Sayfa 24/79 İlkİlk ... 1422232425263474 ... SonSon
Arama sonucu : 628 madde; 185 - 192 arası.

Konu: TUREX - Turex Turizm A.Ş.

halka arzın ilk günlerinde bu değerli görüşleri burada paylaşan üyelere teşekkür ederim. Şahsen ben erken çıkıp zarar etmedim.

Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    adamlar ederının cok ustunde halka arz edıyor nede olsa alan var yazıktır gunahtır nasıl ızın verıyorlar ılgınc
     Alıntı Originally Posted by coderMX Yazıyı Oku
    Arkadaşlar TUREX'in tam olarak faliyetleri hakkında bilgim yok ama eğer kurumsal firmalara servis minibüsü hizmeti veren bir firması ile çoğu kurumsal firma evden çalışmaya geçti ve bazı servis şöförleri araçlarını sattı. Covid nedeniyle turizm sektörü ne durumda bilemiyorum ama haftasonu sokağa çıkma yasakları vs. insanları tatile gitmekten uzaklaştırabilir. Yani firmanın faliyet alanı sağlıklı mıdır?

Aşağıdaki sayfadaki hatalı linkler için "[email protected]" adresine mail attım.

http://www.turexturizm.com.tr/sayfa/...B1%20platformu
     Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Halka arza girmekten vazgeçeceğim ne kadar çok olumsuz haber yapıldı.
     Alıntı Originally Posted by temelci Yazıyı Oku
    bakın vahit kiler diğer halka arzlarda neler yapmış.kiler market ve klgyo da milleti soydu soğana çevirdi.şirketleri cilalayıp misli misli fiyata halka ırz etti.sonra klgyo ya elindeki depoyu mepoyu misli misli fiyata satıp kasayı boşalttı.
    bu turekside kurmuş. 30 kırk otobüs resmi koymuş.belki o araçlar bile kiralıktır. devletin ballı servis taşımacılık işlerini yapıp vurgun yapıyormuş galiba.
    şimdi borsada halka arz vurgunculuğu başladı.kim şeyimm hıyar dese millet bir avuç tuz alıp koşturuyor
    ulan bu tureksi millete 1 300 000 000 liradan kakalayacak.

ha zaten herkes kapıştığı için çok az lot düşüyor. sonra tavan tavan gidiyor . son alanlarında elinde patlatıyorlar.sakınn tavan serilerinin sonunda alımm yapmayın elinize verirler.türk ilaç serumu 7 misline çıkardılar eşşeklerin eline verecekler yakında.sonra yandım anam diye bağıracak millet.
    turekstede kaçınılmaz son.patronların ne yapacakları belli eninde sonunda milletin ansını ağlatacaklar.bunların gözü doymaz
    kiler diyince artık birde tureks aklıma gelecek

3. türeks
    -------------
    dönen varlık- --135 253 milyon
    toplam varlık - 398 859 ------
    toplam borç ---182 325 -------
    özkaynaklar ---216 533-------
    hasılat ---------469 376 -------
    dönem karı -----60 383 -------
    sermaye -------108 000 milyon
    arz tesbit fiyatı 12 00 tl
    defrer değeri 2 00 tl 60 milyon inandırıcı değil olsa bile F / K oranı 21.60 2 sene önce 374 milyon hasılat 11 milyon kar gelmiş
    borsada bu şartlarda tesbit fiyatının yarı fiyatının altında ve daha ucuz bir çok hisse var yatırımcılar niye 21 / 20 / 19 / 18 / 17 / 16 / 15 lerden hisse alırki 12 00 tl bile pahalı bu fiyatı kimler tesbit yapıyor spk niye onaylıyor halka arzların hepsi yüksek fiyatlardan tesbit yapılıyorlar
    yatırım tavsiyesi değildir

4.  Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku
    türeks
    -------------
    dönen varlık- --135 253 milyon
    toplam varlık - 398 859 ------
    toplam borç ---182 325 -------
    özkaynaklar ---216 533-------
    hasılat ---------469 376 -------
    dönem karı -----60 383 -------
    sermaye -------108 000 milyon
    arz tesbit fiyatı 12 00 tl
    defrer değeri 2 00 tl 60 milyon inandırıcı değil olsa bile F / K oranı 21.60 2 sene önce 374 milyon hasılat 11 milyon kar gelmiş
    borsada bu şartlarda tesbit fiyatının yarı fiyatının altında ve daha ucuz bir çok hisse var yatırımcılar niye 21 / 20 / 19 / 18 / 17 / 16 / 15 lerden hisse alırki 12 00 tl bile pahalı bu fiyatı kimler tesbit yapıyor spk niye onaylıyor halka arzların hepsi yüksek fiyatlardan tesbit yapılıyorlar
    Detaylı incelemedim ama duran varlıklar değeri yükseltmiş olabilir. Ama bu duran varlıkların operasyonel karlılığa katkısı yok gibi. Bu yüzden f/k yüksek çıkıyor olabilir. YTD

5. Son 2 günde 4 devre kesici yediği için brüt takas, kredili işlem ve emir iptal yasağı gelebilir. Benim en çok beklediğim ve hisseye olumlu yansıyacağını düşündüğüm yasak emir iptal yasağı. Eğer bu haftasonu emir iptal yasağı gelirse pazartesiden itibaren hisseye olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Emir yaz sil, emir yaz sil gibi sahte işlemler olmayacak. Şuan hissenin fiyatı 15.65 ve arz fiyatından ortalama %30 yukarda. Eşit halka arzda yukardan satanlar hariç, malı toplayanlardan kimin maliyeti 15.65 den daha düşük? Bence hissenin başını kaldıramamasının tek sebebi aynı anda 3 arz olması ve turex'in diğer arzlara göre biraz daha az al benisinin olması mevcut satışları karşılayamamasına sebep oldu. Hala da karşılayamıyor. Panik satışlarında yapıldı, bitti diyelim, eee bundan sonra kim zararına satacak? Pazartesiden itibaren göreceğiz. Piramitten yapılan işleme hiç değinmiyorum, daha hissenin işleme açılışının 5. Gününde nasıl böyle bir işlem yapılabildi, elde olmayan mal nasıl satış girildi tüm konular muamma. Bugün banka hesabınızı açın satış göndere basın en fazla elinizdeki lot kadar satış girebilirsiniz. Elde olmayan malı satamazsınız. Ben geçmiş arzları göz önünde bulundurarak yeni girdiğim tüm halka arzları yatırımlık elimde tutmaya karar verdim. Eğer yarın 2 hisseyi sat deseniz qua ve matriksi satarım turexi bu fiyata satmam.

6.  Alıntı Originally Posted by gizligüc Yazıyı Oku
    Detaylı incelemedim ama duran varlıklar değeri yükseltmiş olabilir. Ama bu duran varlıkların operasyonel karlılığa katkısı yok gibi. Bu yüzden f/k yüksek çıkıyor olabilir. YTD
    2020 12 aylık bilançodan aldım rakamları duran varlık artsa tesbit raporuna yansıtılırdı duran varlığı defter değerine katkı yapar f / k oranına katkı yapmaz . en son değerlemede toplam varlıkdan borçlar düştüğünde .özkaynakları 216 533 tl sermayeye bölünce defter değeri 2 00 tl hisse 12 00 den halka arz oldu 21 24 görüldü finas okur yazarlığı olmayan borsada çok çarpılır sermayeyi tüketir 1986 yılında bitlisden bir bakkal dükkanı ile istanbula geldiler 1994 yılında 3 maket oldu bundan sonra kileri kurdular kiler ile büyürken arsadan ve borsadan zengin oldular helen devam ediyor zengin olmaları bir bakkal dükkanı ile istanbulun en büyük gök delenini diktiler yürü ya kulum yürü deyince oluyor bu işler

2018 / 2019 / 2020 12 aylık bilançoları
    https://www.oyakyatirim.com.tr/Repor...M%20RAPORU.pdf

7. https://resimyukle.link/img/I5vug.png
    linke tıkla aç gün sonu pastası . y t d .

8. Buradaki ana sorun borsa yönetiminin virmanlı satış yöntemine izin vermesidir. Kurumlar büyük müşterilerine ve fonlara virmanlı satış opsiyonu sunuyor, olası bir hatalı satışta da yaşadığımız bu sorunlar oluyor.
    Çözüm basit; kuruma virman gelmeden sistem satış yapmasına izin vermezse böyle bir sorun ile asla karşılaşılmaz.
    O gün Piramitin müşterisinin yaptığı hatalı işlemin anında borsa başkanlığına bildirildiği ama borsa yönetimi hızlı karar veremediği için işlem iptal edilmedi. Bu yanlış işlemi yabancı fon pegasuzda yapınca ise iptal edildi... Bu durumda suç kimde......

Sayfa 24/79 İlkİlk ... 1422232425263474 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •