Sayfa 240/341 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340 ... SonSon
Arama sonucu : 2723 madde; 1,913 - 1,920 arası.

Konu: ALMAD - Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by salvadore_xp Yazıyı Oku
    82 kurustan ayrilma hakkını nasıl kullanabiliyoruz arkadaşlar?
    İzlememiz gereken yol nedir?
    20 gün süresi var diyordu...
    Ayrılma Hakkı Nasıl Kullanılır, Kimler Ayrılma Hakkı Kullanabilir?

(1) Önemli nitelikteki işlemlere ilişkin genel kurul toplantılarına katılan ve olumsuz oy kullanarak muhalefet şerhini toplantı tutanağına işleten pay sahipleri veya temsilcileri paylarını ortaklığa satarak ortaklıktan ayrılma hakkına sahiptir.

Yani ilk maddeden anlaşılacağı üzere, ayrılma hakkı kullanabilmek için pay sahibi ya da temsilcisi genel kurula katılıp olumsuz oyunu muhalefet şerhi toplantı tutanağına işletmelidir.

(2) Pay sahibinin veya temsilcisinin önemli nitelikteki işlemlere ilişkin genel kurul toplantısına katılmasına haksız bir biçimde engel olunması, genel kurul toplantısına usulüne uygun davet yapılmaması veya gündemin usulüne uygun bir biçimde ilan edilmemesi hâllerinde, genel kurul kararlarına muhalif kalma ve muhalefet şerhini tutanağa kaydettirme şartı aranmaksızın birinci fıkra hükmü uygulanır.

(3) Pay üzerinde intifa hakkı bulunduğu ve oy hakkının intifa hakkı sahiplerince kullanıldığı hallerde, intifa hakkı sahibi ayrılma hakkını kullanamaz. Bu durumda pay sahibi veya temsilcisi, ayrılma hakkını kullanmak için genel kurul toplantılarına katılıp ilgili işleme karşı olumsuz oy kullanarak muhalefet şerhini toplantı tutanağına işletmek zorundadır.

(4) Önemli nitelikteki işlemlerin görüşüleceği genel kurul toplantısının gündeminde, bu kararlara muhalefet oyu kullanacak pay sahiplerinin ortaklıktan ayrılma hakkının bulunduğu hususu, bu hakkın kullanılması durumunda payların ortaklık tarafından satın alınacağı birim pay bedeli ve ayrılma hakkı kullanılmasına ilişkin işleyiş süreci yer alır.

(5) Ortaklık yönetim kurulu, önemli nitelikteki işlemlerin görüşüleceği genel kurul toplantısına ilişkin gündemin ilanından önce;

a) Ayrılma hakkı kullanımları sonucunda ortaklığın katlanmak zorunda kalabileceği toplam maliyetin belirlenen tutarı aşması veya

b) Belirlenen orandan fazla paya sahip veya belirlenen nitelikteki ortakların olumsuz oy kullanması halinde

genel kurul kararı alınmış olmasına rağmen söz konusu işlemin gerçekleştirilmeyeceğini kararlaştırabilir. Bu durumda; önemli nitelikteki işlemin onayına ilişkin gündem maddesi ile birlikte bu işleme ilişkin önceden belirlenen şartların genel kurul gündeminde açıklanmış olması ve işlemin onayına ilişkin gündem maddesinden sonra ayrı bir gündem maddesi ile işlemden vazgeçilebileceğinin belirtilmesi zorunludur. Vazgeçmeye ilişkin gündem maddesi oylanırken, bu Tebliğin 7 nci maddesinin ikinci fıkrasında belirtilen esaslara uyulmaksızın toplantıya katılan tüm ortaklar ve vekiller oy kullanabilir.

(6) Ayrılma hakkının kullandırılması genel kurul tarihinden itibaren en çok altı iş günü içinde başlar. Ayrılma hakkının kullanım süresi on iş gününden az yirmi iş gününden fazla olamaz.

(7) Ayrılma hakkının aracı kurum vasıtasıyla kullandırılması zorunludur. Payları borsada işlem görmeyen ortaklıkların aracı kurum kullanma zorunluluğuna talep üzerine Kurulca muafiyet verilebilir. Ayrılma hakkını kullanacak pay sahipleri ayrılma hakkına konu payları, ortaklık adına alım işlemlerini gerçekleştiren aracı kuruma, kamuya açıklanan ayrılma hakkının kullanım sürecine ilişkin ilan edilen çerçevede ve genel hükümler doğrultusunda teslim ederek satışı gerçekleştirir. Ayrılma hakkını kullanmak için aracı kuruma başvuran pay sahiplerine pay bedelleri en geç satışı takip eden işgünü ödenir.

(8) Genel kurullarda önemli nitelikteki işlemler bakımından olumsuz oy kullanarak muhalefet şerhini toplantı tutanağına işleten pay sahipleri, söz konusu genel kurul toplantısı gündeminde bulunan diğer gündem maddeleri açısından ortaklık haklarını kullanmaya devam ederler.

(9) Ayrılma hakkını kullanmak isteyen pay sahipleri, bu hakkı grup ayrımına bakılmaksızın sahip oldukları payların tamamı için kullanmak zorundadır.

kaynak ;kanalfinans

2.  Alıntı Originally Posted by alf_ist Yazıyı Oku
    bugün hacim yükseldi 3.411.608 lot alındı.toplam 83.839.770 lot var halka açık.
    satıcı yoksa alıcıda olmazdı.Dikkatli olunmalı Henüz belirsizlikler kalkmadı ortadan. tetikte olun
    patronla paralel hareket edin.
    Hocam özelden mesaj atamıyorum bir şey danışman gerekli atabilir misiniz ? Fikrinize ihtiyacım var

3. ORJINAL LINK: HTTPS://WWW.KAP.ORG.TR/Bildirim/747422

DOSYALAR:
    OZEL DURUM ACIKLAMASI (GENEL) 2019-03-12
    DIL SECIMI
    DIL SECIMI
    TURKCE
    INGILIZCE

YAPILAN ACIKLAMA GUNCELLEME MI? EVET (YES)

YAPILAN ACIKLAMA DUZELTME MI? HAYIR (NO)

KONUYA ILISKIN DAHA ONCE YAPILAN ACIKLAMANIN TARIHI 08.03.2019

YAPILAN ACIKLAMA ERTELENMIS BIR ACIKLAMA MI? HAYIR (NO)

BILDIRIM ICERIGI

ACIKLAMALAR

ACIKLAMA 08.03.2019 TARIHINDE YAPILAN KAP ACIKLAMASINDA BAHSEDILEN SERMAYE PIYASASI KURULU’NUN BIREYSEL ISLEME DAYANAK OLAN GENEL DUZENLEYICI ISLEM NITELIGINDEKI II-23.1 SAYILI ONEMLI NITELIKTEKI ISLEMLERE ILISKIN ORTAK ESASLAR VE AYRILMA HAKKI TEBLIGI (TEBLIG)’NIN 5. MADDESININ 2. FIKRASININ VE SPK`` NUN 07/03/2019 TARIH VE 13/326 SAYILI BIREYSEL ISLEMIN IPTALI TALEBIYLE DANISTAY 13. DAIRESI BASKANLIGINDA E. 2019/1003 NO ILE DAVA ACILMISTIR. DAVA SONUCUNDA YUKSEK MAHKEME KARARI DOGRULTUSUNDA YAPILACAK ISLEMLER HAKKINDA KAMUOYUNA ACIKLAMA YAPILACAKTIR. SAYGILARIMIZLA KAMUOYUNA DUYURULUR
    |
    YatırımTavsiyesi Değildir.

4. ORJINAL LINK: HTTPS://WWW.KAP.ORG.TR/Bildirim/747436

DOSYALAR:

OLAGAN DISI FIYAT VE MIKTAR HAREKETLERI 2019-03-12

DIL SECIMI
    DIL SECIMI
    TURKCE
    INGILIZCE

YAPILAN ACIKLAMA GUNCELLEME MI? HAYIR (NO)

YAPILAN ACIKLAMA DUZELTME MI? HAYIR (NO)

KONUYA ILISKIN DAHA ONCE YAPILAN ACIKLAMANIN TARIHI -

YAPILAN ACIKLAMA ERTELENMIS BIR ACIKLAMA MI? HAYIR (NO)

BILDIRIM ICERIGI

ACIKLAMALAR

ACIKLAMA SERMAYE PIYASASI KURULU``NUN II-15.1 SAYILI OZEL DURUMLAR TEBLIGI``NIN `OLAGAN DISI FIYAT VE MIKTAR HAREKETLERI` BASLIKLI 8.MADDESINE ISTINADEN, SIRKETIMIZIN KAMUYA ACIKLANMAMIS OZEL BIR DURUMU BULUNMAMAKTADIR. BILGILERINIZE ARZ EDERIZ. YUKARIDAKI ACIKLAMA, BORSA ISTANBUL A.S.``NIN 12/03/2019 TARIH VE BIAS-4-2037 SAYILI YAZISINA ISTINADEN YAPILMAKTADIR.
    |
    YatırımTavsiyesi Değildir.

Alıntı Originally Posted by alf_ist Yazıyı Oku
    22-03-2019 tarihinden sonra dikkatli olun arkadaşlar.kredili ve açığa satış yasağı bitiyor.

https://www.borsaistanbul.com/docs/d....pdf?sfvrsn=89
    sn.alf.kıdemli üyesin ama yakın izleme pazarında açığa satış ve kredi yk bunu bilmemen imkansız herhalde
    ben sattım dedin tekrarmı aldın.
    patrnu takip et diyrsun ne demek izaha muhtaç
    ben açtığım mahkemeyi takip ediyrum

Alıntı Originally Posted by Hayet026 Yazıyı Oku
    Batık kardeşim nerelerdesin
    Alâkana teşekkürler dostum,ben bunu yanılmıyorsam 31 kuruştan satıp çıktım...5,6 bin lira zarar gibiydi,unuttum...başka hisselere daldım,aldım yine boyumun ölçüsünü. FORMT aldım.1,25 den 1,10 dan sattım,hisse oldu 5,5 lira.pekgy aldım 3,60 dan ,çıktım 2,72 den,hisse oldu 5,5 lira..Akguv aldım2,40 dan hisse oldu,2,15..
    Dün ve bugün bu hisseyi klgyo ile değiştireyim diye düşünmüştüm, daha sabah açılır açılmaz 10 kademe yukarı açınca onuda alamadım...hisse oldu 2,72 benimki oldu 2,15....kısacası her Allah'ın günü küplere binmeye devam...Lânet olsun borsaya başladığım güne...
    ..
    .
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

7.  Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Alâkana teşekkürler dostum,ben bunu yanılmıyorsam 31 kuruştan satıp çıktım...5,6 bin lira zarar gibiydi,unuttum...başka hisselere daldım,aldım yine boyumun ölçüsünü. FORMT aldım.1,25 den 1,10 dan sattım,hisse oldu 5,5 lira.pekgy aldım 3,60 dan ,çıktım 2,72 den,hisse oldu 5,5 lira..Akguv aldım2,40 dan hisse oldu,2,15..
    Dün ve bugün bu hisseyi klgyo ile değiştireyim diye düşünmüştüm, daha sabah açılır açılmaz 10 kademe yukarı açınca onuda alamadım...hisse oldu 2,72 benimki oldu 2,15....kısacası her Allah'ın günü küplere binmeye devam...Lânet olsun borsaya başladığım güne...
    ..
    .
    Hocam, içimiz karardı. Biz de senin gibi batmışızdır; ama sen zararına çok bırakıp gitmişsin hocam. İnşallah piyango bir kağıtla yaptığın tüm zararı alirsin inşallah

8. Eskiden olsa borsa milleti samarlardi.. simdi ise olduresiye dovuyor komaya sokuyor.. corbayi pipetle iciriyor malesef.. uc kurus yesil gorsek portfoyde mutlu oluyoruz dustugumuz hallere bak..

SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 240/341 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •