Sayfa 24/305 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon
Arama sonucu : 2434 madde; 185 - 192 arası.

Konu: CRDFA - Creditwest Faktoring

selam arkadaşlar,

TINAZ hoca'dan alıntı:

"Sn.SPK,

CRDFA'nin Kap'a dusen son 2 iletisi ile sorularim var.

1. SPK Kanunuda ve mevzuatta YIL kavrami 12 ay midir, 20 ay'mi ?
    2. Bu sirket nitelikli yatirimcilardan aldigi borcun vadesini kafasina gore 8 ay uzatabilirmi ?
    3. Eger bankalardan aldigi kredi varsa, bunun son odeme tarihini 8 ay otelese, banka bu sirketi hangi renk listeye alir.?
    4. Sirket bilancosunda Gecmis Yil Karlarinda 45 Milyon TL. varken, neden bizim paramizi 24 Kasima erteler.
    5. Iletilerden biri sirketin Kar Payi Dagitim politikasi ile ilgili, bu politikada yapilacagi dusunulen degisiklik ilk genel kurulda oylanacakmis. 2017 Mart'inda yapilacak muhtemel degisiklik, 2016 Kar'ina uygulanabilirmi ?

Sn.SPK, bu tur bir uygulama, sirketin web-sitesinde yazan etik degerler ve ahlak anlayisi ile bagdasir mi ?
    Biz kucuk yatirimcilarin tek teminati SPK olduguna gore, bu konuda bir islem yapacakmisiniz ?

Umutla bekliyoruz, ayni 16 Nisan'i bekledigimiz gibi.

Saygi ile."

2. Tınaz hocaya sonuna kadar katılıyorum , kasada para varken yatirimciyi mağdur etmek yakışmadı

3. Doğrudur şirket açıklamasında teklif edilen tarih diyor kesinlikten bahsedilmiyor neticede alıyoruz temettüyü 🙏🏻
     Alıntı Originally Posted by brktryk Yazıyı Oku
    Arkadaslar yatırımcı ilişkileriyle görüştüm , temettü tarihi kesin değilmiş . Genel kurulda karara bağlanacak dediler , nisan için teklif sunucam ben

4. Grnyo da geçen yıl bu şekil açıklamıştı temettüyü sonra daha erken ödedi bir ihtimal böylede olmaihtimali olabilir
     Alıntı Originally Posted by brktryk Yazıyı Oku
    Arkadaslar yatırımcı ilişkileriyle görüştüm , temettü tarihi kesin değilmiş . Genel kurulda karara bağlanacak dediler , nisan için teklif sunucam ben

5. 28 şubat 2017 de yani 2 hafta önce yayınlanan faaliyet raporunda "Nakit Kar Payı dağıtımı, Genel Kurul Toplantısını takiben mayıs ayı sonuna kadar tek seferde yapılır. Kaydi pay dağıtımı şeklindeki kar payı dağıtımı ise yasal izinleri takiben gerçekleştirilir." diyor...
    bence de şık olmadı bu karar...
    tabi yine şükür ediyoruz... ya karın %87sini değilde %20 falan dağıtsalardı 4-5 kuruş? zaten tahta ölmüş eşşek gibi

6. Beni şaşırtan şirketin sahibi milyonlar alacak temettüden.

Kim kendi şirketinden bu kadar parayı kasımda almak ister?

Nisanda alsa bankaya koysa, kasıma kadar yüzbinler alır faizden.

Akıllı adamın yapacağı is değil.

7. Gecen yıllarda da kasım denilip Nisan'da ödediği oldumu arkadaslar

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,944
    5. maddede yazan kar payı dağıtım politikası ne yönde olacakmış, bilgi var mı acaba?

Alıntı Originally Posted by deks Yazıyı Oku
    selam arkadaşlar,

TINAZ hoca'dan alıntı:

"Sn.SPK,

CRDFA'nin Kap'a dusen son 2 iletisi ile sorularim var.

1. SPK Kanunuda ve mevzuatta YIL kavrami 12 ay midir, 20 ay'mi ?
    2. Bu sirket nitelikli yatirimcilardan aldigi borcun vadesini kafasina gore 8 ay uzatabilirmi ?
    3. Eger bankalardan aldigi kredi varsa, bunun son odeme tarihini 8 ay otelese, banka bu sirketi hangi renk listeye alir.?
    4. Sirket bilancosunda Gecmis Yil Karlarinda 45 Milyon TL. varken, neden bizim paramizi 24 Kasima erteler.
    5. Iletilerden biri sirketin Kar Payi Dagitim politikasi ile ilgili, bu politikada yapilacagi dusunulen degisiklik ilk genel kurulda oylanacakmis. 2017 Mart'inda yapilacak muhtemel degisiklik, 2016 Kar'ina uygulanabilirmi ?

Sn.SPK, bu tur bir uygulama, sirketin web-sitesinde yazan etik degerler ve ahlak anlayisi ile bagdasir mi ?
    Biz kucuk yatirimcilarin tek teminati SPK olduguna gore, bu konuda bir islem yapacakmisiniz ?

Umutla bekliyoruz, ayni 16 Nisan'i bekledigimiz gibi.

Saygi ile."
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 24/305 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •