Sayfa 25/45 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon
Arama sonucu : 356 madde; 193 - 200 arası.

Konu: Deprem ve piyasalar

1.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    25 yıl önce oy için çıkarılan bir yasa ile 40-45 yaşında insanların emekli olmasına neden olan saçma durumun, bu ülke için faydalı olduğunu savunan bir cahil ile neyi tartışayım.

Cehalet bulaşıcıdır. Diğer arkadaşlar da sizin mesajları okuyup size benzemesin diye şunu da yazayım. 1999 yılında çıkarılan yasa yanlıştır ama bu yıl çıkarılan EYT planı tabii ki haktır. Mecburen ödenmelidir. Yasa devleti bağlar. O yıl ki haklar, bugün hak edene verilmiştir.
    Ortada cehalet diye bir durum yok efendi ! ben 1991 yılında SGK lı olarak çalışmaya başladım. 2016 yılında yani 25 yıl sonra emekli olmak için o günkü yasaya tabi olmam hak değil mi ? devlette devamlılık esas değil midir ? yasalar geçmişe dönük işletilmemesi ilkesi hukukun temel prensibi değil midir ? bizim itirazımız yasanın geçmişe dönük olarak işletilmesidir. 1999 sonrası işe girenler buna itiraz edemezler...çünkü onlar 60 yaşında emekli olacaklarını bilerek iş hayatına girdiler.. 2008 senesi sonrası da 65 yaşında emekli olacak.. onların itiraz etme hakları olamaz. çünkü yasa onları etkilemedi.. biz elimizden alınan hakkımızı istedik.. kimsenin daha fazlasını istemesi gibi yani erken emeklilik gibi bir talebi olmadı.. 25 yıl 5 bin prim gününe tabiyiz.. bunu bir depremle elimizden aldılar.. şimdi yine bir depremle elimizden almaya çalışıyorlar.. zaten seçim olmasa kimse bu hakkımızı vermeye yanaşmazdı ya orasıda bir gerçek.. ama bizde derneğimizi kurup iyi örgütlenerek bu baskıyı iktidar ve muhalefet üzerinde hissettirmeyi başardık.. kırıp dökmdene kimseye hakaret etmeden hakkımızı istedik.. burada bu durum ülkenin faydasına mı yoksa değilmiyi tartışmıyoruz.. hakkımız olanı istiyoruz...cahil lafınıda size aynen misliyle iade ediyorum.. hukuktan anlamayan ülkenin kurtuluşunu sadece fakir fukaranın fedakarlığında gören ülkedeki yolsuzlukları, müteahhitlerin malı götermesini, yöneticilerin ihmalini, deprem vergilerinin nereye harcandığını sormamak veya sormaya cesaret edemeyen insanla ben ne tartışayım.... cahilin veya korkağın daniskası senin gibilerdir....hakkımızı istiyoruz efendi hakkımızı tamam mı ? ve bunu alacağız..

Eyt konusu bence kapandı yasalaşacak..Kazanılmış haktı geç kalındı fazla konuşulacak birşey yok...Genç yaşta emeklilik doğru değil ama o zaman ki yasalar öyleydi yapacak birşey yok artık...Bende 1 hafta ile kaybettim...Yaşım 44 ve 1 hafta yüzünden 16 sene daha çalışmak zorundayım bizde ki de şans işte...

3. Deprem bölgesindeki arkadaşlara büyük geçmiş olsun, kayıplarınız için de çok üzgünüm başınız sağolsun.

Bunun dışında, siyasi konularda bilhassa Baykal bahanesiyle yazılanları da tebessümle okuyorum.

Bugünün siyasi muhafazakarlığı Baykal'ın seçkinci seküler siyaseti ve kadrolarının sayesinde yükselmiştir.
    Bugün yaşam tarzı itibariyle muhafazakar olanlar sanırım eskiden aynı yaşam tarzıyla önder sav'ı falan çok beğeniyordu. Yasam tarzı ya da dünya görüşü değiştiyse bir şey diyemem ki olabilir de.

Eskiden chp'liydim şimdi muhafazakar oldum diyen biri en hafif tabiriyle ne dediğini bilmiyordur ya da aklınca algılarla oynamaya çalışıyordur.

Ben ikna oldum, oyum reis'e.

4. görmeyenler için;
    https://www.misafirogrenci.org/

Misafir Öğrenci Sistemi Nedir?

Misafir Öğrenci Sistemi, 10 ilimizde yaşanan iki ayrı depremden etkilenen öğrencilerin, 2022-2023 eğitim yılının ikinci döneminde tam burslu (eğitim, yemek, kitap) olarak öğrenim görebilmelerini sağlamak için oluşturulmuştur. Bu sisteme dâhil olan özel okulların ve ilgili burs kontenjanlarının ilan edilmesine olanak sağlar. Misafir öğrenci kabul eden okullar, 2022-2023 eğitim yılının ikinci döneminde misafir öğrenciden; eğitim, yemek ve kitap hizmetlerini ücretsiz olarak sunar.

5.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    Şu ortamda eğer düzenlemeler kurallar vs. değişmese ev almak mantıklı değil...adamlar milyonlar kazanıyor vatandaş dişinden tırnağından artırıp ev alıyor sonuç ortada...Kiracı ol daha iyi....Bence iyi temettü veren hisse alıp kirada oturmak mantıklı..
    Kirada oturunca ölmeycekmisin ?

6. Bakan bugün açıkladı, özel eğitim kurumlarının %3 şehit yakınları için ayırdığı bir kontenjanı vardı. Bunu %10 a çıkardılar. Aradaki fark deprem bölgesindeki on vilayete ayrılmış.

baykar 1000 konut yapma sözü vermiş..

8.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    Eyt konusu bence kapandı yasalaşacak..Kazanılmış haktı geç kalındı fazla konuşulacak birşey yok...Genç yaşta emeklilik doğru değil ama o zaman ki yasalar öyleydi yapacak birşey yok artık...Bende 1 hafta ile kaybettim...Yaşım 44 ve 1 hafta yüzünden 16 sene daha çalışmak zorundayım bizde ki de şans işte...
    Sağol kardeşim.. durumu anlayıp bize hak verdiğin için Allah razı olsun.. senin için de gerçekten üzüldüm kardeşim..İnşallah işlerin rast gider.. kolaylıklar dilerim....

Sayfa 25/45 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •