Sayfa 235/323 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285 ... SonSon
Arama sonucu : 2578 madde; 1,873 - 1,880 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

1. AKGRT Aksigorta, 1Ç21’de piyasa beklentisinin altında 76mnTL net kar açıkladı. Sonuçlar, net karda çeyreksel %14 yıldan yıla ise %15 düşüşe işaret etmektedir. Trafik sigortası kurallarına ilişkin mahkeme kararından kaynaklanan olarak daha yüksek karşılıklar, İzmir'deki sel baskınları ve kısmi kapanmalardan kaynaklanan yükselen hasar frekansı teknik karı zayıflatmıştır. Kombine oran bu çeyrek %100’ün üzerine çıkmıştır. Tahvil getirileri çeyrek boyunca keskin bir şekilde yükseldiği ve zarara yol açtığı için mali gelir son çeyrek kadar destekleyici olmamıştır. Sermaye getirisi geçen sene %44 iken 1Ç21'de %31’e geri çekilmiştir. Sonuçları, AKGRT için nötr olarak değerlendiriyoruz.
    Kaynak oyak yatirim.

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by mustafa. x45 Yazıyı Oku
    AKGRT Aksigorta, 1Ç21’de piyasa beklentisinin altında 76mnTL net kar açıkladı. Sonuçlar, net karda çeyreksel %14 yıldan yıla ise %15 düşüşe işaret etmektedir. Trafik sigortası kurallarına ilişkin mahkeme kararından kaynaklanan olarak daha yüksek karşılıklar, İzmir'deki sel baskınları ve kısmi kapanmalardan kaynaklanan yükselen hasar frekansı teknik karı zayıflatmıştır. Kombine oran bu çeyrek %100’ün üzerine çıkmıştır. Tahvil getirileri çeyrek boyunca keskin bir şekilde yükseldiği ve zarara yol açtığı için mali gelir son çeyrek kadar destekleyici olmamıştır. Sermaye getirisi geçen sene %44 iken 1Ç21'de %31’e geri çekilmiştir. Sonuçları, AKGRT için nötr olarak değerlendiriyoruz.
    Kaynak oyak yatirim.

Bu sel baskınları, trafik sigortası kuralları bi bize mi zoppa attı da ansgr ve turgsgr etkilenmedi.

Tursg de kar oranı çok düştü.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

4. Ben de bunu anlamadım. Kapanma döneminde hasar frekansı niye yükselsin?

Alıntı Originally Posted by mustafa. x45 Yazıyı Oku
    AKGRT Aksigorta, 1Ç21’de piyasa beklentisinin altında 76mnTL net kar açıkladı. Sonuçlar, net karda çeyreksel %14 yıldan yıla ise %15 düşüşe işaret etmektedir. Trafik sigortası kurallarına ilişkin mahkeme kararından kaynaklanan olarak daha yüksek karşılıklar, İzmir'deki sel baskınları ve kısmi kapanmalardan kaynaklanan yükselen hasar frekansı teknik karı zayıflatmıştır. Kombine oran bu çeyrek %100’ün üzerine çıkmıştır. Tahvil getirileri çeyrek boyunca keskin bir şekilde yükseldiği ve zarara yol açtığı için mali gelir son çeyrek kadar destekleyici olmamıştır. Sermaye getirisi geçen sene %44 iken 1Ç21'de %31’e geri çekilmiştir. Sonuçları, AKGRT için nötr olarak değerlendiriyoruz.
    Kaynak oyak yatirim.

5.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Ben de bunu anlamadım. Kapanma döneminde hasar frekansı niye yükselsin?
    Kısmi kapanmalar olunca insanlar haftasonları veya 4-5 günlüğüne köyüne/yazlığına kaçıyor.

Bu ekstra yüklenme kazaları artırmış olabilir.

Günlük akaryakıt satışı %25 arttı diye bir haber okumuştum bu dönemde.

Benimkisi deli zırvası.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

6. Kısa vade 7,41 den çok sert bi tepki bekliyorum.. Ancak düzeltmenin sırasıyla 6,13/4.84e kadar 1 /1.5 yıl vadeye yayılacak şekilde devam etmesi en kötü durumda izleyeceğim strateji.. Bi çok kişide bu hisseyi fiyat spekülasyonu için değil temettüsü için biriktirdiği için bence olumlu algılanmalı.. Beni düşündüren şey fiyatı 6 ve 5 seviyelerine çekecek olgunun büyük bir doğal afet sonucu gerçekleşecek olması ihtimali..umarım piyasa kaynaklı olur böyle bir düşüş.. Oda düşerse tabi... Bu seviyeler bile çok ucuz sonuçta
    OMAHALI

7.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Kısa vade 7,41 den çok sert bi tepki bekliyorum.. Ancak düzeltmenin sırasıyla 6,13/4.84e kadar 1 /1.5 yıl vadeye yayılacak şekilde devam etmesi en kötü durumda izleyeceğim strateji.. Bi çok kişide bu hisseyi fiyat spekülasyonu için değil temettüsü için biriktirdiği için bence olumlu algılanmalı.. Beni düşündüren şey fiyatı 6 ve 5 seviyelerine çekecek olgunun büyük bir doğal afet sonucu gerçekleşecek olması ihtimali..umarım piyasa kaynaklı olur böyle bir düşüş.. Oda düşerse tabi... Bu seviyeler bile çok ucuz sonuçta
    1 liraya GARAN, 2 liraya THYAO var. Alırmısın??

8.  Alıntı Originally Posted by Cengo Yazıyı Oku
    1 liraya GARAN, 2 liraya THYAO var. Alırmısın??
    Amacınız nedir?
    OMAHALI

Sayfa 235/323 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •