Sayfa 263/342 İlkİlk ... 163213253261262263264265273313 ... SonSon
Arama sonucu : 2729 madde; 2,097 - 2,104 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. Bu ülkede gayrimenkul yatırımını öyle vergiyle falan önleyemezsiniz. Bu yatırımı yapanlar zaten her türlü zorlama gideri anında fiyatlara yansıtan özel insanlardır !

Böyle ülke yönetilir mi ? Alttaki fakir ve cahil kitleye şirin gelen söylemlerle , aslında yapılan işin zengine yarayacağını çaktırmadan kabul ettiriyor , üzerine teşekkür alıyorlar. Böyle halk oldukça sömürmek daha da kolaylaşıyor . Adamlar bazen '' yahu bu işler ne kadar kolaymış, biz neden yıllarca çekindik, uğraştık '' diye hayıflanyorlardır.

2. Aslında devletin gözden kaçırdığı veya kaçırmak istediği noktalardan birisi de rayiç bedel.

Bugün 5 milyonluk bir evin belediye rayiç bedeli bile 500.000 TL çıkabiliyor. Hatta daha düşüklerde gördüm.

Bu rayiç bedelden dolayı emlak vergisini, tapu masrafını ve sigorta bedelini daha düşükten ödüyor ev sahipleri.

Sadece burada yapılacak bir düzenleme bile işin boyutunu değiştirir.

3. Bakan Şimşek sinyalini vermişti: 4,5 milyon konut için kiracılara tebligatlar gitmeye başladı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, geçtiğimiz haftalarda kira gelirlerinin mart ayında doğru beyan edilmesini sağlamak amacıyla gayrimenkul sahiplerinin mercek altına alındığını belirmişti. Bakan Şimşek kira geliri elde edebilme potansiyeline sahip yaklaşık 4,5 milyon konutun analiz edildiğini, kiralık olarak kullanıldığı tespit edilen adreslerde fiili tespitler yapılacağını söylemişti.
    Bu kapsamda kiracılara vergi dairesi tarafından bir görüşme yapılması için tebligatlar gönderildi. Gönderilen yazıda kira ödemesi ile ilgili olarak görüşülmek istendiği belirtildi. Kiracılardan görüşmeye gelmeden önce kira sözleşmesi, banka ödeme dekontu, mevcut ise emlakçı bilgileri istendi.

mehmet şimşek bu işi kafaya takmış...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    Bakan Şimşek sinyalini vermişti: 4,5 milyon konut için kiracılara tebligatlar gitmeye başladı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, geçtiğimiz haftalarda kira gelirlerinin mart ayında doğru beyan edilmesini sağlamak amacıyla gayrimenkul sahiplerinin mercek altına alındığını belirmişti. Bakan Şimşek kira geliri elde edebilme potansiyeline sahip yaklaşık 4,5 milyon konutun analiz edildiğini, kiralık olarak kullanıldığı tespit edilen adreslerde fiili tespitler yapılacağını söylemişti.
    Bu kapsamda kiracılara vergi dairesi tarafından bir görüşme yapılması için tebligatlar gönderildi. Gönderilen yazıda kira ödemesi ile ilgili olarak görüşülmek istendiği belirtildi. Kiracılardan görüşmeye gelmeden önce kira sözleşmesi, banka ödeme dekontu, mevcut ise emlakçı bilgileri istendi.

mehmet şimşek bu işi kafaya takmış...

doğru bir uygulama ama daha öncede yapıldı çok birşey çıkmadı sadece mart ayı beyanname ayı insanlar korksunda beyanname versin istiyorlar
    4,5 milyon adamı 1000 tane adamla mı denetleyecekler 4.500 kişi düşer kişi başı günde 10 kişiyle görüşşeler 2 yıl sadce görüşmeler sürer
    10 kişiyle görüşmekte mümkün değil ya neyse
    e 4,5 milyonda ev sahibi ile görüşeceksin
    bunların dosya açılması evrekların konması tutanak düzenlenmesi tebliğat yapılır çağrılması kafadan 5 yıl daha gitti

amaç sadce mart ayında daha çok beyanname verdirebilmek
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    doğru bir uygulama ama daha öncede yapıldı çok birşey çıkmadı sadece mart ayı beyanname ayı insanlar korksunda beyanname versin istiyorlar
    4,5 milyon adamı 1000 tane adamla mı denetleyecekler 4.500 kişi düşer kişi başı günde 10 kişiyle görüşşeler 2 yıl sadce görüşmeler sürer
    10 kişiyle görüşmekte mümkün değil ya neyse
    e 4,5 milyonda ev sahibi ile görüşeceksin
    bunların dosya açılması evrekların konması tutanak düzenlenmesi tebliğat yapılır çağrılması kafadan 5 yıl daha gitti

amaç sadce mart ayında daha çok beyanname verdirebilmek
    Denetim süreleri ile kiracı ev sahibi dava süreleri yakınsamadan bu iş çözülmez.
    Diğer yandan geçtiğimiz yıllarda kiracımıza fazla zam yapmadığımız için beyan sınırının altına düşmüştük. Meğerse beyan yoktur diye beyan vermek gerekiyormuş.
    Kirayı banka üzerinden almamıza rağmen, vergi dairesinden denetim için arandık. Sonuçta bir şey çıkmadı ama insanın üzülüyor. Yani elden kira alanları aramayan devlet enflasyona yenilenlerin peşinden koşuyor.

Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Denetim süreleri ile kiracı ev sahibi dava süreleri yakınsamadan bu iş çözülmez.
    Diğer yandan geçtiğimiz yıllarda kiracımıza fazla zam yapmadığımız için beyan sınırının altına düşmüştük. Meğerse beyan yoktur diye beyan vermek gerekiyormuş.
    Kirayı banka üzerinden almamıza rağmen, vergi dairesinden denetim için arandık. Sonuçta bir şey çıkmadı ama insanın üzülüyor. Yani elden kira alanları aramayan devlet enflasyona yenilenlerin peşinden koşuyor.

benim bildiğim beyan vermeni gerektirir bi durum yok
    arayan saçmalamış
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    benim bildiğim beyan vermeni gerektirir bi durum yok
    arayan saçmalamış
    Hazır Beyan sisteminde "İstisna Dilekçesi Vermek İstiyorum" gibi bir menü var.
    oradan kısaca durumunuzu yazıyorsunuz.
    özellikle önceki senelerde beyan verip te o sene vermiyorsanız bu yöntemi yapın.

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Hazır Beyan sisteminde "İstisna Dilekçesi Vermek İstiyorum" gibi bir menü var.
    oradan kısaca durumunuzu yazıyorsunuz.
    özellikle önceki senelerde beyan verip te o sene vermiyorsanız bu yöntemi yapın.
    Bu olabilir. Ama vermesemde kimse ne diye beyan vermedin diyemez.

Sayfa 263/342 İlkİlk ... 163213253261262263264265273313 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •