Sayfa 256/759 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356756 ... SonSon
Arama sonucu : 6069 madde; 2,041 - 2,048 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by zincirsiz Yazıyı Oku
    Benim bildiğim şirketin sahiplerinden biri zamanında spk'dan ceza yemişti. Ben o kadar masum olmadıklarını düşünüyorum. Benim için iyi patron kağıdını eder seviyelerinde tutan, kağıtla oynayıp ky tokatlamayı değilde şirketinin karlılığını artırmayı düşünen ve elde edilen karı hissedarlarıyla paylaşan patrondur. Kağıdın geçmişine bakarsak bunları pek göremiyoruz. Umarım gelecekte iyi taraflarını da görürüz. Başka bir bakış açısıyla 2012 yılında halka arzdan alan bir yatırımcının şu anda memnun olması mümkün mü?
    O zaman geri alım garantisi vardı 2.000.000 lot aldılar daha sonra bunu satmak için mimli kişilerle anlaşmışlardı yada zorunda kalmışlardı onun için ceza aldılar. Aslında böyle olmasını istememiş olabilirler. O zaman param azdı ama %100'e yakın kazandırmıştı. Daha sonra yatırım sürecine girdiler ve yatırımlar bitti firmanın işleri iyi gidiyor gibi inşallah umutlarımızı boşa çıkarmazlar 3 aylık bilançoda malum kur arttı ama iyi tarafından bakarsak yıl sonu bilançosunda kur riski taşıyan borçlarında 10 milyona yakın azalma var. Yıllık ticari kredi TL faizleri 17-18 civarındayıllık bu tutardaki kur artışı normal sayılabilir.

Yatrıım tavsiyesi değildir.

2. burada sabah sabah ne olmuş biri yavrusunu severken oldürdü herhalde

3.  Alıntı Originally Posted by İNCİKSKA Yazıyı Oku
    O zaman geri alım garantisi vardı 2.000.000 lot aldılar daha sonra bunu satmak için mimli kişilerle anlaşmışlardı yada zorunda kalmışlardı onun için ceza aldılar. Aslında böyle olmasını istememiş olabilirler. O zaman param azdı ama %100'e yakın kazandırmıştı. Daha sonra yatırım sürecine girdiler ve yatırımlar bitti firmanın işleri iyi gidiyor gibi inşallah umutlarımızı boşa çıkarmazlar 3 aylık bilançoda malum kur arttı ama iyi tarafından bakarsak yıl sonu bilançosunda kur riski taşıyan borçlarında 10 milyona yakın azalma var. Yıllık ticari kredi TL faizleri 17-18 civarındayıllık bu tutardaki kur artışı normal sayılabilir.

Yatrıım tavsiyesi değildir.
    Ben patron kısmına takılsaydım 1 senedir bu kağıtta olmazdım. Beni şirketin işleri ve karlılığı ilgilendiriyor ama dediğim gibi pürü pak değiller. 10.000 lotla %8 eksi yapmış %10 yukarı yapmış umurumda da değil. Ben filmin sonunu bekliyorum. Ama mutlu ama mutsuz son.

Kur konusunda olumsuzluk var ama son çeyrekte de kur yükselmişti ve buna rağmen iyi kar açıkladı. Yine yapabilir diye düşünüyorum.

4. Burada şirketin bilançosunu inceleyen arkadaş 1 ve 4. çeyrek satışlarının iyi olduğunu ve bunun nedenini şirketi arayarak sorduğu ve mevsimsel cevabını aldığını söylemişti. Eğer satışlar yine ilk çeyrekte iyiyse güzel bir bilanço gelebilir. Bilançoya kadar 2.5 - 2.6 aralığına geleceğini düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Hepimizin başına geliyor bazen dediğiniz gibi.
    Ben de satış yapayım derken alım yapmıştım bir kağıtta.
    Lot azaltalım derken arttırmayı başarmıştım yanlışlıkla.
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

6.  Alıntı Originally Posted by Mausolos Yazıyı Oku
    Hepimizin başına geliyor bazen dediğiniz gibi.
    Ben de satış yapayım derken alım yapmıştım bir kağıtta.
    Lot azaltalım derken arttırmayı başarmıştım yanlışlıkla.
    Dediğiniz gibi de olabilir ama şahsen kasıtlı yapıldığını, taş gibi duruyor imajını değiştirmek, satsam mı kararsızlığını yaşayanları iteklemek, korkanları dökmek, işleme zorlamak için yapıldığını düşünüyorum.

İçim rahat.
    Ben de aynı şeyi düşünüyorum.
    Fiyatın o şekilde geri geldiğini görünce hemen alım için hamle yaptım ama yetişemedim.
    Malımın kıymetini biliyorum ve bu fiyattan satmaya da şimdilik hiç niyetim yok.
    En kötü, 1.çeyreği görmem gerekiyor.
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

8. evet ilk çeyrek güzel gelecekse 1.5 aylık sürede muhakkak yukarı süreceklerdir yeni gelene verebilmek için bizim yorumlarımız tamamen tahmin tersi de olabilir tavsiye niteliğinde değildir herkes kendi kararını kendi versinki o böyle dedi sü böyle dedi olmasın çünkü para kazanmak çok zor şu ortamda takibe devam

Sayfa 256/759 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356756 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •