Sayfa 227/887 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327727 ... SonSon
Arama sonucu : 7096 madde; 1,809 - 1,816 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    Sayın uzunvade87,

Evet binekleri biz TR'de üretmiyoruz, ancak onların satışından şirkete para giriyordur diye düşünüyorum, o yüzden yazdım. Ford binekleri piyasada rekabet edemiyor, teknoloji fena değil ama haklısınız güzel değiller yada şöyle söyleyim insanların dikkatini çekebilecek onları satın almaya itecek seviyede güzel değiller. Bu konuda çok iyi bir tasarımcıyı transfer etmeli. Bakınız Peugeot'un 2015 yılında yanılmıyorsa Porshe'nin tasarımcısını transfer etti, o transfer sonrası 3008 ile piyasayı kasıp kavurdu. Ford'un benzer bir yol izlemeli yada farklı bir şey yapmalı...

Haklısınız Ford kamyonları (18 teker dedikleri klasman için söylüyorum) ABD tutulmuyor, bu sınıfta Mack, Freightliner, Peterbilt, Kenworth, Western Star gibi oraya özel burunlu kamyonlar.

Yani Ford birşeyler yapmalı global anlamda.

Syg
    Katılıyorum….
    2017 de iş seyahati yapmıstık.Gitmişken Ford Motor a mektup yazayım diye niyetlenmiştim.
    Orda hatta mektupta otobüs ve traktör iş makinası her türlü motor barındıran otomotiv ürününü üretmek lazım falan diye ahkam kesmiştim.
    Elin Amerikalısı sonra mail yollamıstı böyle bir çalışmamız yok falan diye;)
    Çalışın işte;) işiniz ne;)
    Syg

2. Ürün çeşitlendirmesi yapmazsan, dinamik, çağa ayak uydurabilecek fikirler üreten kadron yoksa ayakta kalmak çok zor. Bakın GE, neden başarılı ve hala ayakta, benzer şekilde Siemens, Japonya'da Mitsubishi, Honda, Toyota, Hitachi ve diğerleri, Kore'de Samsung, Daewoo. Ford kafayı değiştirmeli veya Yılan (pardon Elon) Musk'a gidip bizi satın al demeli

Syg

3. La bu froto size ne ettiğ?
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

https://x.com/otobakanlik/status/170...rn6IgPy0ua5YuA

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Burada yapılan paylaşım yazılan bilgi yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

5. Şirketin ketum davranması hoşuma gitmiyor.

6. Ketum davranmak değil , bizi bilerek tahtaciya ezdiriyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,325
     Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Şirketin ketum davranması hoşuma gitmiyor.
    ekim ayı gelmeden elektrikli işi üretim haberi gelmeli!
    Ford Otomotiv elektrikli fren sistemlerinin anlaşmasını tamamladı. Yatırım teşvik belgesi alınan proje kapsamında üretim 2023 yılı içinde başlıyor.
    Bosch Fren, Ford Otomotiv için üretime başlıyor
    Yayınlanma: 23 Ağustos 2022 Saat: 11:57
    Bosch Fren, Ford Otomotiv için seri üretime 2023 yılı içinde başlayacağını duyurdu. İki şirket arasında daha önce varılan mutabakat çerçevesinde yatırım teşvik belgesi başvurusu yapılmış ve onay alınmıştı.

KAP'a yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Şirketimiz Bosch Fren Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile şirketimiz pay sahiplerinden Robert Bosch GMBH tarafından Ford Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ne elektrikli fren sistemleri tedarik edilmesi hususunda bir ön mutabakat oluşturulduğu ve bu projeye ilişkin hat yatırım tutarlarının netleşmesi akabinde teşvik belgesi başvurusu yapılarak Yatırım Teşvik Belgesi alındığı daha önce kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Projeye ilişkin ilk siparişler onaylanmış olup, yatırımların 2022 yılı içerisinde tamamlanması öngörülmektedir. 19.08.2019 tarihli KAP duyurusu ile kamuoyu ile paylaşıldığı üzere, seri üretimin 2023 yılı içerisinde başlaması planlanmaktadır."

ve en son gelen ve en can alıcı nokta:Projeye ilişkin ilk siparişler onaylanmış olup, yatırımların 2022 yılı içerisinde tamamlanması öngörülmektedir.
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Sayfa 227/887 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327727 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •