Sayfa 212/430 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 1,689 - 1,696 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku
    Sn. Arkadaşlar,

Prim gün sayısına ya da hizmet başlangıcını öne çekmek gibi bir ihtiyacım yok.

Benim merak ettiğim askerliğimi 1999 Şubat - 2000 Ağustos tarihleri arasında yaptım. Bildiğiniz üzere aylık bağlama oranları 99 Eylülden önce daha yüksek olduğu için 99 Eylül öncesi için 6 aylık askerlik borçlanması yapsam emekli maaşına ne kadar etkisi olur? Bir de tavandan ve tabandan yapmak ne kadar fark ettirir?

Teşekkürler, Saygılar...
    Çok bir etkisi olmuyor. Attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmiyor.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Daha once EYT lilerin yarisi emekli olur demistim. Kamu calisanlari ve ozel sektorde maasi iyi olanlar emekli olmaz demistim.

Simdi guncelliyorum
    Ucte biri emekli olur.
    Cevremde yillardir EYT bekleyenlerden 1 kisi bile emekli olmuyor. Emekli maaslarini gordukten sonra vazgectiler. Bu parayla gecinemeyiz diyorlar.

Bu imamlar bunun bile hesabini yapmis midir acaba ?

Bu is, issizler ve 40 43 yas kadinlara yarayacak.
    Devletimiz zaten sever onlari...Bekar veya dulsa, olene kadar, rahmetli babasinin maasini baglar.

3. Güncel maaşı hesaplatmak isteyen güncelleme uyarısı ile karşılaşıyor

T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (sgk.gov.tr)

Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Daha once EYT lilerin yarisi emekli olur demistim. Kamu calisanlari ve ozel sektorde maasi iyi olanlar emekli olmaz demistim.

Simdi guncelliyorum
    Ucte biri emekli olur.
    Cevremde yillardir EYT bekleyenlerden 1 kisi bile emekli olmuyor. Emekli maaslarini gordukten sonra vazgectiler. Bu parayla gecinemeyiz diyorlar.

Bu imamlar bunun bile hesabini yapmis midir acaba ?

Bu is, issizler ve 40 43 yas kadinlara yarayacak.
    Devletimiz zaten sever onlari...Bekar veya dulsa, olene kadar, rahmetli babasinin maasini baglar.

4.  Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku
    Sn. Arkadaşlar,

Prim gün sayısına ya da hizmet başlangıcını öne çekmek gibi bir ihtiyacım yok.

Benim merak ettiğim askerliğimi 1999 Şubat - 2000 Ağustos tarihleri arasında yaptım. Bildiğiniz üzere aylık bağlama oranları 99 Eylülden önce daha yüksek olduğu için 99 Eylül öncesi için 6 aylık askerlik borçlanması yapsam emekli maaşına ne kadar etkisi olur? Bir de tavandan ve tabandan yapmak ne kadar fark ettirir?

Teşekkürler, Saygılar...
    Geçen sene bizim kurumda 99 öncesi askerliğini yapanlar 8 aylık askerlik için asgariden 16500 TL ödeyerek, emekli maaşlarına 117 TL artış sağlamışlar.
    2000 sonrası aynı işlemi yapanlarda emekli maaşı düşüşü oldu diyorlardı. Onun için iyi inceleyip yapmak lazım.
    Bir de ödedikleri 16500 TL'yi vergiden geri almışlar.

5.  Alıntı Originally Posted by md1 Yazıyı Oku
    Geçen sene bizim kurumda 99 öncesi askerliğini yapanlar 8 aylık askerlik için asgariden 16500 TL ödeyerek, emekli maaşlarına 117 TL artış sağlamışlar.
    2000 sonrası aynı işlemi yapanlarda emekli maaşı düşüşü oldu diyorlardı. Onun için iyi inceleyip yapmak lazım.
    Bir de ödedikleri 16500 TL'yi vergiden geri almışlar.
    16500 lira verip ayda 117 almak

Kendini 141 ayda oduyor

116500 u vergiden nasil geri almislar?

Meclis te genel kurul da bulunsalar o gun oturum kapanmaz idi
    Gorevlerini yapmiyor ki mv leri.... surekli odalarda secmenlerine hizmet sunuyorlar mis...

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Zamları zamanında bile ödemeyi beceremediler...Eyt yasasın da işimiz zor..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2014 ten 2023 e kadar zaten 9 yil 108 tane aylik uctu gitti...
    2018 - 2022 arasi da on tane bayram ikramiye alamadik

38-43 yasinda emekli olanlarda hatali oldu min yas 50 denilmeli idi...

Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    İktisatçı Nazır Kapusuz, 2023 te emekli olacak EYT'lilerin alacakları eksik zamla, 25 yıllık ortalama emekli maaşı hesabıyla 3,5 yıl eksik maaş demek, emeklilik bekleyen EYT'lilerin ortalama süresi 3 yıldı diyor.
    Valla bunların yatacak yeri yok.

600mv bu ulkeye gereksiz yuk olmaktadir 400 rakami yeterli dir
    yorum yapar misiniz

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Milletvekili maaşlarına yapılan zammı gördükçe burda eyt ye laf atanların yüzü kızarmış mıdır acaba? Hiç zannetmiyorum.. Daha önceden de söylediğim gibi bu halkın en büyük düşmanı yine kendisi....Utanma duygusu olacak bir insanda..

Sayfa 212/430 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •