Sayfa 211/388 İlkİlk ... 111161201209210211212213221261311 ... SonSon
Arama sonucu : 3097 madde; 1,681 - 1,688 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Habere bakılırsa yabancı firmalar tarafından Türkiye'deki lojistik firmalarına ciddi bir kanca atılmış. Reysaş'ın da kapısını aşındırıyor olabilirler. Patron önceden bu konuya soğuk baktığını belirtmişti. Halen aynı fikirde midir acaba?.. Asla Ytd..

https://www.dunya.com/sektorler/duny...-haberi-457533

Alıntı Originally Posted by Warduck Yazıyı Oku
    Habere bakılırsa yabancı firmalar tarafından Türkiye'deki lojistik firmalarına ciddi bir kanca atılmış. Reysaş'ın da kapısını aşındırıyor olabilirler. Patron önceden bu konuya soğuk baktığını belirtmişti. Halen aynı fikirde midir acaba?.. Asla Ytd..

https://www.dunya.com/sektorler/duny...-haberi-457533
    Aynen öyle
    Soğuk değil çok çok soğuk bakmış.
    Hisse taban tabana geliyor olsa daha iyi çünkü bu şekil de mal alan kişiler her geçen gün artıyor
    Düşen bıçak tutulmaz arkadaşlar.
    Ytd

3. 2.10 destek yaparsa umutluyum.

4. son 1 aydır rygyo özelinde değil, bist 100 harici bir sürü hisse benzer hareketler yaptı. bunların hepsinin tesadüf olması olasılığını herkesin yorumuna bırakıyorum. sonra ky neden borsadan uzak duruyorlar, çıkış her ne kadar keyif veriyorsa, düşüşler de o kadar acı veriyor. bizler gibi ky paraları sokaklarda bulmuyoruz. dolayısıyla her yatırımı 10 kere düşünmeliyiz belkide, birkaç gün veya hafta içinde birikimlerimizi almalarına izin vermemeliyiz. yoğurdu dahil üfleyerek yemeliyiz.
    herkese bol kazançlar...

5.  Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Aynen öyle
    Soğuk değil çok çok soğuk bakmış.
    Hisse taban tabana geliyor olsa daha iyi çünkü bu şekil de mal alan kişiler her geçen gün artıyor
    Düşen bıçak tutulmaz arkadaşlar.
    Ytd
    önceki sayfalarda da değinmiştim..Durmuş Bey yeni ve büyük ölçekli yatırım açılımları ortaya çıkmazsa güzel kar etmeye başlayacak olan, ve büyüme patikası geniş olan Depoları satmak gönüllüsü değil.Ben de olsam satmam.Ancak..Turizm Yatırmları LTD için aynı şeyi söyleyemem..
    Ancak orada da yapının biraz serpilip büyümesi bekleniyor kanımca.. Bu otel işini, ilk ortaya çıktığından beri sevmediğimi yazagelmiştim..Eski yatırımcı dostlarımız hatırlayacaklardır..
    Maaadem girdik; bari büyütüp halka arz edelim noktasındayım..Durmuş Bey'den aldığım izlenim..Turizm LTD'yi ama yerli ama yabancı Güzel bir yapı haline getirip, büyük yatırımcılara satma yönünde..
    Otel? 6-7 yılda bir odaları yenileme ihtiyacı, sektörel risklere yüksek oranda maruz kalma sorunları, personel ve işletmeye dair zorluklar vs... dediğim gibi ben pek sevmiyorum..Depo işi ile kıyaslanamaz bile kanımca..
    Önceden de yazdığım gibi;
    Eğer satarsak veya halka arz edersek o yılki genel kurula adak Pastamı alıp gideceğim

Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    önceki sayfalarda da değinmiştim..Durmuş Bey yeni ve büyük ölçekli yatırım açılımları ortaya çıkmazsa güzel kar etmeye başlayacak olan, ve büyüme patikası geniş olan Depoları satmak gönüllüsü değil.Ben de olsam satmam.Ancak..Turizm Yatırmları LTD için aynı şeyi söyleyemem..
    Ancak orada da yapının biraz serpilip büyümesi bekleniyor kanımca.. Bu otel işini, ilk ortaya çıktığından beri sevmediğimi yazagelmiştim..Eski yatırımcı dostlarımız hatırlayacaklardır..
    Maaadem girdik; bari büyütüp halka arz edelim noktasındayım..Durmuş Bey'den aldığım izlenim..Turizm LTD'yi ama yerli ama yabancı Güzel bir yapı haline getirip, büyük yatırımcılara satma yönünde..
    Otel? 6-7 yılda bir odaları yenileme ihtiyacı, sektörel risklere yüksek oranda maruz kalma sorunları, personel ve işletmeye dair zorluklar vs... dediğim gibi ben pek sevmiyorum..Depo işi ile kıyaslanamaz bile kanımca..
    Önceden de yazdığım gibi;
    Eğer satarsak veya halka arz edersek o yılki genel kurula adak Pastamı alıp gideceğim
    Dün yazdım mal boşaltılmışsa sert düşüş devam eder.
    Yok daha varsa tepki verir demiştim.
    Demekki 1.senaryo gerçekmiş.
    Bu senaryo ancak Çinliler le yapılacak ortaklık bozabilir demiştim.
    Çinlilerle ortaklık olursa PD dd 1 olması gerekir ki o da 4.70 e tekabül eder.ama bu hayal sadece.sadece buna bağlı kalarak mal almak satmak mantıklı olmasa gerek.zaten böyle bir durumda tavana çekerler.
    Ytd
    Asla yatirim tavsiyesi değildir

Reysas lojistik te yabancı payı yüzde 10 a çıkmış.bugun düşen haberde
    Baktığımız zaman PD dd 3 olan bir şirkete yabancı nasıl yatırım yapabilir?
    PD dd 0.50 olan bir GYO şirketinin kardeşi şirket olması nedeniyle ilginç geliyor.
    Bu şirkette PD dd 3 olsa 15 TL olması gerekir ki 15 TL den nasıl mal alabilirsiniz
    Yabancı adina soruyorum.
    Daha doğrusu şeytanın gör dediği diye bir tabir var.
    Acaba esas alınmak istenen lojistik mi yoksa GYO mu?
    Sadece sesli düşündüm
    Asla yatırım tavsiyesi değildir
    Ytd

8. Reysaş lojistik kendi mali tablolarında gyo daki payını sadece maliyeti ile hesaba katıyor.hiçbir değerlemenin değer artışını yansıtmıyor.Bu yüzden gyo daki yüzde 62lik payı defter değeri üzerinden 700milyon lira gibi bir değer ediyor ama biz bunu reysaşın bilançosunda çok çok düşük bir değer olarak görüyoruz.Bu yüzden Reysaşın defter değeri düşük.

Sayfa 211/388 İlkİlk ... 111161201209210211212213221261311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •