Sayfa 207/270 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257 ... SonSon
Arama sonucu : 2157 madde; 1,649 - 1,656 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. Doas taktiğim tuttu. 255’ten sattım payları. 252’den alım emri vereceğim tekrar. Enjsa tutmadı henüz. Enjsa’yı hâlâ bekliyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Doas taktiğim tuttu. 255’ten sattım payları. 252’den alım emri vereceğim tekrar. Enjsa tutmadı henüz. Enjsa’yı hâlâ bekliyorum.

252,00'den tekrar DOAS'a giriş yaptım, ama 251,25'i bile gördü. Akşam kapanış seansını beklesek sanki daha iyi olurmuş gibi duruyor. Hayırlısı.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

3. Yaw eskiden yabancı ortak geliyor, ya da yabancı ortak paylarını artırıyor dendi mi bir hissede, fiyat coşardı.. OYAKC bana mısın demedi daha. Bana göre yabancının bir şirketi daha iyi idare edeceği kısmı fasa fiso.. Bir sürü devasa yabancı firma iflas etti dünyada, ancak algı önemli.. Bunda hâlâ tık yok.. %63,71 aktif kârlılıkla verimliliği en yüksek çimento grubu olmasına rağmen hem de.. Üstelik finansal sağlığı oldukça da yerinde.. 20 yıllık hikaye pazarlayan HEKTS'ı uçuran Oyak Grubu çimentosuna pek cömert değil anlaşılan.. ytd.
    Clausewitz

4. Eğim ve şekil itibariyle birebir aynı olmasa da bir konsolidasyon bölgesinde olduğumuz gerçeği değişmiyor.. Seçim sonrasına kadar da bu durum devam edebilir gibi duruyor bana göre. Trendler eninde sonunda bozulur elbette. Ancak 2021 yazında başlayan yükselen trend alt çizgisine 4 defa temas etti bu endeks her konsolidasyon sonrası, belki gelecek sefer de bu geleneği sürdürür, kim bilir?

Not: Grafik logaritmiktir ve ayrıca ne grafik, ne de yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.
    Clausewitz

5. BIST 100'de önemli yatay destek ve direnç bölgeleri..

Not: Grafik sadece saatlik kapanış fiyatlarını baz alan çizgi grafiğidir. YTD.
    Clausewitz

6. 58 TL civarına gelirse almak üzere ORGE'yi bekliyorum. Bakalım beklediğimize değecek mi? 72'lerden 62'lere kadar düşen bir 4 TL daha düşer mi acep?

Aynı beklentim 51-52 TL civarına gelirse almayı planladığım PNLSN, 8.50'lere gelirse GENTS için de geçerli. GENTS ihtimali görece daha düşük, diğer ikisi gerçekleşebilir. Nasip.
    Clausewitz

7. 22-23’lerde de ARDYZ almayı umuyorum, oralara kadar inebilirse elbette. Bunlar gerçekleşene kadar günlük trade ile filan kendimizi kandırıyoruz işte.

8.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    58 TL civarına gelirse almak üzere ORGE'yi bekliyorum. Bakalım beklediğimize değecek mi? 72'lerden 62'lere kadar düşen bir 4 TL daha düşer mi acep?

Aynı beklentim 51-52 TL civarına gelirse almayı planladığım PNLSN, 8.50'lere gelirse GENTS için de geçerli. GENTS ihtimali görece daha düşük, diğer ikisi gerçekleşebilir. Nasip.
    ORGE'nin bugün 58'lere yaklaşacağına pek de ihtimal vermiyordum açıkçası. Henüz tam 58 değil ama bu hızla yarın daha altı bile görülebilir. Şimdi kafam karıştı iyice. Bir miktar alsak mı yoksa yarına mı bıraksak alımları? Bu endeks muhtemelen yarın geçenki bıraktığı gap'i doldurur bu gidişle. O hareket olurken ORGE yukarı yönlü gidebilir mi bilemiyorum.

ORGE'nin KAP tarihlerini incelemek şart oldu. Sürekli belirli aralıklarla KAP'lar atılıyor, yeni iş ilişkileri, projeler, vesaire. Ona göre aksiyon aşacağım.
    Clausewitz

Sayfa 207/270 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •