Sayfa 229/312 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279 ... SonSon
Arama sonucu : 2494 madde; 1,825 - 1,832 arası.

Konu: DITAS - Ditaş Doğan

1. Esas faaliyet karı çok çok iyi, fakat finansman gideri karı aşağı çekmiş.

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. BİLANÇO HAYIRLI OLSUN... İSTİKRARLI BÜYÜME DEVAM EDİYOR..

DÖVİZDEKİ DÜŞÜŞ DEVAM EDERSE 2018 BİLANÇO 10 MİLYON CİVARI KAR İLE KAPATABİLİR.. KARIN BÜYÜK KISMINI DA YATIRIMDAN KAYNAKLI DÖVİZ AÇIĞININ NEDEN OLDUĞU FİNANSAL GİDERLER GÖTÜRMÜŞ.. DİTAŞ ARTIK HER HAL VE ORTAMDA SÜREKLİ KAR EDEN BİR ŞİRKET HALİNE GELMİŞTİR.. SABIRLA BEKLEYENLERE HAYIRLI OLSUN...

GEÇEN SENE AYNI DÖNEME GÖRE HASILAT VE BRÜT KAR %40 BİLANÇONUN EN ÖNEMLİ KALEMİ OLAN ESAS FAALİYET KARI İSE %150 ARTMIŞTIR..

AYRICA SATIŞLARDAKİ %55-60 BANDINDA GEZEN İHRACAT ORANI DA BU DÖNEM REKOR KIRARAK %66 SEVİYESİNE ÇIKMIŞTIR..
    Son düzenleme : albea34; 01-11-2018 saat: 20:02.

DITAS Konsolide 2018/9 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 4639667 Yıllık Değ%:34

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. Benim encok ilgilendiğim esas faaliyet karı idi oda gayet iyi. Umarım şirkette olan olumlu gelişmeler piyasanın dikkatini çeker.

5.  Alıntı Originally Posted by veyselduran Yazıyı Oku
    Düşünüp duruyorum bilanço nasıl gelir diye biraz baktım 6 aylıkta ciro 54 milyon tl yani o zamanki kur ile 10 milyon Euro gelmiş.9 aylıkta 15 milyon Euro olsa 100 milyon üstü bile ciro yapabilir. Önceki yorumlarımdan birinde 7-10 milyon esas faaliyet karı gelse demişim çok kötü bi tahmin olmuş zaten 6 aylıkta 7.7 milyon esas faaliyet karı gelmiş 9 aylıkta esas faaliyet karı 12-15 milyon gelebilir ama finansman giderini en az 13 milyon bekliyorum. Esas faaliyet karından finansal giderleri çıkarırsak o kadar kar yada zarar gelir. Ciro ve esas faaliyet karı çok iyi aslında. 5 milyon Euro borç olmasa hatta böyle %60 fazlası ihraç eden firmada döviz fazlası bulunsa ne güzel olurdu. Diyeceğim son tahminim bu . Her hafta değişiyor tahminim. Sadece sallama tahmin lütfen itibar etmeyiniz. Ytd

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Tahminimin finansal giderler kısmı tutmuş sadece . Esas faaliyet karı 17 milyon çok iyi.. Şirketin kredi borcu 5.2 milyon Euro dan 4.8 milyon Euro ya düşmüş bu da iyi. Ben çok beğendim hayırlı olsun elinde olanlara. Ytd.

6. Bilen bir arkadaş cevaplarsa sevinirim. Gelir tablosunda birşey dikkatimi çekti esas faaliyetlerden diğer gelirler kaleminde 12 milyonluk tutarı ne oluşturmuş olabilir. Çünkü bir önceki döneme göre 3 kat artmış bir kalem

7. DITAS - Ditaş Doğan

Alıntı Originally Posted by dels Yazıyı Oku
    Bilen bir arkadaş cevaplarsa sevinirim. Gelir tablosunda birşey dikkatimi çekti esas faaliyetlerden diğer gelirler kaleminde 12 milyonluk tutarı ne oluşturmuş olabilir. Çünkü bir önceki döneme göre 3 kat artmış bir kalem

Dövizin yükselmesinden dolayı oluşan kur farkı geliri artı faiz geliri.. Döviz ile satış yapınca dövizin yükselmesinin artısı.Ytd

8. Teşekkürler

Sayfa 229/312 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •