Sayfa 240/1013 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340740 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 1,913 - 1,920 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku

Aboowwwww...

FED'in bu sene 3 ve üzeri faiz artışı yapma olasılığı %60 olmuş..

Sonuçları ne olabilir:

1) Yeryüzünde sismik hareketler hissedilir derecede artar..
    2) Bir süre sonra Trump ile Yellen arasında boks maçı yaşanabilir..
    3) Enflasyon dizginlenir, ama büyüme nanay olabilir..
    Mecburen Trump amca çok gevşer..
    4) Dolar fezaya çıkar..mal ticaret açığı trilyon doları geçer..
    Trump amca sinir vergisi koyar..
    5) Sismik hareketler büyür..Tsunamiye yol açar..
    Ve yeryüzü sular altında kalır..
     Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    [B]
    3 kez değilde 4 kez yapacağına ben %100 inanıyorum yalnız o arttırsa merkez bankalarının tamamıda faiz arttırır yalnız dolar yükselişini ben kaos kargaşa ekonominin zayıf olmasına bağladığımda ciddi darbe yedim ve akıllandım kısaca battım 2001 de geri sayfada yazdım kargaşa kaos panik anında büyük para acımadan vatandaşa yıkıyor geçiyor bu 3-3,95 fx 100:1 de yapıldı bu yüz yılda bir denk gelir oran 10:1 doları zıplatmak artık imkansız fed faiz arttırdığı gün dolar sert bile düşebilir şaka falan yapmıyorum mümkün mertebe deneyimlerimi aktarmaya çalışıyorum artık para benim için bir anlam ifade etmiyor az işi öğrenin çarpılmayın diye yazıyorum yukarda 3,81 direnç ve kırılması mucize ( 2017 de) 2018-2019 ortasında dolar pozisyonu arttırılabilir sorun yaratmaz diye düşünüyorum 4 kez 2017 tahminim 25-25-50-50 ( 2 baz puan)
    Geçmişe baktığınızda haklısınız..mesela 2004 FED faiz artışlarını hatırlıyorumda, bir panik, bir karkaşa..faiz artışı gerçekleştikten sonra normale dönüş, sakinleşme vb..

Belki dediğiniz gibi ekstra bir açıklama gelmezse bu haftaki FED faiz artışından sonra dolarda bir realizasyon gelebilir..ancak bu sefer durumlar geçmişten çok farklı..en azından rakamlar çok farklı şimdi..örneğin fazla uzatmadan tek bir örnekle şöyle desem anlaşılır sanırım: Taper vb.. FED faiz artışı lakırdılarının başladığı son iki senede Çin 1 trilyon rezerv kaybetti..yani dikkatli olmak lazım yinede..bilinmeyen sulardayız..

NOT: FED bu hafta faizi 0.25 artıracak..tamamda..esasen enflasyondan dolayı 2017 yılında daha agresif olacağım diyebilir..o zaman ortalık yine karışır..

2.  Alıntı Originally Posted by Jul Sezar Yazıyı Oku
    Bir sıkışma var sanki.

(Yatırım tavsiyesi değil)

Fed kararından sonra çizgilerden birini sert kırıp yeni bir trend içine gireceğini düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değil

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Jul Sezar Yazıyı Oku
    Fed kararından sonra çizgilerden birini sert kırıp yeni bir trend içine gireceğini düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değil
    Doğru bir yanıt bekleyen temel soru şu: Hangi çizgiyi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Ben şahsen aşağıdakini kıracak diye hazırklık yapıyorum...Kendim için...YTD.

5. Arkadaşlar cahilliğime verin ama bir sorum olacak

Hükümet elaltından yüklü miktarda tl basıp piyasaya sürebilirmi ??

Yani demek istediğim biyasaya yada yasal birimlere haber vermeden farkedilmeden böyle birşey yapabilirmi..

Tabiki bu durum uzun vadede eflasyonu arttırır ama kısa vadede günü kurtarır

Cevapları bekliyorum..

NOT:KİMSE BANA YASAL OLMAZ KANUNEN MUMKUN DEĞİL FALAN DEMESİN ARTIK TURKİYEDE HERŞEY MÜMKÜN..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    "Türkiye'de benim konumum bundan sonra belli. Sen şimdi hukuk içerisinde bundan sonra acaba Türkiye'de yönetim içinde bulunanlarla nasıl bir araya geleceksin. Sen bir defa benim kapımı çalamazsın. Kapattım kapıyı. Niye, çünkü sen Barolar Birliği'nin Başkanısın. Yani hukuk nedir bunu bildiğini iddia eden bir kurumun başkanısın. Böyle bir şey yapamazsın. Siyasetçi değilsin. Böyle bir şeyi yaptığı anda karşına yarın bunun faturası çıkar. Nitekim bir çok baro bu noktada isyanda. Artık o bizi temsil etmiyor noktasındalar. Ve gittiği yerlerde de, bazı yerlerde terör örgütleriyle iltisaklı olanlarla da birlikte oluyor. Tabi burada HDP'li, CHP'li bütün vekillerle beraber buraları dolaşıyorlar. Dolayısıyla hayır diyenlerin oturduğu nokta bu."

Hayır diyen, duruşu hayıra benzeyen herkese savaş açmış tehdit eden bir cumhurbaşkanı düşünün...

Ona göre sadece siyasiler siyaset yapacak..

Diğerlerine yasak...

Ülkenin Anayasasının en önemli maddeleri referanduma gidiyor, bu ülkede yaşayan herkesin geleceğini, özgürlüklerini etkileyecek, bir sistem değişikliği bu az bilen az okuyan, daha da az araştıran halka pek yakında sorulacak, Türkiye'deki en önemli sivil hukuk kurumunun başındaki seçilmiş zatın bu değişiklikler hakkında bilgi vermesi, tavıtr alması yasak...

Sizce Barolar Birliği Başkanı EVET'çi olsaydı, Erdoğan ona, otur oturduğun yerde, sen tarafsız kalmalısın dermiydi?

Ülkedeki bu çok önemli yaşamsal değişiklik Avrupa^daki her ülkenin ilgi alanında, kendini sorumlu gören herkes tavrını, firkrini söylerken, HAYIR'cılara Hayır diyor cumbaba...

Hadi bir an için siyasiler konuşsun, miting toplantı yapsın desek, CUMHURBAŞKANLIĞI BU ANAYASADA SİYASİ BİR MAKAM mı?

Tümüyle onun hak ve yetkileriyle ilgili bir referandum için halkın oylarını etkilemek amacıyla devletin olanaklarıyla miting yapma hakkını ona hangi hukuk kaidesi vermekte?

Kendilerine hertürlü hukuk kaidesini, özgürlükleri çiğnemek serbest ve hak, sadece Hayır dedikleri için tüm herkese yasak...

Bu olayları böylece seyreden, herhangi bir tavır koymayan, inandıkları ve geleceği için meydanlara çıkmayan, tepkisii ortaya koymayan bir halkın, yarın olan biten karşısında ağlaşması kadar anlamsız ve değersiz bir şey olamaz...

Aynı şey bir Avrupa ülkesinde olsa halk ne yapardı acaba?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by kakkala Yazıyı Oku
    Arkadaşlar cahilliğime verin ama bir sorum olacak

Hükümet elaltından yüklü miktarda tl basıp piyasaya sürebilirmi ??

Yani demek istediğim biyasaya yada yasal birimlere haber vermeden farkedilmeden böyle birşey yapabilirmi..

Tabiki bu durum uzun vadede eflasyonu arttırır ama kısa vadede günü kurtarır

Cevapları bekliyorum..

NOT:KİMSE BANA YASAL OLMAZ KANUNEN MUMKUN DEĞİL FALAN DEMESİN ARTIK TURKİYEDE HERŞEY MÜMKÜN..
    Yanıtı zaten peşin peşin vermişsiniz..

Bir de kimseden aykırı bir yanıt istemiyorsunuz...

Nasıl olacak şimdi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu ülkede Cumhurbaşkanının, muhtarların siyaset yapması serbest, STK başkanlarının siyasetle uğraşması yasak...

Komedi.

Hala demokratik hukuk devleti olduğumuz konusunda ısrarcı mısınız?
    Son düzenleme : BORA YAŞAR; 14-03-2017 saat: 14:27.

Sayfa 240/1013 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340740 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •