Sayfa 232/1013 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332732 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 1,849 - 1,856 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    bankaların işi betona kalmış,sıkıyorsa teminatları satsınlar. kafalarına balyozu yerler. çok sıkışırlarsa gitsinler MB sınırsız para veriyor zaten,bol bol TL ama karşılığı yok. bu durumda dolar löp löp yükselmesinde ne yapsın.
    Gayrimenkul piyasası değer düşüşünde olduğundan bunu tercih etmezler. Yani sıktığı için değil kendileri için karlı olmayacağı için bunu yapmazlar. Zira şok arz artışıyla çok şaşırtıcı fiyat seviyeleri oluşabilir. Sınırsız para mevzu var ama GLP içinde yine teminat yatırmak gerekiyor diye biliyorum. Hani internet servis sağlayıcıları sınırsız internet hattı satıyorya ama bir bakıyorsun kotalı , sınırsız ama limitsiz değil ?!?!?!?!. Yani bankalar bu GLP'yi çok abartırsa oradada bir teminat sınırı/sorunu oluşacaktır diye düşünüyorum.

Birde şaşırtıcı olarak dövizin çok aşırı değerlendiği kritik bir sınır var bu sınırın ötesine geçildiğinde yerli ikame oluşuyor, buda kalkınmayı ve gelişmeyi tetikliyor. Bu nedenle yerli ikame ve gelişmeyi tetikleyecek bu sınır ve ötesine uluslararası sermaye izin vermeyebilir. Hatta sırf bu iş için etrafa para saçan bir kurum bile kurmuşlar. ismine IMF (uluslararası para fonu) diyorlar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

ben onu bunu bilmem dolar löp löp düşmezde löp löp yükselmezde
    piyasayı yönetenler ne yapacaksa ağır ağır çaktırmadan yaparlar
    ama bende löp löp yükselecek beklentisini koruyorum
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Gayrimenkul piyasası değer düşüşünde olduğundan bunu tercih etmezler. Yani sıktığı için değil kendileri için karlı olmayacağı için bunu yapmazlar. Zira şok arz artışıyla çok şaşırtıcı fiyat seviyeleri oluşabilir. Sınırsız para mevzu var ama GLP içinde yine teminat yatırmak gerekiyor diye biliyorum. Hani internet servis sağlayıcıları sınırsız internet hattı satıyorya ama bir bakıyorsun kotalı , sınırsız ama limitsiz değil ?!?!?!?!. Yani bankalar bu GLP'yi çok abartırsa oradada bir teminat sınırı/sorunu oluşacaktır diye düşünüyorum.

Birde şaşırtıcı olarak dövizin çok aşırı değerlendiği kritik bir sınır var bu sınırın ötesine geçildiğinde yerli ikame oluşuyor, buda kalkınmayı ve gelişmeyi tetikliyor. Bu nedenle yerli ikame ve gelişmeyi tetikleyecek bu sınır ve ötesine uluslararası sermaye izin vermeyebilir. Hatta sırf bu iş için etrafa para saçan bir kurum bile kurmuşlar. ismine IMF (uluslararası para fonu) diyorlar.
    Yerliliği bir kere kaybettin mi hop diye yeniden yerliye dönüş kolay olmaz. Yerli tohum, yerli iplik, yerli nohut, yerli banka, yerli telekom, yerli petrol ofisi, yerli petrokimya vs bırakmadılar ki Dolar çok çıktı diye bugünden bir kaç seneye yerli ikame tetiklensin.

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ben onu bunu bilmem dolar löp löp düşmezde löp löp yükselmezde
    piyasayı yönetenler ne yapacaksa ağır ağır çaktırmadan yaparlar
    ama bende löp löp yükselecek beklentisini koruyorum
    başkan löp löp 6,69 a vurduğu günleride göreceğiz.

5.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Yerliliği bir kere kaybettin mi hop diye yeniden yerliye dönüş kolay olmaz. Yerli tohum, yerli iplik, yerli nohut, yerli banka, yerli telekom, yerli petrol ofisi, yerli, petrokimya vs bırakmadılar ki Dolar çok çıktı diye bugünden bir kaç seneye yerli ikame tetiklensin.
    Belirli kritik eşikler var bu eşikler uzun süreli ve istikrarlı bir şekilde aşılırsa yerli üretime dayalı ithal ikamesi otomatik olarak belkide *zorunluluktan* oluşuyor. Yani insan her zaman olduğu gibi hayatta kalma içgüdüsü tetiklendiğinde , aç bırakıldığında ve yaşam koşulları kötüleştirildiğinde bu performansı gösteriyor. Ama bunun olmasından *hemen* önce IMF gelip ülkeye bir program öneriyor ve karşılığında kritik eşiği yerli üretime dayalı ithal ikamesinin oluşamayacağı denge noktasına çekiyor. Peki politikacılar bunu neden kabul ediyor. Tabiiki bulundukları pozisyonu kaybetmemek için. Zira insanın fiziksel sınırlarıyla zorlandığı bir buhrandan yerli ithal ikamesi çıkıyor çıkmasına da bu süreçten dünya tarihinde başarılı çıkabilmiş bir politikacı henüz yok. Halkını açlıkla sınayan bir tek çinli MAO 'yu hatırlıyorum ama o zamanlar çin çok kapalı bir sistem olduğundan MAO'yu klasik bir politikacı olarak görmek doğru olmaz. Çinde herkes onu taparcasına seviyor gözüküyordu.Öldüğü gün tüm çin büyük bir yasa bürünmüştü, herkes ağlıyordu. Ama yinede bu görünüş aldatıcıydı.Öldükten sonrada intikamını karısından aldılar. Adam ölür ölmez karısını astılar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    .Öldükten sonrada intikamını karısından aldılar. Adam ölür ölmez karısını astılar.
    Bahse konu son karısı Jiang Qing mi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Eğer oysa, Dörtli Çete denen siyasi grubun üyesidir..Mao öldükten sonra kendisi devrimkarşıtı hareketleri temelinde yargılanarak ölüm cezasına çarptırıldı. Cezası ömür boyu hapse çevrildi . Gırtlak kanseri sebebiyle serbest bırakılarak tedavi için hastaneye kaldırıldı.Hastaneden kendini asarak intihar etti...

When Mao died in 1976, Jiang lost support and justification for her political activities. When she was arrested and sentenced to death, many, if not most, Chinese citizens rejoiced. In January of 1983, her sentence was commuted to life imprisonment. Suffering from throat cancer, she was released on bail for medical treatment in May of 1991. Ten days after her release, she allegedly committed suicide.

http://chineseposters.net/themes/madame-mao.php

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Halk devrimi ve komünizm karşıtlığı genetik bu coğrafyada...

Sayfa 232/1013 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332732 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •