Sayfa 242/383 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342 ... SonSon
Arama sonucu : 3063 madde; 1,929 - 1,936 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Geçen yıl bilanço 26 sında gelmiş. Kaldı 5 iş günü...Şu bilanço gelsin hele sonra kim ne demiş ne dememiş çıkacak ortaya. Bizde sabır çok !
    Sanırım enflasyon muhasebesi yüzünden burada süre uzatıldı, o yüzden belki biraz gecikir yıl sonu rakamların gelmesi. Karşılaştırılmalı tablolar için geçmiş yıllar rakamlarında da enflasyon muhasebesine karşılık gelen rakamlar hazırlanacak.

2. Bilanço beklentim, kağıtta bir hareket oluşturacağına yönelik değil, nitekim 10 milyar kâr açıklasa bile bir etkisi olmaz bence; petrol işine girdik dediğinde 22 Tl olan kağıdın şu an 17 lerde sürünmesi bunun en açık göstergesi zaten. Sadece şu borç, harç meselesi açısından birilerinin ağzına kürekle vurmak için...

Ben bu kağıtta zaman zaman ağırlıkları değişse de uzun vadeli yatırımcıyım. Kendime verdiğim söz gereği bu hikayenin sonunu görmeden de asla ve kat'a ayrılmayacağım. Artık ne olacaksa ?!
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

3. Size katılıyorum. Bence de bilançonun bir önemi yok. Faiz giderleri düşeceği için 1.5 Milyar civarı bir kar mümkün en azından. Hikaye nasıl sonuçlanacak, onu görmek istiyorum ben de...

Dünyada Amerika'nın yalanlarına odaklı düzene karşı bir başkaldırış var. Amerikalılar/Batılılar ilk defa Gazze'de olan bitenden haberdar oldular ve nasıl bir yalan dünya içinde yaşadıklarını görmeye başladılar...

Venezuela'da petrol yatırımı yapmak için en doğru zamanlardan biri bu gibi geliyor bana. Arkasında devlet desteği/onayı olmadan böyle uçuk bir işe girişemezlerdi diye düşünüyorum...

Bakalım oradan ne çıkacak?

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Bilanço beklentim, kağıtta bir hareket oluşturacağına yönelik değil, nitekim 10 milyar kâr açıklasa bile bir etkisi olmaz bence; petrol işine girdik dediğinde 22 Tl olan kağıdın şu an 17 lerde sürünmesi bunun en açık göstergesi zaten. Sadece şu borç, harç meselesi açısından birilerinin ağzına kürekle vurmak için...

Ben bu kağıtta zaman zaman ağırlıkları değişse de uzun vadeli yatırımcıyım. Kendime verdiğim söz gereği bu hikayenin sonunu görmeden de asla ve kat'a ayrılmayacağım. Artık ne olacaksa ?!
    Dil aslandır, yatar eşikte...

4. Bakın bunu masal olarak yazıyorum...

Venezuela dünyada kanıtlanmış en büyük petrol alanlarına sahip bir ülke. 170 kuyu açmanın maliyeti TPAO'nun bile boyunu aşar. Kuyu açmaktan bahsedilmiyor, zaten Amerikan yaptırımlarından dolayı işletilemeyen atıl binlerce kuyu var...

Orada 170 kuyuyu işletime aldığınızda kuyu başı 500 varil üretse günlük 85.000 varil eder...

85.00 varil 2023'de Türkiye'deki ortalama petrol üretimi ile aynı olur. Ben piyango bileti aldım da bekliyorum gibi bakıyorum buna...
    Son düzenleme : Chetuo; 21-01-2024 saat: 20:07.
    Dil aslandır, yatar eşikte...

5. Aynen bu ölçekte flash bir yatırım sadece bizimkilerin mi aklına geldi, BİST teki 500 şirketin göremediğini iktidara yakın ODAŞ nasıl kotardı diye düşünürken hükümetin Maduro üzerinden desteğini almadan da olamaz diyorum. Malum seçim öncesi hükümete dışarıdan gelecek dış kaynak lazım (altın, petrol, dolar vsvs). Çıkan petrolün TR'ye naklini de düşünürseniz gemilere de iş çıkacak. Olursa Gübretaşın altın hamlesinden daha bereketli olur, olmaz ise de hisseyi etkilemez tahminimce.

6. Güney Kıbrıs'tan ExxonMobil ve Katar Petrolleri'ne ikinci arama lisansı

https://tr.euronews.com/2021/12/10/g...i-arama-lisans
    Katar ile ilişkilerimiz malum ve aynı Katar, ExxonMobil'in hissedarı ve bir çok projede ortak hareket etmekteler...Makro bir planın ilk parçaları da olabilir bu gelişmeler. 60 günlük sürenin bitmesine az bir zaman kaldı ve gelecek açıklamalara göre daha net bir projeksiyon yapmak mümkün olabilecektir diye değerlendirmekteyim...Şimdilik bu kadar.
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

7. Endeks 12 bin olacak bu belli. Peki 12 bin olunca cante kaç olacak... Cidden çok enteresan hisse. Kazanan varmı burada
    . enflasyonu falan geçtim normal alip bekleyen kazanma varmi son 1 yilda

8. Ben adaya bir kez daha veda ediyorum size bol kazançlar

Sayfa 242/383 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •