteki eylemlerin ve işlemlerin önlenmesini,
    Borsa işlemlerinin güvenilir, dürüst ve rekabetçi bir şekilde gerçekleşmesini ve sağlıklı fiyat
    teşekkül etmesini teminen her türlü önleyici tedbiri alabilir. Yönetmelik ile münhasıran Yönetim
    Kurulu’na tevdi edilmiş tedbir yetkileri saklıdır.
    Tedbir Uygulanabilecek Durumlar
    MADDE 6- (1) Borsa Denetim ve Gözetim Kurulu tarafından yürütülen denetim ve
    gözetim faaliyetleri sırasında;
    a) Yüksek miktar ve oranlarda alım ve/veya satım işlemi yapılması suretiyle piyasada
    hâkimiyet kurulması,
    3 | 7
    b) Bir veya birden fazla fiyat kademesine yüksek miktarlarda alım ve/veya satım emri
    girilmesi suretiyle arz veya talep üzerinde kontrol sağlanması ve/veya fiyatın istenilen şekilde
    yönlendirilmesi,
    c) Girilen alım ve/veya satım emirlerinin kısa zaman aralıklarıyla değiştirilmesi ve/veya
    iptal edilmesi suretiyle diğer yatırımcılar nezdinde yanıltıcı izlenim uyandırılması,
    ç) Kısa zaman aralıklarıyla ekonomik veya makul bir gerekçeyle örtüşmeyecek ters yönlü
    emirler iletilmesi,
    d) Kısa zaman aralıklarıyla iletilen ters yönlü emirlerin eşleştirilmesi suretiyle aktif bir
    piyasa olduğu izlenimi oluşturulması ve/veya işlem hacminin yapay olarak artırılması,
    e) Kendinden kendine veya karşılıklı işlemler gerçekleştirilmesi,
    f) Tek seferde iletilebilecek miktardaki alım veya satım emirlerinin parçalı olarak
    girilmesi suretiyle piyasada geniş bir katılım olduğu veya sürekli işlem gerçekleştiği izlenimi
    yaratılması,
    g) Süreklilik arz edecek şekilde girilen aktif emirlerle cari işlem fiyatının yükseltilmesi,
    düşürülmesi veya sabit tutulmaya çalışılması,
    ğ) Açığa satış işlemleri gerçekleştirilmesi suretiyle sağlıklı piyasa oluşumunun
    engellenmesi,
    h) Açılış ve/veya kapanış fiyatını etkilemeye yönelik emir iletilmesi, değiştirilmesi, iptal
    edilmesi ve/veya işlem gerçekleştirilmesi,
    ı) Gün sonu veya vade sonu uzlaşma fiyatlarını etkilemeye yönelik emir girilmesi, işlem
    yapılması,
    i) Vadeli işlem ve opsiyon piyasalarında bir sicile bağlı tüm hesaplar için ya da piyasa
    bazında belirlenen pozisyon limitlerinin geçilmesi,
    j) Vadeli işlem ve opsiyon piyasasında, ilgili dayanak varlık piyasasında gerçekleştirilen
    işlemlerle aynı yönlü işlemler gerçekleştirilmesi,
    k) Algoritmik emir iletim sistemlerinin ve özelde yüksek frekanslı işlem kullanıcılarının
    emir iletmelerinden, değiştirmelerinden, iptallerinden ve/veya işlemlerinden kaynaklı piyasa
    bozucu durumların ortaya çıkması
    gibi ancak bunlarla sınırlı olmayan yöntemler kullanılmak suretiyle Borsa işlemlerinin
    güvenilir, şeffaf, etkin, istikrarlı, adil, dürüst ve rekabetçi bir şekilde gerçekleşmesinin ve sağlıklı
    fiyat ve piyasa teşekkül etmesinin engellendiğine veya ihlallere sebebiyet verildiğine dair güçlü
    emareler oluşması durumunda önleyici tedbirler alınabilir.
    (2) Birbirlerinin emir ve/veya işlemlerini destekler ve/veya tamamlar tarzda emir ilettiği,
    değiştirdiği, iptal ettiği ve/veya işlem gerçekleştirdiği görülen ya da herhangi bir suretle aralarında
    ilişki olduğu anlaşılan yatırımcılar hakkında birlikte hareket kapsamında birinci fıkra uyarınca
    tedbir alınması mümkündür.
    (3) Arzın ve/veya fiili dolaşımın daralması nedeniyle piyasada yüksek volatilite görülmesi
    veya arz talep dengesizliklerinin sağlıklı fiyat oluşumunu engellemesi durumunda da önleyici
    tedbirler alınabilir.
    (4) Yukarıda sayılan hallerden bağımsız olarak bir yatırım aracı için sağlıklı bir piyasa
    oluşmasını önleyecek şekilde olağandışı fiyat ve/veya miktar hareketinin gerçekleşmesi, anormal
    4 | 7
    piyasa hareketlerinin oluşması veya diğer maddi unsurların ortaya çıkması durumunda önleyici
    tedbirler alınabilir.

https://www.ykyatirim.com.tr/media/1...%B6nergesi.pdf

3.  Alıntı Originally Posted by kızıl ejder Yazıyı Oku
    Önder Tavukçuoğlunun Twitter'daki açıklaması; adam yoğurdum ekşi demiyor
    Bu arada bu konu ile kendimi @spkgovtr ya ihbar ediyorum. hesaplarım incelensin . Nokta. Teşekkürler.

https://kap.org.tr/tr/Bildirim/841227 #dardl hissesi ile ilgili olarak aldığım ama satmadığım bir hisse için açığa alış yada satış birde brüt takas uygulaması gelmiş şahsıma. Anlamadığım bu hissede açığa satış yada kredili işlem yok ! Zaten ben aldım 8 aydır tutuyorum .
    Borsada işlem yapıyorsanız kendinizden başka kimseye güvenmeyin inanmayın
    Attached Images Attached Images

4. Bu hisse suni yukselmedi aylardir haberler ile yükselen bir hisse borçlarını ödedi vs vs vs bir suru haber uzerine yükseldi ve potansiyeli olan bir hisse diye girdi bir suru benim gibi yatırımcı yarin icin ongurum yok tavanda olabilir tabanda şirket icin olumsuz durum yok taban taban giderse hisselerimizi cogaltma fırsatı verir bize hayirli geceler

5. 5. ve 6. maddeleri yukarıda attım. Büyük ihtimalle Eşleşmeler ile ilgili yapılan hamlelere istinaden bir uygulama. Tabi uygulamanın ilginç olan kısmı 5. madde de "makul bir ekonomik veya finansal gerekçeyle açıklanamayan, piyasaların güven,
    açıklık ve istikrar içinde çalışmasını bozacak nitelikteki eylemlerin ve işlemlerin önlenmesini" diye geçen ifadelere dayanarak alındığını düşündüğüm hisseye tedbir kararı. Bu maddeye dayanarak tedbir getirilmeye başlanırsa bist'te tedbir getirilecek o kadar çok hisse varki. Diğer bir konu ise YİP'de işlem gören bir şirkete brüt takas getirilmesidir yip zaten kredili işlemlere kapalı nakit para ile işlem yapılan bir pazar olduğundan aslında olumsuz etkilenecek bir durum yok diye düşünüyorum ama yinede panik ile satış yapanlar olursa kısa vadede olumsuz yönde etkilenmeler olabilr. (Sanki bu haberin geleceği biliniyormuşcasına bu hafta 8.40 üzerinde kalıcı olamayıp mal dağıtıldı gibi hissettim) Umarım ellerinde patlar

6.  Alıntı Originally Posted by webmaster Yazıyı Oku
    Bu hisse suni yukselmedi aylardir haberler ile yükselen bir hisse borçlarını ödedi vs vs vs bir suru haber uzerine yükseldi ve potansiyeli olan bir hisse diye girdi bir suru benim gibi yatırımcı yarin icin ongurum yok tavanda olabilir tabanda şirket icin olumsuz durum yok taban taban giderse hisselerimizi cogaltma fırsatı verir bize hayirli geceler
    Benim anlatmak istediğim adam 8 ay önce hisse aldım satmadım tutuyorum diyor paylaşımında ama daha önce yaptığı paylaşım (fotoğraftaki) bunun tam tersi yönde. Bunlara güven olmaz.

7. Yatırımcı olarak konudan rahatsızlık duyuyor ve bir şey yapmak istiyorsanız sabah ilk iş ararsınız şirketi haberle ilgili endişelerinizi aktarır ve hisselerin bu süreçte başı boş kalmasından rahatsızlık duyacağınızı dile getirirsiniz

8.  Alıntı Originally Posted by nicomedia Yazıyı Oku
    Evet sn. Volkan ses verin , yorum ve teknik analizlerinize hasret kaldık.âËœºï¸

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Teknik olarak baktığımızda yarınki kapanış hem günlük hemde haftalık bir kapanış olacağından oldukça önemli ama haftanın genel seyrine bakacak olursak her ne kadar yatay bir beklenti içinde olmuş olsam da hafta başından bugün kapanışa kadar olumsuz bir seyrin hakim olduğunu gördük. 9 Günlük HO 7,81 seviyesinde ve bu seviye altında kapanışlar kısa vadeli düşüş trendini işaret edeceği gibi 8,40 ve üzeri kapanışlarda boğa piyasasının devam ettiğini teyit edecektir. RSI 70 seviyesinin altına sarkarak güç kaybederken olası düşüş senaryosunda 21 günlük HO şuan 6,69 olsa da 6,95 gibi destek olmaya çalışacaktır. yarın iyi bir gün olması dileğiyle iyi geceler.

https://invst.ly/qmiel

Sayfa 202/301 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •