Sayfa 215/1312 İlkİlk ... 1151652052132142152162172252653157151215 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,713 - 1,720 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    bu dakikadan sonra ne kirada ne satılıkta evlerin tl cinsinden düşme ihtimali çok zayıf ve olsa da geçici olur.

ev sahipleri meler falan diye arkadaşlar maalesef ciddi hayal kırıklığına uğrayacak.

bu konuda ben de yanıldım alenen ülkeye ihanet edilip 250 bin dolara vatandaşlık satılacağı, ülkeye yüzbinlerce afgan mülteci doldurulacağı ülkesini seven ve düşünen biri olarak benim ihtimal vermediğim şeylerdi.

ki bunun daha idlib i var 1 milyon mülteci oradan yaz, evi olan bayram eder fakir olanda alnı secde gören başkanımız müslümanlara yardım ediyor der geçer olan sizlere olur.

halk tepki vereceğine gelen mültecileri sömürme evleri onlara yüksek fiyata iteleme derdinde, halkımız şu an ülkenin sonunu hazırlayanları destekliyor, kendi geleceğini dikip atıyor.

şu an çalışan arkadaşlara sesleniyorum yurtdışına gitme imkanını zorlayın, olmuyorsa da fiyata bakmadan bir ev alın.

mülteciler sebebi ile çok yakında iş falan bulamayacaksınız,
    bulsanız bile en fazla kirayı ödeyeceksiniz,
    oturduğunuz semtte mülteci çeteleri olacak sokağa çıkamayacaksınız,
    hasbelkader emekli olursanız ev kiranız emekli maaşınızın baya üstünde olacak.

daha dün SGK 50 ilacı ödemeden çıkarmış, SGK zaten bitikti dibini sıyırıyorlar.

2030 yılında ortalama emekli maaşı öngörüm 150 dolar civarı, bu kadar ahmaklığa o bile zor gerçi.

mükemmel bir başkanlık sistemi işleyen rusya da şu an 210 dolarmış ki ülkede her yerden maden çıkıyor, bize 150 dolar makul

İstanbul da ev kirası da 300 dolar falan olur.

https://www.themoscowtimes.com/2018/...s-media-a63766
    Hocam mülteci adam beyaz yaka ya da nitelik isteyen işlere talip olmuyor, bizim gençlerin pek de yüzüne bakmadığı işlerle geçiniyorlar o yüzden mülteciler gelecek işsiz kalacaksınız pek gerçekçi değil.

Doktorunu mühendisini 200 300 kotayla kanada almanya vb memleketler alıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Hocam mülteci adam beyaz yaka ya da nitelik isteyen işlere talip olmuyor, bizim gençlerin pek de yüzüne bakmadığı işlerle geçiniyorlar o yüzden mülteciler gelecek işsiz kalacaksınız pek gerçekçi değil.

Doktorunu mühendisini 200 300 kotayla kanada almanya vb memleketler alıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Hocam konuya uzun vadeli bakmak lazım, halk olarak bu konuda genel problemimiz var.

-ben konuya genel olarak cevap yazdım sen ben beyaz yaka olabiliriz ama biz ülkenin 10%u bile değiliz.
    -gidiyor dediğin adamlar (mühendis vs...) katma değerli iş yapabilecek adamlar. bu insanlar gidince katma değerli iş imkanları azalıyor, dolayısı ile yapılan çalışma sonucu elde edilecek gelir azalıyor.
    -zaten otomasyon vb. sebeplerle beyaz yakanın işi de orta vadede zor.
    -ekonominin ve bilimin basit bir denklemi var nüfus artar fakat katma değerli iş artmazsa işsizlik artar ülkenin toplam geliri düşer ve refah düşer.
    -gelen işe yaramaz adamları beslemek bedava sağlık hizmeti vb. şeyler için kaynaklar tüketilecek, normalde bu kaynakların bilime vs. ayrılması faydalı sektörlerin teşvik edilmesi lazım.
    -ülkenin alım gücü düşünce atıyorum x otomobil fabrikası kapanacak zira satış yapamayacak ve bir posta daha kayıp.
    -bir de giden doktor sayısı nispeten az olabilir (akreditasyon vs. zor) ama mühendis sayısı tahminlerinizin çok ötesinde, halka dokunmadığı için hissedilmiyor,200 300 dediğiniz rakamlar aylık rakamın bile çok altındadır. buyrun altta 2019 haberi, yazılım vs. gibi kısmen kişisel çalışılan alanları hiç saymıyorum.

https://tr.sputniknews.com/20190125/...037282667.html

3.  Alıntı Originally Posted by roterio2 Yazıyı Oku
    sahip olduğunuz evin maliyeti mi arttı da fiyat artırıyorsunuz? demir mi alıp eklediniz? temeline ekstra çimento mu dökdünüz?
    bir de artış var artış var. euro bazında bile %20-30 artan evler var. hadi diyelim türk lirasında enflasyon var da artırdı. euro bazındaki fiyatı nasıl %20-30 artırıyorsun? euroda halan enflasyon %1-2.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Diyelim ki altın aldınız.
    Dolar bazında % 50 arttı (geçtiğimiz yıllarda bu yaşandı)
    Siz altınınızı eski fiyattan değil yeni fiyattan satarsınız değil mi?
    Altınınızın durduğu yerde maliyeti mi arttı?
    EVET.
    Çünkü aynı miktar altını tekrar almak istediğinizde yeni yüksek fiyattan almak zorunda kalacaksınız.

Basit anlatınca zekaya hakaret olur demiştim ama yok, yanılmışım.
    Basit anlatmak bile kafi gelmedi, anlaşamadık.

4. Sayın djor vallahi aynı örneği verecektim bu kadar olur
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    EVET.
    Çünkü aynı miktar altını tekrar almak istediğinizde yeni yüksek fiyattan almak zorunda kalacaksınız.

"Başarı için ömürlerinin bir bölümünü bedel olarak ödemeyenler, başarısızlığın bedelini bir ömür boyu öderler."

5. Öyle yooook, herkes hiçbir şey verip her şeyi almak istiyor.

Bunların asıl ağa babaları coin piyasasındalar

6. Bu sefer kesin anlaşılmıştır
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    EVET.

7. Bu böyle konuşanlar varya yemin ederim asla o an ki fiyatından bir TL aşağı vermezler işte böyle konuşurlar.

Bu arkadaş eğer borsada yatırımı varsa benle iletişime geçmesini isterim düşünsenize aldığı hisse yüzde 20 yukarı çıksa.
    Ya ben fazla kar yaptım dese ve bana Euro karşısındaki değer fiyatına virmanlasa ohhh koseyim.

Yani demem o ki bu borsada olamaz esnaflık yapamaz ev sahibi olsa evini alan adam bunu millete saf diye anlatır. Böyle arkadaslari üzmeyin yakınında bulunun

"Başarı için ömürlerinin bir bölümünü bedel olarak ödemeyenler, başarısızlığın bedelini bir ömür boyu öderler."

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Kayseriliye iki kere iki kaç eder demişler,alırken mi satarken mi diye cevap vermiş.
    Arkadaş bu soruda taraf,ilerde tarafı değişirse emin olun tüm argumanları ona da mantıksız gelir.

Sayfa 215/1312 İlkİlk ... 1151652052132142152162172252653157151215 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •