Sayfa 244/964 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344744 ... SonSon
Arama sonucu : 7711 madde; 1,945 - 1,952 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Temettüyü 3% e çekmeleri olumlu bence. Borcun yükselmesinin nedeni yüksek temettü vermesiydi şirketin. Pınar süt gibi büyüme potansiyeli olan ve rekabetin olduğu bir sektörde iş yapan şirketin 10% temettü vermesi normal değil zaten. Temettüler yaşar holding tahvilinin kupon ödemeleri nedeniyle veriliyordu burada bir strateji değişikliği olmuş sanki. Bu kısa vadede gözden geçirmeye giren notu düşürebilir ancak orta ve uzun vadede pozitif etkisi olacaktır borcun düşmesi anlamında.

2. Her şey güzel olur inşallah

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    933
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by DREAMER Yazıyı Oku
    Temettüyü 3% e çekmeleri olumlu bence. Borcun yükselmesinin nedeni yüksek temettü vermesiydi şirketin. Pınar süt gibi büyüme potansiyeli olan ve rekabetin olduğu bir sektörde iş yapan şirketin 10% temettü vermesi normal değil zaten. Temettüler yaşar holding tahvilinin kupon ödemeleri nedeniyle veriliyordu burada bir strateji değişikliği olmuş sanki. Bu kısa vadede gözden geçirmeye giren notu düşürebilir ancak orta ve uzun vadede pozitif etkisi olacaktır borcun düşmesi anlamında.
    Polyanna hoş geldin!
    Z a m a n ı S a t ı n A l a m a z s ı n !

4.  Alıntı Originally Posted by paRs Yazıyı Oku
    Polyanna hoş geldin!
    Hoşbulduk. Ayağım uğurlu gelir umarım.

5. Ak gıda satışında EV/EBITDA 20 üstü çıkmıştı. Yörsan 17-18 multiple dan geçti. Ben bu sene için pınar sütte 100m plus EBITDA bekliyorum. İlk çeyrek sonuçlar iyi bir gösterge olacaktır bu anlamda. 2. ve 3. çeyreklerde daha ciddi toparlanma görebiliriz geçen sene baz etkisinden dolayı. Geçen sene temmuzda 2.80TL. ye satılan 1lt. UHL şu anda 4.25 TL. Sadece sütte değil diğer ürünlerde de aynı miktar artışlar var. Peynir ve yoğurttaki toparlanma son çeyrekte belirgin olarak görünüyor. Ürünlerin ortalama kullanım süresi 4-5 ay olduğundan zaman geçtikte bunların etkileri pozitif anlamda belirgin bir şekilde görünecek. Şirketin webcast ini dinlerseniz, ilk iki ayın çok iyi geçtiğini söylüyorlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,504
     Alıntı Originally Posted by DREAMER Yazıyı Oku
    Ak gıda satışında EV/EBITDA 20 üstü çıkmıştı. Yörsan 17-18 multiple dan geçti. Ben bu sene için pınar sütte 100m plus EBITDA bekliyorum. İlk çeyrek sonuçlar iyi bir gösterge olacaktır bu anlamda. 2. ve 3. çeyreklerde daha ciddi toparlanma görebiliriz geçen sene baz etkisinden dolayı. Geçen sene temmuzda 2.80TL. ye satılan 1lt. UHL şu anda 4.25 TL. Sadece sütte değil diğer ürünlerde de aynı miktar artışlar var. Peynir ve yoğurttaki toparlanma son çeyrekte belirgin olarak görünüyor. Ürünlerin ortalama kullanım süresi 4-5 ay olduğundan zaman geçtikte bunların etkileri pozitif anlamda belirgin bir şekilde görünecek. Şirketin webcast ini dinlerseniz, ilk iki ayın çok iyi geçtiğini söylüyorlar.
    Webcast'ı dinlemek için analist olmak lazım sanıyordum. Söylediğiniz iyi oldu ben de dinleyeyim teşekkürler
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Webcast'ı dinlemek için analist olmak lazım sanıyordum. Söylediğiniz iyi oldu ben de dinleyeyim teşekkürler
    Rica ederim. Daha öncekileri de bulabilirsiniz sitede. Uzun zaman sonra ilk kez olumlu tonda konuştuklarını gördüm.

8.  Alıntı Originally Posted by DREAMER Yazıyı Oku
    Ak gıda satışında EV/EBITDA 20 üstü çıkmıştı. Yörsan 17-18 multiple dan geçti. Ben bu sene için pınar sütte 100m plus EBITDA bekliyorum. İlk çeyrek sonuçlar iyi bir gösterge olacaktır bu anlamda. 2. ve 3. çeyreklerde daha ciddi toparlanma görebiliriz geçen sene baz etkisinden dolayı. Geçen sene temmuzda 2.80TL. ye satılan 1lt. UHL şu anda 4.25 TL. Sadece sütte değil diğer ürünlerde de aynı miktar artışlar var. Peynir ve yoğurttaki toparlanma son çeyrekte belirgin olarak görünüyor. Ürünlerin ortalama kullanım süresi 4-5 ay olduğundan zaman geçtikte bunların etkileri pozitif anlamda belirgin bir şekilde görünecek. Şirketin webcast ini dinlerseniz, ilk iki ayın çok iyi geçtiğini söylüyorlar.
    Hisse fiyatına yansımıyor...beklentiniz ne...

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 244/964 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344744 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •