Sayfa 21/90 İlkİlk ... 1119202122233171 ... SonSon
Arama sonucu : 716 madde; 161 - 168 arası.

Konu: Ankara'dan nereden arsa alınabilir

1. Sn emlak06 Dodurga otoban içi (35 -50 lik bulvar olmak üzere) şuan
    1)m.kare fiyatları bilgisi verir misiz?
    2)oralar için insaatlasma başlaması için en az kaç yıl gerek ( 8 sene diyende var 10 senede )
    Teşekkürler...

2. Ankara'dan nereden arsa alınabilir

Alıntı Originally Posted by fzcan Yazıyı Oku
    Sn emlak06 Dodurga otoban içi (35 -50 lik bulvar olmak üzere) şuan
    2)oralar için insaatlasma başlaması için en az kaç yıl gerek ( 8 sene diyende var 10 senede )
    Teşekkürler...
    Sayın fzcan,İlk başta plan ile bilgilendirme yapmak daha mantıklı.Bölge üç parçaya bölünerek,yüksek yoğunlukta konut alanı olarak ilan edildi.Konut alanları,35 metrelik bulvar ticari-konut alanları,50 metrelik bulvar ticari-konut alanları.Emsal oranı konut alanlarında 1.75,ticari-konut alanlarda 2.1000'lik plan askıya ikinci kez çıkmıştır ve bayramdan önce inmiştir.30 günlük askı süreci tamamlanıp itirazlar edilmiştir.Planlama şirketi tarafından tadilat görüp son kez askıya çıkacak ve imar tam anlamıyla geçmiş olacaktır.Yüzde 59 oranında imar kesintisi yapılmaktadır.Planlama şirketi ile sözleşme imzalayan arsa sahiplerinin emsal oranları(arsanın bulunduğu konuma göre) 1.75 ve 2 emsal çıkacaktır.Sözleşme imzalamayan arsa sahiplerinden yüzde 50 kesinti yapılacak,emsal 0.50 çıkacaktır.Planlama şirketi tarafından sözleşme artık imzalanmamaktadır.Eğer alım yapmayı düşünüyorsanız mutlaka ama mutlaka sözleşmesi yapılmış mal sahiplerinden alım yapmalısınız.Yoksa aldığınız arsa 0.50 emsal çıkacaktır.

M2 birim fiyatları konut alanlarında 350-370 tl,35 mlik bulvar 400-420 tl,50mlik bulvar 460-480 tl aralığındadır.

Şahsi görüşüm önceki yazılarımda belirt miştim,bölgenin en değerli yeri 50mlik bulvar olacaktır.Geriye kalanlar alanlar zamanla ederini bulacaktır.

Yapılaşma süreci hakkında şunu söyleyebilirim.9 temmuz itibariyle imar yolları açılmaya başlanmıştır.Açıkça söylemek gerekirse yatırımcılar ve biz danışmanlar için beklenmedik bir durum oldu.Genelde tam anlamıyla imar gördükten sonra ve üstünden belirli bir zaman geçtikten sonra altyapı,yol vb çalışmalar başlatılır ancak bu bölgede tam tersi oldu.Bu yapılaşma açısından çok olumlu bir gelişmedir.Yapılaşma süreci bu tarz olayların hızlı ve önceden yapılmasıyla kısa bir süre zarfına dönecek gibi gözüküyor.Kesin bir zaman asla kimse veremez.Şöyle düşünebiliriz on sene içinde yapılaşma gelecekse sekiz sene,sekiz sene içinde yapılaşma gelecekse altı sene.Çalışmalar böyle hızla devam ederse..

Herkese iyi akşamlar diliyorum.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Teşekkürler sn emlak06...

Halaçlı mahallesi için de genel bir değerlendirme yapar mısınız ?...
    Halaçlı da Araplara lüks villa bölgesi + geniş golf sahası yapılacağı açıklamaları + Ankara büyükşehir belediyesi ne devredilen 1000 lerce dönüm arsaların dev firmalarla anlaşılıp halaçlı ya katacağı büyük inşaat söylentileri dolaşıp durdu yakın zamana kadar ...bu söylemlere ek olarak da sn emlak06 bir tekrar değerlendirme alır mıyız sizden... teşekkürler....

4.  Alıntı Originally Posted by fzcan Yazıyı Oku
    Sn emlak06 Dodurga otoban içi (35 -50 lik bulvar olmak üzere) şuan
    Teşekkürler...
    50 metrelik bulvara cephe yere 600 tl istiyorlar, 13 dönüm plancıda da kaydı var.
    bu ay bulvar yolları açılıyor, bununla beraber 700-750 bandına çıkar.. emlak06 nın fiyatları güncel değil, piyasalarda genel itibariyle durgunluk var, piyasalar canlı olsaydı buralar 1.000 li rakamları görürdü.. emsal 2 imar hesabı yaparsanız , bulvar üstü yerlerin imar sonrası 3.000tl/m2 lerde denge bulacağı gözüküyor..

5.  Alıntı Originally Posted by Muhendis80 Yazıyı Oku
    50 metrelik bulvara cephe yere 600 tl istiyorlar, 13 dönüm plancıda da kaydı var.
    bu ay bulvar yolları açılıyor, bununla beraber 700-750 bandına çıkar.. emlak06 nın fiyatları güncel değil, piyasalarda genel itibariyle durgunluk var, piyasalar canlı olsaydı buralar 1.000 li rakamları görürdü.. emsal 2 imar hesabı yaparsanız , bulvar üstü yerlerin imar sonrası 3.000tl/m2 lerde denge bulacağı gözüküyor..
    Sayın muhendis80, burada fiyat konusunda tartışma ortamı yaratmak istemiyorum ancak 600 tl gibi rakamlar söz konusu asla değildir.M2 fiyatı 470-480 tl bandından istediğiniz kadar satılık yer bulabiliriz.Size vereceğim tek cevap budur.Bulvarın açılması ile görülecek rakam 500-550 tl arasıdır.

6. Merhaba.Yaklaşık 1 aydır bugüne kadar neden yapmadım diye pişman olduğum,küçükte olsa bir birikimle arsa alma arayışındayım.İnternette edindiğim bilgiler dışında pek bir bilgim yok.Zaman olarak 3 4 sene sonrasına kadar tolere edebilirim.Bütçemde 50 bin Tl civarında.Nacizane şu bölgeleri değerlendir şeklinde yorum yapabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.35 yaşına geldim.Hasbel kader bir ev alalım dedik elimize yüzümüze bulaştırdık.Özel sektörde çalışıyorum.Emeklilik gibi durumların ne olacağı belli olmaz.Kendimiz olmasada ev halkına bir nebze faydası olur diye düşünüyorum.Yorumlar için şimdiden teşekkür ederim.

7. Emlak 06 sizin hallacli hakkinda bir arastirma veya aciklama yapmaniza ihtiyac var bekliyoruz

HTC Desire 830 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Ankarali Yazıyı Oku
    Emlak 06 sizin hallacli hakkinda bir arastirma veya aciklama yapmaniza ihtiyac var bekliyoruz

HTC Desire 830 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sayın Ankarali ve fzcan Halaçlı bölgesi hakkında son durum değerlendirmesi yapıyorum.Geniş bir yazı hazırladım sizlerle paylaşacağım.

Sayfa 21/90 İlkİlk ... 1119202122233171 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •