Sayfa 222/253 İlkİlk ... 122172212220221222223224232 ... SonSon
Arama sonucu : 2021 madde; 1,769 - 1,776 arası.

Konu: BRSAN - Borusan Mannesmann

1. Genel müdür zafer atabeyin konuşmasından anladığım kadarıyla berg pipe ın şu anaki performansından memnunlar,en az borusan mammesman pipe us kadar bir performans gelse 72 milyon dolarlık net kar. Çeyreklik 130_140 milyon dolar bile gelebilir..ben büyük çap borulardaki ton başına 1800 dolardan Amerika’da satıldığıını biliyorum ,1 Yılmaz sonra 2,5—3 milyar dolar ciro yüzde yirmiye yakın marj gelse yıllık 500 milyon dolarlık karlılık bile oluşabilme ihtimali var•• ben bu hissenin 1000 tl üzerini 2024 yılında göreceğini düşünüyorum

2. Borsa İstanbul A.Ş. tarafından 14 Haziran 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BRSAN) payında alınan tedbire ilişkin açıklama yapıldı.

Şirket payları 15/06/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 14/07/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

3.  Alıntı Originally Posted by kreon Yazıyı Oku
    Genel müdür zafer atabeyin konuşmasından anladığım kadarıyla berg pipe ın şu anaki performansından memnunlar,en az borusan mammesman pipe us kadar bir performans gelse 72 milyon dolarlık net kar. Çeyreklik 130_140 milyon dolar bile gelebilir..ben büyük çap borulardaki ton başına 1800 dolardan Amerika’da satıldığıını biliyorum ,1 Yılmaz sonra 2,5â€â€3 milyar dolar ciro yüzde yirmiye yakın marj gelse yıllık 500 milyon dolarlık karlılık bile oluşabilme ihtimali var•• ben bu hissenin 1000 tl üzerini 2024 yılında göreceğini düşünüyorum
    Bende diyorumki bu hisse neden gidiyor,bahsettiğiniz gibi yıllık 500 m.dolar kar ederse piyasa değeri 10 milyar dolar eder,yani yıllık o kadar kar eden bir şirketi kimse 10 milyar dolarada satmaz heralde,ilginç.ytd.

4. Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

5. Zaten arkadaşlar bu sene için 1,5-1,8 milyar dolar arasinda ciro hedefi var bildiğim kadarıyla. Ayrica doğu Avrupada da bir üretim tesisi için çalışmalar devam ediyor diye biliyorum. Eğer Avrupa yatırımida devreye alınırsa sanirim 500 milyon Euro gibi bir artış yapabilir cirosunda. Çünkü Doğu Avrupada ucuz işçilik ile büyük Avrupa sanayisine de destek olacaklar. Bu yatirimda çok yerinde ve çok güzel yatırım olarak görüyorum ben. Belki 2024 te yillik bazda 2,5 milyar ciroya ulaşabilir tüm bunlar sonucunda. Şirketin yatırımlarına bakınca son yillarda çok güzel kararlar almışlar. 2,5 milyar dolar=59 milyar yapiyor. 59x%20 kâr yapsa=12 milyar yıllık kâr ortaya çıkabilir. Bu yıl 8,5-9 milyar arası kâr bekleniyor bildiğim kadarıyla. Şuan ki cirosu bile 13,5 milyar ise eğer yıl sonunda kabataslak 23 milyar olur muhtemelen. Bu sene %65 gibi bir büyüme yapacak gibi görünüyor. Açıkçası boyle bir şirket 6 f/k dan bile işlem görse (9milyar/141,7x6=380) gibi bir rakam ortaya çıkıyor. Şirket büyüme dönemine girdi ve sınıf değiştiriyor artık. Dünya oyuncusu oluyor. Bunun karşılığını da alacaktır muhtemelen . Düzeltmeler bitince yoluna devam edecek tir bence. Yılbaşında %6 civari olan yabanci orani sürekli artış gösteriyor. Hissenin çoğu küçük yatırımcı elinde görünüyor. Bunlari toplamak için her oyunu deneyecklerdir bence. Şirketin hikayesi büyük ve güzel görünüyor bana göre

Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

6.  Alıntı Originally Posted by Yalniz Mehmet Yazıyı Oku
    Zaten arkadaşlar bu sene için 1,5-1,8 milyar dolar arasinda ciro hedefi var bildiğim kadarıyla. Ayrica doğu Avrupada da bir üretim tesisi için çalışmalar devam ediyor diye biliyorum. Eğer Avrupa yatırımida devreye alınırsa sanirim 500 milyon Euro gibi bir artış yapabilir cirosunda. Çünkü Doğu Avrupada ucuz işçilik ile büyük Avrupa sanayisine de destek olacaklar. Bu yatirimda çok yerinde ve çok güzel yatırım olarak görüyorum ben. Belki 2024 te yillik bazda 2,5 milyar ciroya ulaşabilir tüm bunlar sonucunda. Şirketin yatırımlarına bakınca son yillarda çok güzel kararlar almışlar. 2,5 milyar dolar=59 milyar yapiyor. 59x%20 kâr yapsa=12 milyar yıllık kâr ortaya çıkabilir. Bu yıl 8,5-9 milyar arası kâr bekleniyor bildiğim kadarıyla. Şuan ki cirosu bile 13,5 milyar ise eğer yıl sonunda kabataslak 23 milyar olur muhtemelen. Bu sene %65 gibi bir büyüme yapacak gibi görünüyor. Açıkçası boyle bir şirket 6 f/k dan bile işlem görse (9milyar/141,7x6=380) gibi bir rakam ortaya çıkıyor. Şirket büyüme dönemine girdi ve sınıf değiştiriyor artık. Dünya oyuncusu oluyor. Bunun karşılığını da alacaktır muhtemelen . Düzeltmeler bitince yoluna devam edecek tir bence. Yılbaşında %6 civari olan yabanci orani sürekli artış gösteriyor. Hissenin çoğu küçük yatırımcı elinde görünüyor. Bunlari toplamak için her oyunu deneyecklerdir bence. Şirketin hikayesi büyük ve güzel görünüyor bana göre

15 milyon dolarlık yatırımla yüksek katma değerli bir ürün üretecekler.Bunun ciroya ne kadar katkı yapacağını söylemek zor gibi ama önümüzdeki sene borusan yükselen kar marjını devam ettirecek gibi görünüyor..

7.  Alıntı Originally Posted by kreon Yazıyı Oku
    15 milyon dolarlık yatırımla yüksek katma değerli bir ürün üretecekler.Bunun ciroya ne kadar katkı yapacağını söylemek zor gibi ama önümüzdeki sene borusan yükselen kar marjını devam ettirecek gibi görünüyor..
    Aynen katiliyorum Kreon arkadaşım, yatırımları daimi yapiyor. Kendini geliştiriyor, kapasiteyi de artirmaya çalışıyor. Amerika yatirimi baya güzel bir fikir, ayrica aynı şekilde Dogu Avrupa da üretim tesisi kurmak için çabalıyor. Bu sene suan sermayesi 13,5 milyar dahasi 9 milyar civarinda uzerine ekleyecek muhtemelen=sene sonu cirosu 23 milyara yaklaşacaktır. Sene sonu hissenin defter degeri 162 liraya yaklaşacak bence. Bunun en az 2 katindan işlem görmesi gerektigini düşünüyorum. Şuan zaten gerçek ederinin 2,63 katindan işlem görüyor. Bunu hesaba katip yil sonunda 2,5 kati X162=405 gibi rakamlara isaret ediyor. Şirketin gelecegi parlak. Gelirlerinin çoğu dolar bazlı ve işleri artiyor. 2023 yil sonunda 1,89 milyarlik iş ihalesinin yarisini da aldi. Bunu yine 4 ncu ceyrekte bitirmeyi planlıyor. Yani 2 ay icinde 629 milyonluk iş yapacaklar. Şirketin planlari çok iyi ilerliyor. Bekleyen çok karlı cikacak bu hisseden

8. Sermayenin yaklaşık 10 katı kar ilk 3 ayda açıklayacaksın ayrıca üzerinde yaklaşık 100 e yakın bedelsiz olacak ee bu gidişle yıl sonu sermayenin belkide 50 katı kar açıklayacak ve fiyat buralarda kalacak öylemi? bilinmez elbette fakat sanırım buralardan her düzeltme alım fırsatı olarak değerlendirilir piyasa oyuncuları tarafından diye düşünüyorum,4 haneli hisselere yeni bir favori gibi görünüyor. yatırım tavsiyesi değildir zarar edebilirsiniz.ytd.

Sayfa 222/253 İlkİlk ... 122172212220221222223224232 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •