Sayfa 240/256 İlkİlk ... 140190230238239240241242250 ... SonSon
Arama sonucu : 2041 madde; 1,913 - 1,920 arası.

Konu: ORGE - Orge Enerji Elektrik

1. CEO Nevhan Gündüz, toplam gelirlerinin %90 döviz olduğunu ve 2024 3. çeyrekte şarj cihazlarının ihracata hazır olacağını açıklamış "bloomberg"
    "Hukuk hak ve adaleti bağdaştırma sanatıdır."

2. "Hukuk hak ve adaleti bağdaştırma sanatıdır."

3. 92 tl den başlayan miatk maceramızı 11 ayda güzel karla tamamladık yeni yuvamıza geldik. Umarım hepimiz için güzel bir süreç olur.

4. Ben orge bilancoyu çok beğendim. Tahmin ettiğim gibi ciro, brut kar ve favok ciddi artmis, net kar azalmış. Tam böyle bekliyordum ama bekledigimden iyi geldi.

90 milyon ertelenmis vergi gideri vermis bu ceyrekte.

Ayrıca onceki ceyrekte yatirimdan gelir vardı bu çeyrekte yok. Ben yatırımdan gelir olmayacak diye net kar azalir diye düşünmüştüm. Ancak extra vergi olayı olmasa net kar da artacaktı.

Son ceyrekte yatirimdan gelir olacak, ayrica daha iyi ciro ve favok olacak. Extra vergi olmazsa ki bence olmaz, ki gecen sene son ceyrekte olmamis o vergi, bu durumda son ceyrekte kar patlamasi yapar orge👏🧿

Daha şarj işine girecek🔥
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

5. Bilanço gayet güzel. Net karlılıkta azalış tek kötü yanı. Bu durum 4. çeyrekte düzelir. Nedense hisse hiç popüler değil. Pek ilgi çekmemiş.
    Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca.
    Dağı bile taşır insan, aşık olup inanınca.

6. E-mobilite girişimlerimizin sürdürülmesinde gerek teknoloji ve yazılım ekosisteminin içinde yer alınmasını, gerekse devlet teşviklerinden yararlanılabilmesini teminen Şirketimize ofis yeri tahsis edilmesi hususunda Teknopark İstanbul’a başvuruda bulunulmuştur.

7. 2 ihale toplamda 500 milyon TL lik iş

Örge 2 tane ihale:

1) Şirketimizin, Bursa ilinde inşası devam etmekte olan Bursa Emek-Şehir Hastanesi Hafif Raylı Sistem Projesi'nin Elektrik İşleri'nin yapımına yönelik olarak verdiği 6.121.511 EUR+KDV ve 90.854.642 TL+KDV (Bugün tarihli TCMB döviz kuru ile 281.629.696 TL+KDV) tutarındaki teklifin kabul edildiği ve ihalenin Şirketimiz lehine sonuçlandığı İşveren Söğüt-Taşyapı HRS İnşaatı A.O. tarafından Şirketimize bildirilmiştir. İşveren ile sözleşme görüşmelerine başlanmıştır.

2) 16.10.2023 tarihli açıklamamızda, Şirketimizin, Muğla ilinde inşa edilecek Bodrum Hillside Hotel Projesi'nin elektrik işlerine yönelik olarak verdiği teklifin kabul edildiğinin ve anlaşmaya varılmış olduğunun; sözleşme bedelinin sözleşme imza sürecinin tamamlanmasına kadar ticari sır kapsamında bulunması nedeni ile açıklanmamasının İşveren Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından Şirketimize iletilen Niyet Mektubu ile bildirildiği hususları kamuya duyurulmuştu.

Bahsi geçen sözleşme imza süreci tamamlanmıştır. Sözleşme bedeli 3.907.628 USD ve 102.633.429 TL (Sözleşme döviz kuru ile 213.243.933 TL) tutarındadır.

İşin 31.12.2024 tarihine kadar tamamlanması planlanmaktadır

8. Şirketimizin, İzmir ilinde inşası devam etmekte olan İzmir Amerikan Hastanesi Projesi'nin Elektrik İşleri'nin yapımına yönelik olarak verdiği 2.925.603 EUR+KDV ve 58.208.293 TL+KDV (Bugün tarihli TCMB döviz kuru ile 150.283.455 TL+KDV) tutarındaki teklifin kabul edildiği ve ihalenin Şirketimiz lehine sonuçlandığı İşveren Algoritma Sağlık Hizmetleri A.Ş. tarafından Şirketimize bildirilmiştir. İşveren ile sözleşme görüşmelerine başlanmıştır.

İşin 360 günde bitirilmesi planlanmaktadır

Sayfa 240/256 İlkİlk ... 140190230238239240241242250 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •