Sayfa 218/999 İlkİlk ... 118168208216217218219220228268318718 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 1,737 - 1,744 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Universitelerin paralı olmasindan once lise cagindaki genclerimizin %70-80'ine ve velilerine ortaokul sonrasında meslek liselerine gitme psikolojisi verilmeli...
    Kalan %20-30'una universitede bu millet burs da bulur destek de.
    Bu gençler yurt dışına gittiğinde, en büyük sıkıntıyı mesleksizlikten çekiyor.

1991 de gittim. 30 seneye yakın.

Bu süre içinde gelen hiç bir genç mesleğinde iş bulamadı.

Çünkü mesleği yok, ya da para eder bir becerisi.

Koca Kanada'da, 1.2 Milyon İtalyan, 800.000 Yunan, 50.000 Türk.

Neden 50.000 ?

Diyoruz ki, prodüktivitesi yüksek ülkeler de, işçilik zordur, bizimkiler çalışmayı sevmez.

Aslında bunun türkçesi, bizimkinin mesleği yok, düz işçilik çok ağır, zaten göreceli olarak el bebek gül bebek yetiştirilmiş, yapamıyor.

Kaldı kı, ABD ve Kanada'da işçi olmak için süpermen olmak gerek.Çok zor iş bedenen çalışmak.

Günlerden bir gün K.Maraş'tan kara bi oğlan geldi. İnşaat kalfasıymış.

Blue print okuyor, inşaatı biliyor.

Şu an gerçi emekli olmuştur ya, en büyük parayı o kazandı.

Sabahları, doktor,öğretmen, hukukçu ne kadar boşta gezer eleman varsa, alır inşaata götürür iş verirdi.

Sonra doktorlar işi öğrendi, taksicilik yapmaya başladılar, diğer iyi eğitimliler pizza delivery filan.

Meslek sahibi olmak lazım.

Ya da ülkeden hiç çıkmamak.

2.  Alıntı Originally Posted by bjkay Yazıyı Oku
    ABD dünyanın en fazla cari açığı olan ülke. Yaklasik yıllık yarim trilyon dolar cari açığı var.. ancak bunu çevirebiliyor ve en kötü para basıp odeme şansı var.

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ABD sıcak savaşa girmedikce onlar Ac kalmaz
    En hoqqabazlar orda
    Bakalim sirketokrasi denen mefhum
    Block chain money e geçerken
    Başkenti nere tutucak?
    Sirketokrasi abd hoqqabazlik bunlari denklemde sol a. O başşehri (yani dünya global finansal bassehri olacak ki bu) denklemde saga yaz
    Dunya donmeye devam eder
    sabah konuya değindim işte bakalım meraktayiz. ..

3.  Alıntı Originally Posted by bjkay Yazıyı Oku
    ABD dünyanın en fazla cari açığı olan ülke. Yaklasik yıllık yarim trilyon dolar cari açığı var.. ancak bunu çevirebiliyor ve en kötü para basıp odeme şansı var.

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Amerika dünyanın en fazla cari fazlasını veren ülke. Özellikle bunu belirtmek istedim. Amerikanın en büyük ihracat ürünü dolardır.
    Karşılıksız olarak bastığı doları ihrac eder.
    Bu metod ile de doları dünyanın rezerv parası yapmayı başarmıştır.

Amerika ticaret açığı verir ama doların sahibi olması ve senyoraj hakkını elinde bulundurması nedeniyle cari açık vermesi pratikte teknik olarak çok çok zor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Ya ben Paris e hiç gitmediysem 3 kez gittim ya
    Bizde a101 orda dia market
    Domates kilosu 5 yada on euro felan . O aralarda. Mubalagasiz.
    Göç edin abi ler ya :-)) durmayın arkanıza bahmayin
    Son zamanda yazdıklarınıza bakıyorum da,gerçekten yaşla alakalı bir sağlık sorunu var gibi duruyor,he her şey para...o adamın kızına biri şort giyiyor diye metrobüs de dayak atacak,sistem o iti serbest bırakacak,öbür kızı Tr de dereceye girdiği halde,mülakatat ta elenecek,ondan sonra niye burada durmuyorlar? aferin siz mars da yaşayanlara..

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Amerika dünyanın en fazla cari fazlasını veren ülke. Özellikle bunu belirtmek istedim. Amerikanın en büyük ihracat ürünü dolardır.
    Karşılıksız olarak bastığı doları ihrac eder.
    Bu metod ile de doları dünyanın rezerv parası yapmayı başarmıştır.
    İyi de gelmiş geçmiş en Çakaloz en kundiz medeniyet kim?
    On point lik uzman sorusu
    Avrupa
    Yani abd eğer doğru zamanda avrupayla ipleri atamazsa kendi batıyo
    Tek şey belirtec : amerikanci Merkel gidince kim gelicek?
    Bu defa farklı düşünen biri gelirse ne fx ne Swift
    Hiçbi abd oyuncağı kalmiycakki
    Alcak avrupa hepsini kendi Sistemine taşıycak ya
    Ne dolara ihtiyaç olucak ne para dolaşımı için o gereksiz abd icatlarına. ...

Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    ekonomiyi canlandırmanın yolu aşırı TL basmak ve bunu çalışanlara dağıtmaktır,ama az basılmamalı her ay 40 milyar TL dolaşıma sokulmalı.ancak o zaman bu ekonomi düzelir.şu anki sorun dolaşımda TL nin yetersiz olması,Haydar Baş bu konunun kitabını yazmıştı. "Milli Ekonomi Modeli". rusya bunu uyguladı krizden çıktı.ABD gizliden uyguluyor. Hepsi Prof.Haydar Baş sayesinde.
    haydar baş ve iktisat !??

mesela balonu şişirmek için de hava basarsin (para basmak gibi dusunun) ama ömrü bir iğneye bakar

yatırım tavsiyesi degildir

7.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Son zamanda yazdıklarınıza bakıyorum da,gerçekten yaşla alakalı bir sağlık sorunu var gibi duruyor,he her şey para...o adamın kızına biri şort giyiyor diye metrobüs de dayak atacak,sistem o iti serbest bırakacak,öbür kızı Tr de dereceye girdiği halde,mülakatat ta elenecek,ondan sonra niye burada durmuyorlar? aferin siz mars da yaşayanlara..
    Valla abi bilmiyom ki siz ormana bakın ağaçlara tek tek değil
    Avrupada da dayak yiyen kadın feryatlari yukseliyo her yerden
    Metrobüs te tabi dayak atanın suçu yiyenin değil
    Dayakta her zaman atan suçlu yiyen suçsuzdur
    Dayağın Avrupası yerlisi Farkmaz ama hep bi fransız hatundan dayak yeme istemişimdir. .

Yaştan Mütevelli Alzheimer var ewladim bende
    Ondandir

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Valla abi bilmiyom ki siz ormana bakın ağaçlara tek tek değil
    Avrupada da dayak yiyen kadın feryatlari yukseliyo her yerden
    Metrobüs te tabi dayak atanın suçu yiyenin değil
    Dayakta her zaman atan suçlu yiyen suçsuzdur

Yaştan Mütevelli Alzheimer var ewladim bende
    Ondandir
    Kavga etmek, dayak yemek yada dayak atmak insanlar ve toplum kesinlikle olmamalıdır. Ve evet dayak atan her zaman suçludur. Çünkü sorunların çözümü dayak, kavga değildir, olmamalıdır. Konuşarak çözülmeli, çözülemiyorsa polisi, mahkemesi gibi yolları var. Kaba kuvvete başvurmak bence acizliktir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 218/999 İlkİlk ... 118168208216217218219220228268318718 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •